Scutece Pampers vs. Happy?

Scutece Pampers vs. Happy? | Autor: oana_lex82

Link direct la acest mesaj

Buna ziua fetelor...:))..mai am o intrebare...eu folosesc inca de la nastere pt Iustin scutece Pampers...O singura data am luat Puffies si n-am fost prea incantata de ele intrucat mi s-au parut mult mai groase si mari ca Pampers...Cumatra mea are o fetita de 6 luni jumatate (finuta mea ) si s-a decis sa cumpere scutece Happy pt ca sunt considerabil mai ieftine ca Pampers...Intrebarea mea pt voi cele care ati folosit ambele marci care e mai ok?..Am inteles ca Happy sunt mai mari si mai groase...Se irita copilul de la Happy? E asa o mare diferenta de grosime? Mai ales ca acum vine vara si ma gandesc ca un scutec cu cat e mai subtire, cu atat e mai bn pt copil..+ ca se vede rau un scutec gros prin hainute...

Astept pareri!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ar trebui sa incerci , altfel nu ai de unde sti cum reactioneaza bb vostru cu scutecele de la alte firme.
Cumperi 2-3 bucati si vezi.

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela


Campanie speciala, pentru steluta de mare, DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

fetita mea numai Happy a folosit. Am fost foarte nemultumita de Pampers, o strangea la picioruse, chiar daca era la limita de jos a greutatii inscrise pe pachet si frecvent ieseau "produsele" din scutec.

N-ai cum sa stii daca-ti plac mai mult sau nu pana nu cumperi cateva scutece si incerci



blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Pai si unde gasesc oare sa cumpar doar cateva bucati???Ca in supermarket se gasesc numai la bax...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Pe Iustin nu-s strang scutecele Pampers...nici nu ii iese nimik decat daca ii taman mici adica trebuie schimbat numarul sau daca il las toata ziua cu acelasi pampers..nici peste noapte nu se uda decat ff rar...Eu sunt multumita de Pampers, dar daca gasesc ceva bun la un pret mai avantajos mi-ar placea si mai mult..mai ales ca vb de scutece pe care oricum le aruncam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Pe la magazinele "de cartier" se vand si la bucata

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Chiar m-ati facut curioasa si am sa caut chiar azi! Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Eu numai Happy am folosit si nu s-au oparit niciodata. Si tot buni am folosi Wickies de la Kaufland, si mai ieftini ca Happy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_lex82

Pai si unde gasesc oare sa cumpar doar cateva bucati???Ca in supermarket se gasesc numai la bax...


prin farmacii, sau magazinele de cartier.sau ceri de la cineva care foloseste deja.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

ce mai fac eu

Bibi
David
Bogdan
Mihaita
Ionut






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Eu am folosit Pampers de la nasterea fetei si nu am incercat altceva deoarece am fost multumita de ele.
Nasa mea a folosit la fetita Happy si, la fel, nu a incercat altceva deoarece a fost in regula. In schimb, la baiat a folosit Pampers deoarece cu Happy nu i-a mers bine.
Asa cum au spus fetele: incearca-le o vreme si iti vei raspunde singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

uite aici alt subiect pe aceasta tema: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=155408

Roxana

Mergi la inceput