Seriale favorite

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Si eu urmaresc multe seriale(imi pare rau ca timpul nu-mi permite acum sa le insir)ins aimi poate explica cineva de ce e asa in top leit motivul asta al vampirilor????

De ce atitea seriale cu vampiri?????Oare ce e asa fascinant in vapireala asta????

la repezeala pot spune doar ca urasc efectiv"Vampire Diares"insa datorita faptului ca sotzul e fantrebuie sa-l urmaresc si eu!!!!(Damon e decilios,recunosc)

edit ca am incurcat personajele!!!!!!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Dana ,nici mie nu-mi plac fazele cu vampireala si cu suptul sangelui ,dar la "The Vampire Diaries" actiunea in sine,conflictele si idilele ma tin in fata monitorului

...de exemplu "Being Human" pe care la nominalizat Ramona ,pe mine nu ma prins ,nici "True blood " ,parca era prea sangeros ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

"Vizitatorii" sau "V" Nave spatiale uriase isi fac aparitia in 29 de orase importante ale lumii iar Anna, carismatica si frumoasa conducatoare a "Vizitatorilor" extraterestri pretinde ca au venit cu gand de pace. Un numar restrans de oameni incep insa sa se indoiasca de sinceritatea binevoitorilor Vizitatori. Agentul FBI de la Antiterorism Eric Evans descopera ca extraterestrii si-au petrecut zeci de ani infiltrandu-se in guvernele si in mediul de afaceri al oamenilor si ca acum se afla in etapele finale ale planului lor de cucerire a planetei. Ea se alatura miscarii de rezistenta, in timp ce extraterestrii, intrand in gratiile populatiei Pamantului prin vindecarea mai multor boli, si-au recrutat deja spioni si agenti involuntari.

Trailer "V" http://www.youtube.com/watch?v=LQoSCEMzJYE

"DEXTER" Dexter este un serial bazat pe romanul scris de Jeff Lindsay in 2004 intitulat "Darkly Dreaming Dexter".Actiunea serialului are loc in Miami, avandu-l in rol principal pe Dexter Morgan,un criminal in serie, care lucreaza in cadrul politiei Miami, ocupandu-se de laboratorul criminalistic unde beneficiaza de toate cunostintele pentru a avea o acoperire perfecta si pentru a nu fi demascat. In timpul zilei, Dexter Morgan e un angajat model al laboratorului criminalistic al politiei din Miami, dar aceasta este doar o masca ce ascunde adevarata sa identitate. In realitate, Dexter este un criminal meticulos (un monstru precum si el admite) care Isi satisface setea de sange In timpul noptii. La adapostul Intunericului el urmareste si apoi omoara criminalii pe care legea nu-i poate atinge, totul cu grija si determinare.

Trailer "DEXTER" http://www.youtube.com/watch?v=R6_qsTCBns8

Recunosc ca "Dexter" mi-a mancat noptile,urmaream si 7 episoade intr-o noapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Pentru pasionatii de Horror/Thriller recomand "Harper's Island", are doar 13 episoade,dar e brrr,nu e de urmarit noaptea

Trailer http://www.youtube.com/watch?v=e7w2qGVWoo8&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns en_kvinna spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Si eu urmaresc multe seriale(imi pare rau ca timpul nu-mi permite acum sa le insir)ins aimi poate explica cineva de ce e asa in top leit motivul asta al vampirilor????

De ce atitea seriale cu vampiri?????Oare ce e asa fascinant in vapireala asta????

la repezeala pot spune doar ca urasc efectiv"Vampire Diares"insa datorita faptului ca sotzul e fantrebuie sa-l urmaresc si eu!!!!(stefan e decilios,recunosc)

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit



Eu in adolescenta am citi mult Anna Rice si mi-a placut. Am si o latura gotica, dar nu sunt innebunita dupa vampiri. True blood imi place ca e cumva animalic, brutal, instictual, e mult sex e multa violenta e multa pasiune si supranatural. Vampire diaries la inceput nu mi-a placut. Am vazut primul episod si nu eram incantata, dar plicitsita fiind am vizionat un episod aprope de finalul primului seson si atunci mi-a placut. Am descoperit ca nu e doar un alt serial pt adolescenti, nu e doar un serial cu final previzibil si unde nu exista a evolutie a personajului. Si uite asa astept sezonul 3 si ba chiar citesc cartile. Preferatul meu e Damom, pt ca e un bair rau:)
Twilight saga mi-a pplacut atat incat sa citesc si cartile.

