menstruatia peste sarcina

menstruatia peste sarcina | Autor: darushca

Link direct la acest mesaj

Salut, am si eu o intrebare si sper ca cineva ma poate ajuta. Am 23 de ani, dupa o saptamina ce am avut cu sotul act neprotejat mi s-a ridicat febra 3 zile 37,7, din care ultima m-au durut sinii si ovarele. Peste inca o saptamina trebuia sa se inceapa menstruatia, la ciclul menstrual fiind regulat 31 de zile. Abia la 41 zi mi s-a untarit sinii si s-a inceput menstruatia, mentiunez ca pina acum niciodata inainte de menstruatie nu m-au mai durut sinii. Acum cind singerarile au incetat sinii nu ma mai dor, dar la cel mai mic efort fizic ma doare tare spatele si obosesc foarte repede. Am facut test de sarcina si a iesit negativ. Saptamina viitoare ma duc la medic, dar vreau sa stiu si parerea la cineva, poate sa fie menstruatie peste sarcina sau e altceva. Imi doresc un copilas, dar nu vreau sa-mi iluzii...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Se poate intampla, dar de obicei sangerarea e mult diminuata cantitativ, nu ca la un ciclu menstrual normal. E posibil sa fi suferit un avort menstrual. Daca rezultatul testului e negativ, foarte probabil ca nu esti insarcinata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darushca spune:

multumesc pentru raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Eu am avut ciclu peste sarcina si era normal in primele 2 luni, abia in a 3-a luna s-a diminuat si in a 4-a luna s-a oprit.

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darushca spune:

bird70 In timpul menstruatiei peste sarcina nu aveai niste dureri neobisnuite? Cum am mai zis pe mine ma doare spatele in zona lombara si am asa o senzatie stranie in zona pelvica

Mergi la inceput