Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe! (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna seara fetelor..

Nu v-am uitat numai ca piciul imi ocupa tot timpul si abia mai apuc sa fac una alta..Stam numai la plimbare mai ales ca este frumos afara...

Kitty..felicitari din suflet!!Dumnezeu a vrut ..asa ca ai mare grija de tine si de viitorul tau pui!!!

Missipi..mult curaj mamico!!Stiu ce este in sufletul tau pt ca sunt mama...Este asa adevarata vorba aia:"numai mama sa nu fi daca iti sufera copilul"...Dumnezeu sa fie cu voi si sa va ajute sa razbiti!!

Ralu_T..felicitari!!Am vazut ca esti la bebe 2 si ca ai fost si tu posesoare de endo..As vrea sa te intreb daca dupa prima sarcina ai facut ceva monitarizari si ai vazut ca endo nu a mai revenit..Caci si eu sunt stresata de o eventuala revenire si sincer nu stiu cata putere mai am sa lupt cu ea...Plus ca si eu mai vreau un bebe..Ai luat ceva naturiste???Cum ai resuti in perioada asta sa ti endometrioza sub control???

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fete vechi si noi! Ma bucur ca se scrie la acest subiect in continuare si ca sunt atat de multe gravidute!
Ralu_t felicitari iubita pentru sarcina! Sa fie o sarcina usoara si sa aveti o fetita la fel de frumoasa ca Tudorica!
Lucialu, Boo, Xdidi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

buna seara fete dragi,
nu am mai scris de mult la acest subiect, fetele mai vechi cred ca ma mai tin minte, am intrat sa va spunem ca mai avem putin (3-4 saptamani) si nastem, fetita are 2250 gr. iar baietelul 2350 gr si sunt niste nebunatici si miscaciosi
totodata vreau sa va incurajez si sa va spun sa nu va pierdeti speranta, sigur va veni ziua cea mare si pentru voi chiar daca va trebui sa luptati din greu pentru asta, la noi asa a fost dar a meritat tot efortul
lucia, boo, ralu, ioana, xdidi si toate fetele mai noi va pup si va imbratisez cu drag

and the miracle happened... 34 + si

http://www.youtube.com/watch?v=Nu3t1OF4RMs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

wow fetelor ce de vesti bune avem pe aici
felicitari kitty! sa fie intr-un ceas bun, sa ai o sarcina usoara ma bucur tare mult si chiar imi da speranta vestea ta
imi pare tare bine sa vad ca mai apar si vesti bune...e ca o resuscitare pt noi, inca aspirante la eu in ultima vreme am asa un sentiment de resemnare...sunt mai linistita, nu ma mai gandesc asa de mult la BB, cred k am invatat sa iau lucrurile asa cum sunt si sa ma las in voia Domnului. si sincer, cred k asa e cel mai bine. m-am panicat un pic saptamana trecuta pt ca am avut niste dureri ciudate cam dupa ovu...nu acute, dar simteam asa ca si cum as fi avut febra musculara jos am luat niste no spa si rupan si mi-au trecut dupa 3 zile...acum astept sa-mi vina si apoi voi merge la control (poate imi iese si biopsia pana atunci). sper sa fie totul ok k am ceva emotii legat de control. in rest...ma lupt din greu cu kg acumulate dupa diphe si sper sa le dau jos cat mai repede pt k deja nu ma mai simt bine in pielea mea
misspii - ma rog in continuare pt tine draga mea si sper sa se intample o minune
va poop pe toate si Doamne ajuta sa avem numai vesti bune de aici inainte

Roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
ioana ce placere sa mai auzim de tine, ce mai faci?
lalely ma bucur ca esti ocupata cu bebbe
in rest eu sunt ok va puuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutza81 spune:

Buna fetele!Xdidi...nu stiam cu cine vorbesti..dak te referi la mineee..cand ai scris elenuta:))))..eu sunt elutza..de la Mihaela,oricum mi-am dat seama din ce-ai scris ca te refereai la mine::))te pupic..eu ce pot sa zic..nu mi-a venit atunci ciclu cand am avut senzatia ca-mi va veni..si am reusit sa merg si in ziua 21 sa-mi fac si restul de analize hormonale..si joi ma duc dupa rezultate..dar acu chiar ca o sa-mi vina..ca simtt mai mult chestia asta:(((offff...si nu vreau..dar asta e..FELIICITARIII Kitty pt. bebitza din burticaaa...ce mult ne mai bucura asemenea vestii ne incurajeazaaa sa mergem mai departe si sa nu ne pierdem sperantza ca intr-o zi o sa ne tzinem si noi puitzul nostru la piept..poate ne spui si noua te rogg ce tratament naturistt ai luatttMisspii..D-zeu e alaturi de tine si te vegheaza de sus..totul o sa fie bineVA PUPIC PE TOATE FETELEEE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

buna fetele!!!!
multumesc din suflet pt urari...si va doresc la fel...

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty-27 spune:

si promit ca revin cu mai multe informatii...poate maine am mai mult timp..

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
am o prb , mi-a iesit testul de ovulatie pozitiv luni z13, dupa n-am mai facut ca n-am mai avut, insa marti iarsi am vomitat de dimineata, doar suc gastric si fiere ca alceva nu aveam in stomac, azi zic eu ca poate nu se intampla si m-am abtinut cu brio, insa stomacul meu tot pe dos este, faza e ca daca mananc e mai bine ,dar am senzatie de voma toata ziua....stiu ca vin dupa o periada grea si totusi saptaman trecuta am avut medical pt odihna...dar sa vomit la ovulatie, nu de ajuns ca ma doare....voi a-ti mai patit-o...eu da si acum nu stiu cate luni, atunci am avut si experienta cu testu de sarcina slab pozitv... de aveam impresia ca rade cineva de mine....
a mai patit-o cineva cu starile astea de voma?
va puuuuuup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Servus Didi!
Starea ta de rau poate nu are nici o legatura cu ovulatia ,ai avut o perioada grea si poate sa fie pe fondul oboselii si stresului.
Pe moment incerci sa treci peste moment ,este multa agitatie ,drumuri...si dupa o perioada se resimte prin ce ai trecut.
Sanatate si

Mergi la inceput