Nasi cununie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

offf, sa ne fie de bine si sa ne traiasca finii!!!

copiii mei cica nu vor la nunta . bine, unul are 1 an si 8 luni...nu se pronunta, dar nu are ce cauta acolo. celalalt de 8 ani cica el nu vine ca e plictisitor.

intrebare: sa le cumpar si lor costumase sau sa-i las imbracati lejer dar elegant? adica haine de fitze dar nu costume...intelegeti voi. la biserica sigur vor fi amandoi, apoi vor merge acasa cu bunicii sa le manance ficatii pana a doua zi ...



Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Parerea mea este ca daca e doar pentru biserica,nu merita sa investesti banii.Acuma depinde si ce posibilitati financiare exista.Si daca vor mai fi ocazii anul asta sa mai poarte costumele.Dar daca e doar pentru nunta asta si doar pentru biserica....parerea mea.
Sau ai putea incerca sa gasesti sa inchiriezi doua costumase, nu stiu daca se gasesc pentru copii insa.Daca ar exista asa un loc m-ar tenta si pe mine pentru fetitza mea.Ea o sa mearga cu noi la nunta, insa as imbraca-o intr-o rochita din acelea super elegante de printesa la biserica si apoi as schimba-o in ceva mai lejer, elegant , dar mai putin protocolar. Apropo stie cineva de unde as putea cumpara sau inchiria o rochita deosebita de fetitze?A mea o sa aiba la anul 2 ani si aproape jumate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

oooo, este asa de usor la fetite!!! sunt invidioasa ca n-am si eu o fetita s-o imbrac intr-o rochita eleganta. daca gasesc ceva pe picasa, convenabil, iti dau link pe PM.
asa ma gandeam si eu. sa nu investesc in costumase. tocmai a pus leditia unul la umanitare foarte frumos, numai bun pt. flacaul mare. pt. cel mic am apucat si am rezervat unul pe picasa foarte frumos. cu 70-80 lei scap de amandoi. problema este ca daca le iau costume trebuie sa le iau si incaltari adecvate. si asa pic din lac in putz...
in fine, nunta nu e chiar de fitze, finii sunt casatoriti de cativa ani la primarie, asa ca a ramas doar cununia religioasa. au si un baietel de 4 ani, finul meu... deci nu-s chiar novici sau tineri insuratei...

fina vrea sa faca totul cat mai frumos, cat mai elegant, cat mai atractiv. sper sa-i reuseasca pt. ca eu nu m-am ocupat deloc de partea asta. o sa fie o supriza. ma refer la restaurant...



Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Cu siguranta o sa fie foarte frumos!Daca nu sunt asa de tineri stiu cum sa organizeze totul sa iasa bine.
Ai "mei" sunt tineri , o sa aiba 24 si respectiv 23 de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

mai important e ca nu si-au propus sa faca bani din acest eveniment. vor sa se cunune religios si sa sarbatoreasca cu familia si prietenii.

apropo de rochite. am ramas fermecata de astea

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput