Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (139)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Rodi, oau!!! excelenta surpriza, mi-a placut tare, tare mult!!! ai muncit ceva, nu gluma!

Am fost si noi la plimbarica, am culcat copilul, ca azi a dormit numai o tura.

Cris, e superba Natali!!! si de Matei al Oanei am uitat sa zic ca e un scump cum a adormit el singurel. Si Isa miscareata, si Antonia e o scumpa!!!

Otilia, ce comori ai!

Ilinca, pt bubite de la caldura am folosit de la Topfer sare de baie cu tarate-sau poti folosi doar tarate la baie- asa ne-a rec med de fam, si i-au trecut.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Rody, tu esti o comoara...tare m-a emotionat filmuletul. Imi inchipui ca ti-a luat o gramada de timp sa gasesti toate pozele. Multi si o mie de pentru tine, cum as putea eu sa parasesc forumul asta?

Otilia tu ai niste fete extraoridinar de frumoase...au niste ochi Mi-a placut cum erau imbracate la fel Ana si Elisa, sunteti o familie minunata

Am vazut-o si pe superba de Natali

Ne-a prins ploaia in parc, de fapt in drum spre casa...Aveam pelerina de carucior dar cand a inceput sa ploaie torential s-a apucat saracutul de V sa planga, se speriase ca nu mai vedea nimic in fata ochilor. Abia am gasit un bloc cu intrarea acoperita de ne-am adapostit si l-am sunat pe tati sa vina dupa noi cu masina. Eu eram uda leoarca, l-am udat si pe pui cum l-am luat in brate sa-l linistesc si uite asa am avut prima noastra aventura

Victo daca nu mai apuc sa intru maine din criza de timp, vb duminica la telefon despre intalnirea cu Oana si sper si Paula

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Rodyka superb...superb...superb video cu delfinasii o surpriza fff frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Puiutz eu stau pe langa Lauri_ca,pe la Dacia ,in celalalt capat al orasului. Apropo Laura te-am sunat azi pe la 18.00 (nr VDF cu 333 la sfarsit) ca azi s-a trezit pe la 17.30 fata si nu ne-am mai dus in Tabacarie am stat pe la Dacia dar nu am vazut nici o mamica cu fetita pe-acolo.Mai vedem...

Scuzati am uitat sa felicit aniversatii de azi

Revin mai tarziu acum ma duc sa ma uit si eu la ce a pregatit Rody.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Buna seara delfinariu

Diana -tin sa-ti multumesc , mi-ai atras inca o data atentia asupra faptului ca folosesc prea multe italienisme -sar in ochi...si nu am inteles care este problema?Si cine esti tu sa-mi atragi atentia ?Si de ce nu ai facut-o aici ?Crezi ca m-as simti prost ?
Da-mi voie sa-ti spun doar un singur lucru :
-Nu ma cunosti , nu te cunosc si nu-ti permit sa-mi atragi tu atentia asupra vocabularului si asupra modului in care ma exprim!!
Din pacate astazi am uitat ca este ziua nationala a Italiei -oops mi-a scapat , sau poate ar trebui sa zic scuze -pentru cei care au "urechile fine"-cel putin nu ne mai sar in ochi italienismele , cum se face ca americanismele le folositi la ordinea zilei si nu mai deranjeaza auzul fin a nimanui ...ciudat
Si acum sa va spun ceva :
-Stiti de ce se supara in general persoanele ? Pentru ca se trezeste cate unul care se crede mai destept , care incepe sa-si bage nasul , sa critice si sa-si foloseasca "acele , sa jigneasca fara macar sa gandeasca ...
Sincera sa fiu pana acum nu m-am stresat prea mult asupra modului in care ma exprim dar daca acesta va deranjeaza nu am sa mai postez nici eu . Cel putin astfel voi lasa mai mult spatiu ...simt si eu ca este cam inghesuiala.

mami fericita de Giuliano (07.07.2010)



http://picasaweb.google.com/102421590206055963392

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

deci pana acum am asa
bumblebee - 20 iunie
victo - 25 iunie
paula - 27 iunie
+ rubia, laurica si puiutz care vor fi acolo