Io cred ca a prins atat de bine filmele si serialele cu vampiri pt ca intotdeauna exista o relatie de dragoste si intotdeauna trebuie sa fie cel putin un vampir indragostit lulea de-o muritoare incat sa fac absolut orice pt ea, si-o protejeaza constant. Si cred ca in secret noi femeile asta ne dorim: barbati puternici (fizic, intelectual, psihic, ca status) care sa ne protejeze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

"24" seria 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona2006 spune:

Apropos de vampiri si "vampireala"...
Si mie imi place Anne Rice f mult, la fel si L.J. Smith, pe cartile ei sint bazate "Vampire Diaries" - ea a scris multe,multe carti, fantasy,si paranormal romance, scrie f bine.
La filme si carti (si automan filme) gen vampiri,werewolves, shapeshifters, fallen angels etc and ajuns dupa ce am fost multi ani fan sci-fi si fantasy. Exista acum o mare varietate de sub-genuri si multi scriitori/scriitoare care au carti scoase.
Eu cred ca atractia vine din ceea ce a spus si en_kvinna, in genul asta de carti/filme exista barbatul super -puternic,frumos, care este extrem de bun in pat si la care viseaza secret (aproape) orice femeie.
Dincolo de faptul ca multe sint filme/seriale bune, cu subtext (mie asta mi-a placut la "Being Human" la care astept nerabdatoare seria 4,doar ca nu va mai fi acelasi lucru fara Mitchel).
Si un alt serial care mi-a placut f mult a fost "Twilight" si "Twilight Zone" (am gasit la ultimul toate seriile de descarcat pe net, abia astept).
Si in incheiere, zic si eu ca "gusturile nu se discuta" si fiecare e indreptatit sa-i placa ce i-o place, fangs or no fangs


Blogul meu de mama ce sta mult prea mult acasa:
http://aloneinholyland.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Mie nu-mi place Anne Rice desi am citit ce mi-a cazut in mina ca eu asa-s...trebuie sa citesc tot ce incep!

Si probabil ca de asta nu ma prinde vampireala in seriale!

Oricum s avin si eu citeva nominalizari:

The first and for ever "Seinfeld"cel mai bun serial al tuturor timpurilor!(su acum urmaresc cu mare placere si drag ori de cite ori am ocazia)

Stargate a fost iar un mare hit pentru mine!

Sex and the City,CSI-urile din tate orasele,mi-a placut bine si Ally McBeall,Dosarele X,Dr.Who,Twilight Zone!

Au inceput bine si s-au terminat tare prost (din punctul meu d evedere)Desperate Hausewivs,Harpers Island,Lost,Grey`S Anatomy!

Nu stiu inca daca sa ma declar fan "My name is Earl"am inca sentimente confuze cu serialul asta!

Daca-mi mai amintesc mai scriu!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apsara spune:

The Big Bang Theory.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Pe primul loc in top-ul preferintelor mele este "Dr. Who" (desi seria a 5-a mi se pare mai greu de digerat - inca nu m-am obisnuit cu tipul asta nou si cam insipid dupa David Tennant). Apoi, foarte aproape, "Dr. House". De curand am descoperit "Merlin" care imi place, mai ales ca are actori frumusei (dom'le, interesanti mai sunt britanicii astia! ). A, si "Dexter" imi mai place.
Comediile nu prea sunt pe gustul meu, desi am urmarit cu placere "Friends".
Si ar mai fi, poate mai revin cu completari.

Mergi la inceput