BIOGENESIS FERTILITY CENTER (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Ajynx, e o veste foarte buna, multumim ca ne-ai spus, chiar ma bucur enorm. Abia astept sa incep si eu eco+injectiile de stimulare, azi am inceput diphereline-ul abia... Ne sa fie totul bine ca sa ma alatur si eu grupului de , si apoi celor de parinti, va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Diancic bafta multa! Sa vezi ca acum o sa fie bineeeee! Trebuie doar sa fii linistita si sa nu te gandesti la nimic altceva decat ca o sa ai multi foliculi, un endometru de invidiat si la sfarsit cel putini GEMENI! Daca ai nevoie sa fii incurajata suntem aici langa tine! Iti dau un sfat : fii optimista si sa nu te intereseze de starile colegelor tale, sau sa cauti vreo asemanare ( scurgeri, dureri, etc ) deoarece fiecare dintre noi reactionam lla tratament si respectiv ET diferit! Eu am cautat si nu am gasit nimic asemanator iar acest lucru m-a demoralizat! Acum ca sunt insarcinata imi dau seama ca am gresit! De aceea iti spun sa fii OPTIMISTA pentru ca vei reusi!!!!
Fetelor este valabil pentru toate care incep batalia!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Ajynx, merci de sfaturi si de sustinere, promit asa sa fac si cel putin gemeni sa dea Domnul sa fie , as avea visul implinit , n-am fost niciodata insarcinata, chiar abia astept sa incep si sa termin cu bine tot tratamentul
Tu mai repeti beta HCG peste o sapt.? Sau deja eco?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ajynx spune:

Maine dimineata repet Beta!!! Pe la 9.30-10 ma duc, asa se face se repeta la 48 h si trebuie sa se dubleze ca sa fie o sarcina sanatoasa! Asa ca o sa mai am si maine emotii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielasandu spune:

Felicitati tuturor fetelor care au reusit. Dumnezeu sa fie alaturi de voi pe toata durata sarcinii. Ma bucur foarte mult!! A fost o rata de succes, intr-adevar, foarte mare. Sunt o echipa extraordinara. Va pup si va doresc multa bafta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Buna fetelor, am revenit si eu pe baricade!
Dupa FIV1 esuat la medlife cu Albu, am inceput dipherelinul sapt asta la biogenesis, iar mesajul lui ajynx cu rezultatele din lotul asta e cea mai buna veste pe care o puteam primi.
Doamne-ajuta sa se lase cu beta mare pt noi toate!
Cine mai e in lotul asta cu mine? diancic2002, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

didisor, bafta multa de data asta
aiti mai descoperit ceva legat de esecul fecundarii de data trecuta?
difera mult schema de acum fata de cealalta? Tu ai raspuns foarte bine si la primul FIV.
Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Sa fie, sa fie pt toata lumea!
N-am mai descoperit mare lucru in legatura cu esecul, dar dr. D mi-a spus printre altele ca el n-ar fi inceput schema tratament cu valorile mele la analize, mai ales la estradiol. In plus, chiar inainte de stimulare nu am facut nici o ecografie, am facut cu vreo 5 zile inainte.
Schema de-acum difera destul de mult. In primul se face eco si estradiol chiar in ziua in care incep stimularea pt confirmarea dozei prevazuta initial. Injectiile de inhibare se fac la jumatate de doza pe parcursul stimularii, iar stimularea cuprinde si gonal pe langa menopur. Cam astea ar fi diferentele pana acum. A, si cateter testul.
Iar progresul meu personal este c-o sa-mi fac singura injectiile, sper sa-mi dea mai multa incredere in mine treaba asta. Si sa produc si mai multe oua de data asta. A, s-a mirat si dr D de numa' cand a auzit ca n-am transferat nimic. Asta este.
Tu ce-ai mai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

didisor, eu ti-am urmat indeaproape. Am avut cam aceiasi schema ca si tine. Am optinut 12 ovocite, dar doar 7 embrioni (prin ICSI). Am transferat 4 de gr I siI- II( de z2)n-am avut de congelat, s-a prins o fetita, care din pacate s-a oprit din evolutie . Acum o luam de la capat.Am mai gasit si mutatii de trombofilie.
Voi merge tot pe mana lui Albu, asa ca, ptr a nu fi oftopic, vorbim pe privat daca vrei.
Te voi urmari in evolutia ta aici, asa ca astept o figura frumoasa din partea ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinuta78 spune:

ce este cateter testul?

Mergi la inceput