Braduti draguti de ian-feb 2005 (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Vreun bradut in tabara?


http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

LA noi e foarte problematic dormitul in alta parte.I-a laut mama la tara 3 zile de Paste si cred ca doua oara nu se mai incumeta....




http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Bestutza, hai ca scriu eu 2 vorbe, desi cred ca suntem singure pe aici. Matei va petrece vacanta la cele 2 perechi de bunici, separat de Bogdan caci bunicii nu se descurca cu amandoi odata. Din toamna M merge la scoala, asteptam cu placere momentul cumpararii ghiozdanului si rechizitelor. Un lucru mai putin placut pt mine e alegerea un AF, mi se pare f greu de ales, conditiile si preturile difera, parca nimic nu-mi convine dar problema cred ca e in primul data de costuri. Mi se par nemeritat de scumpe aceste servicii...

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Liviana, noua invatatoarea ne-a spus sa nu ii luam multe rechizite pentru ca vom cumpara la indicatia lor dupa ce incepe scoala.

Am intalnit invatatoarea. Voua v-a placut invatatoarea?

Bestutza, ce tabara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Simona, nici noi n-am cumparat pt scoala, dar mi se pare un pic aiurea sa nu iau nimic pana pe 12 sept. La voi ce v-a zis de uniforme? Normal ar fi sa le cumparam din timp. Ma enerveaza ca nu e nici o sedinta cu parintii inainte de 12 sept, stau ca pe ace de pe acum... Si noi ne stim invatatoarea, am intalnit-o o data.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Liviana, noua ne-au zis sa ii luam uniforma scolii, care e pantalon si vesta neagra si camasa alba (ce mai uniforma aiurea). Si de caiete sa luam ceva dar nu prea multe pentru ca vom lua oricum dupa, la comanda ei.

Bestutza, voi unde si cand mergeti in vacanta?

Noi mergem in vacanta la Mangalia de pe 18 iulie, 2 saptamani. Mai vine cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Simona, de unde iei uniforma? Se comanda prin scoala de undeva anume sau fiecare parinte trebuie sa faca rost? Iei una singura sau 2 ca sa ai una de backup?
Vacanta placuta la mare, noi deja am fost la Ef Nord, dar mai urmeaza o tura la munte in august.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Eu nu apuc sa scriu cat as vrea,dar chiar mi-e dor de ceilati copii..De dor ma apuc si citesc din urma,de la bebei mici...Scriam acolo si cand se inecau si cand tuseau si ce ziceau...

Acum toata lumea e cuprinsa de tacere..

Liviana, ziceam de tabara in general...Sunt unii parinti care deja isi lasa copiii singuri in tabare.Ai mei nu merg decat cu noi.E foarte greu sa ii stiu asa de dependenti,dar ma gandesc ca vor creste si se vor vindeca!

Noi nu stim exact ce ne trebuie,sper sa ii fie bine pentru ca nu am reusit sa intram la invatatorea pe care o doream,pt ca Tudor e un copil sensibil.

La noi va fi mai greu pt ca de la anul Tudor va fi si primul an la scoala de muzica,coleg cu Irina (witchie-va mai aduceti aminte?)!

Deocamdata sper sa savuram vacanta....Nu avem nici un plan pana la sfarsitul lui iulie,dupa care probabil voi plecacu ei la mare


http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

OOfffffff,scrisesem o gramada si nu aveam utilizatorul introdus....

Mai bine scriu mai putin si trimit, ca de nu stiu cate ori mi se intampla si tot nu ma vindec!


La primul mesaj nu eram acasa si nu am recitit, sa verific topica.


Liviana,Simona

Eu vara sunt ocupata cu examenele ,si pentru post si alte minuni de care m-ama apucat si ei sunt la mama.As fi vrut s aii trimit in tabara, dar una cu activitati interesante si ca mancare sa predomine fructele verii.E, ori asta e asa de greu de gasit si doi copiii mei nu dorm in alta parte.I-a luat mama la tara doua zile si s-a culcalt la 1 noapte cu plansete, de vroia sa ni-i aduca ramburs!

Le tot promit ca dupa examen vom haladui pe te miri unde, dar trebuie sa imi dau examene pentru ca altfel nu vom avea bani pentru mare si munte!

Vorbele mele nu au fara continut logic pentru ei!Ma intreaba Ilinca:"De ce mama lui Traian nu da examen si are bani pentru mare?" sau "De ce canta cocosul , ca noi ne-am trezit!"


http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Livina o sa scriu si la subiectul cu gradinaresele.Vreau de la anul sa fac si eu niste exercitii de gradinar...Nu de alta , dar as vreasa maninc niste rosii cu gust de rosii din rosii care au facut samanta!E SF?

Avem un teren de 400 de m la Clinceni, pe care l-a ingradit anul asta, am pus vreo 10 pomisori si vrem sa experimentam de la anul!E luat acum vreo 7 ani, eram gravi cu Tudor, nu a fost cultivat deloc, deci e eco!

IN legatura cu AF, e o mare problema...

Si noi ne-am gandit asta primavara, pentru Tudor!Macar 2 ore , pentru cand incep eu serviciul! Si tot nu ieseam la socoteala!
Pentru cineva care venea sa il ia si sa sta cu el 3 ore, era cam 3 mil.Sotul meu a spus casia sa salariul meu este cum este, sa raman eu cu ei, ca oricum e nevoie de ceva organizare.

Nu staim daca Tudor va intra sau nu la scoala de muzica.Va mai fi inca un drum de facut de 2 ori pe saptamana, ori dupa ore imediat ori dupa amiaza.PLus studiul acasa.

Ilinca va fi grupa pregatitoare plus pianul, iar cel mic va fi si el la o activitate.

Probabil cu inotul vom mentine ora de seara ca sa ii fie lui tati accesibil,dar in rest programul va fi...nici nu stiu sa spun cum...

Ca sa nu mai adaug lectiile..Doar la matematica vor mai fi mici probleme ,dar ei la gradi au lucrat dupa prima parte a caietului tip de cl I.
Sper sa nu pierd mesajul...


http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput