FIV in Ungaria 132

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

Buna fetelor!Lyly, Ancusha, multa, multa bafta! Si daca am omis alte fete imi cer scuze, va doresc multa bafta tuturor!Doamne, Lyly, ce trece timpul...parca ieri eram eu acolo, ca pe ace. Iti tin pumnii! Dupa ce afli cum sta treaba cu progesteronul, linisteste-te si bucura-te de zilele astea. Sunt atat de frumoase! . 5 oo . Esti foarte tare!! Ma bucur pentru tine si sper sa ma mai bucur inca 9 luni!Eu am primit rezultatele la testele pt trombofilie. Am Factor II G20210A pozitiv heterozigot si MTHFR C677T pozitiv heterozigot. Inca nu stiu cu ce se mananca dar o sa ma documentez. Oricum, mi s-a luat o piatra de pe inima. Am acum raspunsul la intrebarile care nu mi-au dat pace atata timp. De ce am ramas insarcinata natural doar dupa o operatie - pt ca am facut Fragmin (heparina) vreo 5 zile - si de ce am pierdut sarcina la 13 saptamani. Partea proasta este ca toti doctorii pe la care am umblat si carora le-am insistat pe aceste aspecte, m-au trecut la ipohondre. Ah, si sa nu uit. AMH 1,19 cybele, ma bucur nespus pentru voi!!! .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lyly_mar

Am venit de la punctie,am 5 ovocite.
I


lyly_mar felicitari!!!!! Sa dea D-zeu sa fie cu ochisori!

Eu am avut prima intalnire cu Zadori vineri, deocamdata raman in standby deoarece am un chist "destul de frumusel" care va trebui urmarit. Probabil saptamana viitoare voi reveni la clinica sa vedem daca va mai fi sau s-a absorbit. Sper sa se absoarba ca altfel vom discuta despre laparoscopie...Cat despre FIV, ramane de vazut in functie de ceea ce va vedea la echo de saptamana viitoare. I-am spus ca eu sunt obisnuita cu chisturile, dar el nu vrea sa riste nimic. Va tin la curent si va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Ana, ai reusit sa te programezi pana la urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

fetelor
sa-mi tineti pumnii caci azi e ultima zi la birou. Maine plecam spre Budapesta. Nu stiu cum o sa pot intra de acolo pe forum sa va tin la curent dar macar sper sa revin cu vesti bune la sfarsit de luna.
Va pup pe toate si multumesc de sfaturi! Bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliana2707 spune:

Draga ioana 3110, iti tin pumnii din suflet, sa te intorci victorioasa!!
As avea rugamintea de a-mi spune daca atunci cand ti-ai rezervat apartamentul pe www.homelidays.com ti s-a cerut de catre proprietar 50% din costul total al inchirerii in avans? Nu as avea nimic impotriva sa-i achit insa mi-e cam teama sa nu luam teapa. Multumesc si sa fie cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana1972 spune:

Buna fetelor
Loretta nu am reusit, am sunat azi pe cineva care traduce si mi-a spus sa mai insist cu mailurile, mai sunt fete care asteapta raspunsul d-lui dr., dar dureaza cam mult. Astazi i-am trimis un mail si in limba maghiara si astept raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

ba pun poza, dar sa ma invete samira unde si cum se pune ca sunt atehnica.

pai roaga pe cineva sa iti scrie pe hartie dorinta ta cu pgr si ii dai hartia lui pk, nu se supara, crede-ma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

adino,pun eu poza daca mi-o trimiti pe mail...ti-am trimis si mail in care ti-am zis ca o astept...si mi s-a lungit gatu' si Refreshu' pana acu' dupa ea.

lyly,iti spun si aici...roag-o tu pe Noemi sa-ti spuna cat costa histeroscopia la Kaali ca m-am parlamentat cu PK si am stabilit sa-mi faca el histeroscopie in August da am uitat sa-l intreb si cat costa.

o saptamana faina tuturor



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Tonirro, bine ca ai descoperit problemele, ai vazut cate fete care au mutatiile tale sunt acum mamici, dupa parerea mea mutatiile homozigote sunt cele mai nasoale, bine ca nu le ai! Multa bafta si nu te lasa. Si amh-ul tau nu e rau deloc. E opinia lui PK, nu a mea .
Lyly, cati embrionasi sunt pana la urma? Bafta la ET, sa fie lipiciosi.
Samira,
Fetelor, dar mai erati cateva in focuri, n-ati mai scris nimic... sau poate am citit eu in diagonala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gia_1986 spune:

Multa, multa bafta fetelor care sunt deja in "fapte" si celor care inca se "pregatesc", cum sunt si eu.
Mi-am facut toatel analizele pe care ne-a cerut KP, si sunt foarte trista ca TSH-ul il am 4.5 , doctorul spune ca este peste limita si am hipotiroidism. Mi-a dat L-thyroxin de 50 mc, si a spus ca daca nu o sa scada pana la sfarsitul lui iunie sub 3,nu putem incepe stimularea. Dar mi-a spus sa incep a.c. cu primul ciclu, care va fi saptamana viitoare. In rest toate analizele mi-au iesit perfecte.
Apropo, sunt vorbitoare de limba maghiara, va ajut cu foarte multa placere in traduceri .
Va pup!


Mergi la inceput