Strugurasi de Sept -Oct 2011 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Pentru cine intereseaza.


"Duminic#259;, 29 mai, parcul Ci#351;migiu va r#259;suna de veselie, de Ziua Interna#355;ional#259; a Copilului
Personaje costumate, mimi, cataligari, jongleuri, statui vii, clovni #351;i magicieni îi vor introduce pe cei mici într-o lume de poveste. Copiii vor construi p#259;pu#351;i, vor deveni mae#351;trii Origami, arti#351;tii plastici vor desena #351;i vor modela împreun#259; cu ei, mul#355;i vor asculta pove#351;ti, iar cei mai n#259;zdr#259;vani vor participa la experimente distractive, jocuri #351;i concursuri sportive. În chio#351;cul central, micu#355;ii sunt a#351;tepta#355;i la face-painting #351;i la coafor. Portreti#351;ti #351;i caricaturi#351;ti le vor imortaliza figurile #351;i le vor oferi în dar.
Pe cele dou#259; scene - amplasate în vecin#259;tatea Chioscului central #351;i lâng#259; Platan - vor urca ansambluri artistice, trupe de dans, coruri #351;i soli#351;ti. Se vor juca spectacole de teatru de la institu#355;iile de profil din Bucure#351;ti. Copiii vor fi distra#355;i duminic#259; de actorii de la #354;#259;nd#259;ric#259;, Ion Creang#259;, Masca #351;i de la Teatrul de magie Andrei Tea#351;c#259;".

21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Ufff, diacriticile astea..... Nu stiam ca pe DC nu sunt recunoscute.
Mai bine pun link . Imi cer scuze.

http://www.evenimente-bucuresti.ro/2011/05/23/ziua-internationala-a-copilului-in-parcul-cismigiu/

21+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hayat_Kh



Jadeeeee in sfarsit din nou pe baricade. Doamne cate griji mi-am facut pentru tine. Sotul meu era innebunit , ca eu tot Jade in sus Jade in jos, pana cand ma intreaba:" dar cine-i dom`ne fata asta??"
Slava Domnului ca sunteti bine si tu si bebe.

21+ cu


multumesc , sper sa dea Dzeu sa fie bine pana la final

_


23 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Neatza burtici,

JADE iti raspund acum, scuze ca aseara nu am mai intrat, m-a luat sotul cu forta de la pc.

JadeJador: andreea col de 4,4 ??
deci eu declar oficial ca ma duc sa mi pun streangul de gat

zi mi si mie care sunt contractiile/simptomele alea de care ti a zic ca tre sa te alarmezi
si cand e momementul de gynipral

dat tu ai avut o nastere prematura ?

dr asta al meu e atat de calm si linistit ca uneori ma cam enerveaza
nici eu nu stiu ce vreau

dr mi-a spus ca daca am mai multe contractii intr-o ora si am si orice durere este alarma si sa-l sun.
alarma mai este si durerea de sub buric in linie orizontala impreuna cu durerea de spate.

cam atat...

Azi nu e o zi prea buna pentru mine , se implinesc fix 3 ani de la momentul intreruperii de sarcina. Jade, am fact intrerupere pentru ca fetita mea avea o malformatie grava, hernie diafragmata stg si practic plamanii nu erau dezvoltati, nu putea respira la nastere. Anatomia patologica ne-a spus si mai multe, avea inima deplasata in dr, stomacul si organele in cavitatea toracica, plamanii stafide si practic nu a avut deloc diafragma - eroare de formare.

Hai ca nu vreau sa va intristez cu povestile mele.

Eu sunt pentru listuta cu nr de tel, ca tare am mai suferit in lispa info de la Jade...

Ma duc cu sotul pana la piata, poate gasesc niste cirese bune si sa iau cartofi noi ca tare mi-a facut Elly pofta asera

Sa aveti un weekend fain! Va pup


24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

multumesc andreea pt raspuns
si imi pare tare rau pt tragedia din trecut

_


23 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neatza la pranz !

Andreea_t eu nu cred ca daca este bebelul cucapul in jos acum exista riscul de nastere prematura fix din cauza asta. Bebelusa mea era asa la 22 de saptamani,la ultimul control,si dr-ul nu mi-a zis nimic de rau,mi-a zis ca inca are loc sa se rasuceasca asa cum vrea in burta,si mai dureaza pana se stabilizeaza asa. Paul la fel,la 25 de saptamani era si el cucapul in jos la ecografie, atunci mergeam la alt dr,care la fel imi spusese. Stiu pentru ca am notat intr-o agenda multe chestii din sarcina care mi-au atras atentia.

Seidana mi-am trecut si eu numerele de tel in listuta .

Theea saru' mana de tratatia de dimi ! Eu de doua zile beau cate o cafeluta miica-mica,si vad ca nu mai ametesc pe zi,nu ma mai simt asa fara vlaga. O fi doar o impresie?

ce vise de tandreturi aveti..Jade,cu Viorica de la Clejani ? Una mai sexoasa,asa ,si mai putin vulgara nu ai gasit si tu? Cine era cu Bin Laden in tandreturi acum vre-o doua nopti?

Andreea_t .

Eu am facut cartofi noi acum cateva zile,tot prajiti,cum sunt cei de la McD , wedgies( nu stiu daca am scris bine) ,ca sunt topita dupa ei.

Va pupic,ma bag langa Paul ca a adormit singurel si azi. Sa il papa eu de pui scump ca de 3 zile imi papa singurel cu lingurita, da din ce in ce mai putin pe el,si are cred ca vre-o luna de cand adoarme singur la pranz si uneori si seara,fara sa ma asez langa el. Pentru unii e tarziu sa faca astea la un an si 7 luni ,dar el pana acum manca ori cu mana,ori numai daca il hraneam eu,si acum de 3 zile papa cu lingurita,si de vre-o saptamana si ceva cu furculita de oameni mari.

Hai ca m-am laudat.

Ajutati trandafirasul Raisa sa infloreasca
Lali de Paul ( 01.10.2009)! si 25+

Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marygaby spune:

o zi minunata la toate mamicile...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

si eu va doresc o zi minunata, burtici dragi

Zubi, mami26+ cu
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Si eu va doresc un week-end frumos.

"Daca rad cand toate merg prost inseamna ca am gasit pe cineva pe care sa dau vina."

Rallu - mami de Robert si 22+
Sufletelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Azi am facut si noi 26 sapt... Doamne ajuta .. mai e un pic...

F ff cald afara , desi am venit la curte efectiv ne topim...

Va si wweknd placut

26+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput