Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

EMILY felicitari pt baietei, sa fie sanatosi si sa creasca mari la mami in burtica.

FIRICEL sa ai distractie placuta la petrecere.

BRAMBU ai scapat de durerile de burta din dreapta?Si pe mine ma mai apuca dar remediul nu-l stiu asa ca stau sa imi treaca, bine ca nu tin mult.Ai grija de tine si de Silvia.

BELLA pai inseamna ca tu baietel iti doresti, eu aveam impresia ca tu vrei fetita.Sa fie ce iti doresti tu in final dar sa fie sanatos ca asta e cel mai important.

gravi 13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Firicel mi'ai facut o pofta de ghiveci!!! Cred ca fac we macar un ratatouille.. Deja mai aveam pe lista niste pohte: ciocolata de casa, clatite..Daca mi'as face toate poftele as petrece we in bucatarie...trebuie sa stabilesc prioritatile
Perna eu nu am avut dar pare utila mai ales cand ai burta mare..nu stiu daca o sa o iau.
Sutiene de alaptat eu am avut 2 albe si 2 negre.. mi’au fost suficiente. Si cum spunea si Many, tampoanele sunt f importante.
asta...

MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07 si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

sis ca sa fiu prima LA MULTI ANI si muuuuuulta sanatate tuturor celor care maine isi serbeaza ziua onomastica de Sf. Constantin si Elena, LA MULTI ANI, Elene si Constini Costelini etc.
Sa aveti petrecere frumoasa si sa va distrati mult in weekend-ul asta.

gravi 13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleza spune:

LIA si CorinaS LA MULTI ANI!!!

LIA acum mi-am reamintit ca numele tau e sarbatorit maine, asa ca la multi anu draga mea, multa sanatate tie si lui bebe si sa te ajute Dumnezeu in tot cea ce faci si vei face in viata.Si niste flori virtuale de la mine.

gravi 13 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns firicel spune:

Many super prompta .Iti multumesc mult pt raspuns-da ai fost coerenta.Tot in vacanta esti sau v-ati intors acasica?
M-ar tenta o perna pt ca am probleme cu spatele oricum de la scolioza si daca e si multi-functionala cum zici,pai merita atunci.
Cu sutienele ce sa zic..mi se par foarte scumpe si aici.Si alea de 40 de dolari nu-s de firma cred-oricum marea majoritate tot in China sunt facute.Eu vreau sa scap de astea cu cadru de sarma si daca le pot folosi si la alaptare,ies in castig.

Arleza-multumesc mult.Mie doar la mancare imi e gandul.

Madabout2003-multumesc pentru raspuns.Da,o sa investesc si in tampoane pt sani.O ratatouille suna bine si la clatite si cioco de casa m-ai lovit sub centura.Si eu am multe planuri care implica bucatareala-dar de gatit nu pot asha ca ma gandesc cu jind la tot felul de dulcegarii.Problema e ca daca le fac nu ma pot opri.Asha ca momentan nu fac nimic si sufar.Mai mananc o cioco mica(bounty e prefereta,din alea minuscule)si asha-mi mai trece pofta.

Iarasi m-am intins

Pup toate fetele si mai astept pareri

Stiam eu ca am sarit pe cineva si tocmai pe Brambu o sarisem.Brambu sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

firicel eu dorm deja cu perna de alaptat pentru mine a fost o inventie fabuloasa. la sarcina trecuta am mers cu ea in vacante si cat am stat internata in spital, era neplipsita. si acum e bataie pe ea, cine prinde un capat (dintre mine, barbata-miu si tudor) si-l revendica automat numai sa fie tipul cu bobite de polistiren care sta in orice pozitie o pui, nu din aceea rigida de se prinde in jurul taliei. eu la alaptat n-am folosit-o, insa asa cum a zis si many, statea bebe pe ea. iar dupa ce a inceput sa stea in fund fara echilibru, cand se rastogolea cadea pe ea si nu se dadea cu capul de parchet.
referitor la sutiene de alaptat, eu personal nu le-am putut suporta. am folosot bustiere elastice. eu zic sa astepti si sa vezi atunci, nu-ti cumpara in niciun caz de pe acum. sanii vor creste, mult, si cand va veni laptele si mai mult. eu am preferat bustierele fiindca erau adaptabile marimii sanului care inainte de alaptare avea o dimensiune si dupa alaptare era cu vreo 2 numere mai mic
emily felicitari pentru bebeii sanatosi si pupaciosi
mada mersi de raspunsul cu tsh-ul

ralu- de Tudorica fara frica (15.05.2008) si 15+ cu o margica mititica Luiza
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

mai bag un mesaj sa fie 1000
oare mai primesc o steluta?

edit: nicio stelutaralu- de Tudorica fara frica (15.05.2008) si 15+ cu o margica mititica Luiza
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralu_t

mai bag un mesaj sa fie 1000
oare mai primesc o steluta?

edit: nicio stelutaralu- de Tudorica fara frica (15.05.2008) si 15+ cu o margica mititica Luiza
i believe in miracles...povestea noastra


Cred ca la 1500 de mesaje si urmatoarea la 3000, asa ca spor la scris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Firicel, nu suntem in Buc. dar nici in vacanta, suntem la parintii mei, undeva in jud. Buzau, o zona colinara cu multa verdeata, la curte. Vlad sta numai pe afara.
Sambata mergem la Buc., luni trebuie sa merg la control. Despre vacanta, trebuie sa ne reorientam ca la hotelul unde vroiam noi nu mai sunt locuri decat in august si noi vroiam la sf. de iunie. O sa vedem, clar undeva plecam in iunie la sfarsit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Buna dimineata si de la mine fetelor! Am reusit sa citesc si acum sa raspund:
Bella, felicitari pentru caruciorul albastru!
Bebeta, imi pare foarte rau pentru ce ti s-a intamplat, noi suntem alaturi de tine si te sustinem.
Arleza, si la mine sanii sunt cand moi, cand durerosi...
Ralu, felictari pentru rezultatele negative la toxo si cmv!
Walkiria, baietel zici? Felicitari!
Emily..m-am emotionat cand am citit ca se tineau in brate fratiorii!
Firicel - eu sutien pentru alaptat am purtat de la nastere, e mai usor ca se desface numai partea din mijloc de la breteluta, pui bebelul la san si apoi o atasezi la loc. Dar inainte nu. Si eu port sutiene de care am, care imi sunt bune, nu ma deranjeaza cadrul de sarma. Sau mai am unele la care s-a desfacut cusastura unde vine sarma, si am scos eu sarma si le port asa, fara sarma..ca oricum sustin sanii.
Many, mi-ai amintit de tampoane de sani. Neaparat imi vor trebui daca va fi ca si la Stefan...eu eram Fulga +Paula impreuna....puteam alapta linistit 2 copii.


diana 9+ si mami de IANIS STEFAN 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuza
Poze

Mergi la inceput