Pediatru pro alaptare?

Pediatru pro alaptare? | Autor: R.Cata

Link direct la acest mesaj

Buna!
Cunoasteti un medic pediatru pro alaptare in cadrul clinicii medlife? Adica sa fie de acord cu alaptarea si dupa varsta de un an a copilului.
Multimesc

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Pai si daca nu este de acord... ce?

Cunosc pediatri poro alaptare, insa nu stiu daca ssunt sau nu la medlife...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Sa nu insiste in a-mi spune despre "beneficiile" laptelui praf sau despre intarcare, deoarece d-soara mea nu este mare amatoare de mancare solida.
Mercic frumos!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

De exemplu, la medlife stiu ca este dna dr Marcu. Dumneaei sprijina alaptarea cu conditia ca bebelusul sa ia cel putin 800 gr pe luna. Iar diversificarea o recomanda de la 4 luni. Este singurul medic de la medlife despre care am auzit.

Dar, repet, nu cred ca are vreo relevanta daca medicul este sau nu de acord. Si mie mi-a spus endocrinologul sa nu alaptez mai mult de 6 luni. Si am spus ca el si am facut ca mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Pai d-soara mea nu a mai pus un gram pe ea de vreo 2 luni de zile. Si cred ca nici varsta nu mai este ca sa puna 800 grame.
O sa ma interesez de d=na doctor Marcu.
Multumesc frumos pt info!


www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Citat:
citat din mesajul lui R.Cata

Sa nu insiste in a-mi spune despre "beneficiile" laptelui praf sau despre intarcare, deoarece d-soara mea nu este mare amatoare de mancare solida.
Mercic frumos!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010


La un an n-o poti tine numai pe lapte, oricat ar fi ea de mofturoasa si anti-mancare solida ... Asa era si fii-mea, nu s-ar fi desprins de biberon pt nimic in lume !!! Dar incet-incet, ponderea laptelui trebuie sa scada in favoarea alimentatiei solide ... depinde de rabdarea si priceperea ta sa o atragi spre diferite mancaruri.

Nu cred ca vei gasi un pediatru care sa te incurajeze cu alaptatul DUPA 1 an ... si zic si eu ca siu celelalte fete: ce-ti mai trebuie incurajare ? Tu poti alapta cat vrei, nimeni nu te intreaba daca i-ai dat laptele sub forma "naturala" sau praf sau de vaca ...

Cu privire la dr. Marcu eu am rezerve in ceea ce priveste alaptatul .. chiar si diversificatul la 4 luni mi se pare prea devreme ...

*****************************
Irina (2006) si 32+ cu
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Nu vreau s-o tin doar pe lapte. Si incerc sa-i ofer destula diversitate in mancare. Are zile mai bune si zile mai proaste, ca fiecare din noi.

mercic!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Si eu am mari rezerve in ceea ce o priveste pe dna doctor marcu,
R.Cata, amandoua fetele mele au stagnat cateva luni, cu toate ca mancau bine. Au crescut in inaltime, insa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadaJianu spune:

Buna,
Sper sa nu vina prea tarziu raspunsul meu. In cadrul Medlife noi am mers cu fetita noastra foarte des in primii 2 ani de viata la domnul profesor dr. Iordachescu Florin. Este seful sectiei de gastro-enterologie de la Budimex. Este un dr in varsta, dar care inca se intereseaza de cele mai noi descoperiri din domeniul pediatriei. Este pro alaptare. Dansul m-a sfatuit (cand a vazut ca si eu vreau sa alaptez) sa continui sa-mi alaptez fetita pana la 3 ani daca pot.
Este destul de neutru la prima vedere, dar daca ii impartasesti convingerile tale pro alaptare te va sustine si iti va spune mai multe. Ti-l recomand cu mare caldura, este un doctor exceptional cum rar mai gasesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Madalina, raspunsul tau nu vine deloc tarziu. Este exact ce asteptam. Multumesc frumos! Intre timp am fost la o dr acolo dar nu mi-a placut. Nu am simtit acel sentiment de oncredere pe care cred ca ar trebui sa mi-l inspire un dr.
Multumesc inca o data!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca


www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010

Mergi la inceput