Braduti draguti de ian-feb 2005 (72)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

V-am vazut monalac, dar e numai o poza acolo.

Ai vostri se foiesc cand e vorba de facut teme?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

liviana,e un filmulet cu baietii cand despart in silabe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

eu am vazut doar o poza pe o plaja, parca

mamica de sase copilasi :Sofian (19 sept. 2011),Nicolae (15 oct. 2009), Stefan (18 ian. 2007), Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Citat:
citat din mesajul lui adita

eu am vazut doar o poza pe o plaja, parca

mamica de sase copilasi :Sofian (19 sept. 2011),Nicolae (15 oct. 2009), Stefan (18 ian. 2007), Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)




Si eu la fel!

Aditaaaa, ai nascut! Sa-ti traiasca micutul Sofian! Sa fie sanataos si mancacios. Ce greutate a avut la nastere? Tu cum te simti dupa a 6-a cezariana? Pozee??

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Adita, felicitari!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

am nascut, ne simtim foarte bine si eu si bebe, a trecut si cezariana asta de parca n-ar fi fost a sasea, n-a fost nicio problema. bebe a fost cel mai mic dintre copiii mei, a avut "doar" 3.700. e cuminte, mananca bine, doarme bine. sambata avem botezul. poze nu am deocamdata, ne-am mutat la tara si inca nu am despachetat tot, nu gasesc cablul de descarcat pozele

mamica de sase copilasi :Sofian (19 sept. 2011),Nicolae (15 oct. 2009), Stefan (18 ian. 2007), Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

adita,cred ca ti am mai spus,dupa parerea mea esti o mama eroina....
felicitari pentru curaj,cred ca esti foarte fericita cu atatea minuni....
ce dr ti a urmarit sarcina? tot nayel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

de data asta am nascut cu dr Badiu

mamica de sase copilasi :Sofian (19 sept. 2011),Nicolae (15 oct. 2009), Stefan (18 ian. 2007), Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Noi suntem in curatenii,extinderi, ma rog treburi nesfarsite,toate peste inceputul de an scolar !

Adita, felicitari!!! Exact cum a zis Mona esti o mama eroina!Sa iti dea Dumnezeu putere,pace ,rabdare sa va bucurati de binecuvantata familie!!

NOi suntem bine,am inceput un pic cu stangul in sensul ca nu am ajuns in clasa unde ne inscrisesem, din motive acum lesne de inteles.

La inscriere totul "mustea" de corectitudine!! "Acum ati ajuns, sunteti la pozitia x, la doamna x, ne vedem la toamna,nu depasim sub nici o forma numarul de copii la clasa, succes la revedere, bla,bla ,bla"

Intre timp aflasem ca doamna e ok,in fine...ne trezim in prima zi de scoala la altcineva....Suparare mare,mare, ne punem in functiune toate cele sa mutam copilul!

Si cum Dumnezeu le aranjeaza muuuuult mai bine decat vrem noi, doamna este un vis.Lucreaza, sta cu ei in clasa tot timpul,nu ies pe hol si gestioneza extraordinar de bine conflictele intre copii-sunt doar 5 fete in clasa,comunica, nu are aranjamente, corecteaza pe argumente, roteste copiii in banca astfel incat fiecare sa nu fie atrasi de o prioetenie exclusiva cu aun anume saui ea sa fie acuzata ca il protejeaza pe X,deocamdata transaprenta si seriozitate!

Tudor, surprinzator pentru mine, nu se angreneaza in conflicte, este foarte cuminte.Doamna imi spune ca lucreaza foarte frumos, dar cam incet...Este foarte minutios, nu ii place sa greseasca!Anul trecut era numi lacrimi si durere daca ii iesea ceva gresit.Anul asta, na e mai mare, isi gestioneaza altfel emotiile.


Sedintele le tine la 2 saptamni, clasa este foarte organizata si dotata.Fisele,caietele speciale sunt comune celor 4 clase.

Programul este cam incarcat si pentru ei si pentru mine, pentru ca merg de doua ori pe sapatamana la pian si de doua ori la inot.Ei sunt cam piticuti si trebuie sa tragem de oase!:)Norocul este ca scoala este in drum catre amandoua destinatiile si orele sunt imediat dupa scoala, astfel mai avem timp o ora jumate de somn la pranz.

In prima saptamana i-am culcat la 4 dupa masa si s-au trezit a doua zi dimineata.Noroc ca nu au avut teme !Si asta de 3 ori!Acum s-au reglat :)

Vin acasa isi fac temele,Ilinca trebuie sa faca si ea teme la fel ca Tudor, deci fac clasa I in paralel!Oricum nu are rabdarea, precizia, stabilitatea, atentia pe care o are Tudor.Mai elaboreaza la gradi anul asta!

Dimitrie este un scump, toata lumea il iubeste si tati spune mereu :"gata,l-am facut mare, trebuie o fetita!!"

Succes tuturor si povestiti...stiu din experienta ca e mai usor sa citesti!!

Liviana, special,pentru TOT!




http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Buna fetele!
Bestutza, ai dreptata cu ultima fraza

Si lui Vlad ii place la scoala, nu prea il incanta liniutele astea, e deja plictisit de ele! m-a intrebat " tie iti folosesc la ceva liniutele astea acum, cand esti mare?" Cu toate astea, face teme dupa ce se trezeste dupa-amiaza, el inca doarme o ora jumate la pranz, adoarme imediat, se cunoaste ca se trezeste de dimineata.
Intreba si Liviana daca se foiesc la teme. Vlad da, se foieste...face cateva randuri, apoi incepe sa povesteasca ceva, se mai uita pe pereti, mai vrea niste apa, mai ia o pauza ca-l doare mana...de-astea...cand eu lucrez dupa-amiaza face teme singurel, il mai supravegheaza bona si ne uitam impreuna pe caiete cand vin eu sau sotul. Cand sunt de dimineata si ajung acasa la ora 6 se apuca atunci de teme. Eu imi fac de lucru in bucatarie si el sta la masa si ma cheama cand termina sa-mi dau cu parerea.
Doamna este foarte de treaba, si Vlad si noi o indragim, face sedinta cu parintii o data pe luna si primim mail la 2-3 zile cu ce au facut la scoala, ce teme au urmatoarea zi sau ce le mai trebuie.
Pana acum au scris doar cu creionul iar de luni vor incepe cu stiloul.
Nici Vlad nu prea se baga la nazbatii, el imi povesteste daca face vreo prostie, l-am invatat sa-mi spuna adevarul si sa discutam, decat sa aflu apoi ca nu mi-a zis sau m-a mintit. Mi-a spus ca i-a atras atentia doamna ca a vorbit de 2 ori neintrebat, ca a impins un copil la ora de sport si a fost pedepsit sa stea pe banca, ca i-a spus unei fetite "nebuna"- cica ii desfacuse fermoarul de la ghiozdan si i-a zis "esti nebuna, vrei sa-mi pierd caietele pe strada?". Mi-a povestit ca a vazut 2 baieti la baie care se stropeau cu laptele din cutie si a plecat de-acolo...cam atat


Mergi la inceput