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

rodiiiiiiiiiiiiiiiiiii.....superba surpriza... jos palaria ca ti-ai rupt din timp si ai facut asta pentru noi....primeste, macar virtual, cate o floare din partea noastra...si incearca sa-ti imaginezi cate flori ai de la noi, toate...

ca tot suntem la capitolul amintiri, mi-am facut ordine in fisiere si am recitit capitolele in care, acu aproape 1 an, eu am lipsit motivat...incepand cu mesajul meu de la ora 3 noaptea, cand va ziceam ca s-au fisurat membranele, cntinuand cu mesajele voastre de incurajare, de neliniste si de intrebari fara raspuns (ca oare de ce dureaza atata nasterea, ca de ce nu mai dau nici un semn...), ingrijorarea voastra...si mi-au dat lacrimile...si mi-am dat seama ca desi nu va cunosc, pe cele mai multe dintre voi, imi sunteti mai mult decat niste prietene, confidente si ca intre noi s-a creat o legatura puternica care sincer sper sa dureze peste ani si ani de zile... VA IUBESC!

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Rody m-ai facut sa plang.

Haideti mai fetelor ce aveti? acum toate va suparati...va rog eu suntem pe un forum in care avem voie sa ne spunem problemele/parerile noastre, si nu sa criticam ce face sau spune una sau alta dintre noi.
Sper sa nu va suparati si pe mine da...
Si cate un pentru fiecare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

MAI FETELOR, EU M-AM ABTINUT SA ZIC CEVA PANA ACUM, DAR SE PARE CA SE INGROASA GLUMA...

din cate vad, v-ati suparat pe o persoana anume sau pe cateva persoane...pai bine mai, aici suntem un grup mare de mamici, cu noi restul ce aveti de nu vreti sa ne mai vorbiti??? sau v-ati suparat pe noi toate si ati inchis pravalia?

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Azi ne-am tuns!!! a fost tare cuminte, a stat la tati in brate iar eu il distram cu jucarii pe final a marait putin...

Victo, Eladea, Ilinca iau nr de tel din lista si ne auzim duminica dimineata

Kata vacanta frumoasa o sa veniti amandoua negre inapoi si poate poate...gasesti putin internet sa mai intri pe la noi

Michelle Matei se ridica sprijinit in coate si se uita la drum...adica la parbriz ...asta cu centurile puse, eu clar nu il mai pot tine mult cu spatele la sensul de mers

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Buna fetele!!!
Am mesaj de la Oana pt fetele din Cluj. Duminica ajunge in Cluj, si propune loc de intalnire gradina botanica sau mall( depinde de vreme), dupa ora 15. Ea nu are net de aseara si m-a rugat sa va scriu eu , sa puteti sa va faceti programul...Poate venim si noi, sotul meu merge la o expozitie de caini la Cluj, sta tot week-end-ul si a zis sa mergem si noi si sa stam la fratele meu. Dar nu stiu ce sa fac, ca nu prea am bani... Oricum Oana sigur vine si eu va anunt daca ajungem si noi.
Am fost o tura afara, azi i-am dat soldatei cu pateu( de la o vecina), tare mult i-au placut...
La multi ani Andruta, Clara si Andre!!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10


Paulaaaaaaaaaaaa...sigur ca vii si tu,...nu disscutam... ei lasa, ce bani iti trebuie? fac eu cinste...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...



la fel am intrebat-o si eu??? la ce ii trebuie bani ? daca Cosmin oricum vine...cu un drum vin toti 3
vine vine...ca o aduc/conving eu ....sper

grade in dormitor am avut maxim 25 iar bubitele de la caldura le dau cu Bepanthen

Tina am fost la electrostimulare+vaccum la Ramo...si pana la urma a reusit sa scoata din mine o persoana care poate sa se afiseze in costum de baie ...ca inainte imi trebuia costum de scafandru

Rodyyyyy

Anne of of daca te supara o singura persoana...nu uita ca aici suntem mai multe iar Diana nu cred ca a facut-o cu rea intentie!




Matei - luna a 11-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput