Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (134)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Pe feciorasul meu am inceput sa-l tratez cu flit. Mi-a facut creierii tocanita, a zis tac'su ca sunt tare, ca inca n-am innebunit.

Eu lucruri am primit de la orice cunostinta, fara sa sramb din nas. Nu am cumparat lucruri de la Ana, desi ma mancau degetele, doar pt ca nu am bani momentan nici pt alea, dar in niciun caz nu m-ar fi oprit faptul ca nu sunt noi, pt ca banuiesc ca sunt intr-o stare f buna, nu? De dezinfectat opricum dezinfectez absolut orice jucarie de plastic, alea cu material le spal.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

LUNA 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

a, si apropo...si eu merg maine la posta dupa pachetul de la Anamaria... nu ma pot abtine...

acuma caut casuta de joaca pt curte/gradina...ca sa fie locul de joaca complet...

Oana, imi pare tare rau de relatia pe care o ai cu mama ta...nu pot sa-mi imaginez cum ar fi...e dureros, frustrant...mai ales ca e vorba de mama...nu stiu cum sa te consolez, pot doar sa-ti spun ca noi suntem langa tine mereu, cand ai nevoie... indiferent de ora sau motiv...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

si eu am cumparat jucarii la mana a 2-a si as mai lua daca as mai gasi...si am posibilitatea sa i le cumpar si noi doar ca nu se merita pentru cat le baga in seama Andra, si cum spune si Paula daca duci copilul la o cresa, gradinita doar nu li se dau jucarii dezinfectate si noi eu incerc sa nu ma stresez foarte tare din punctul asta de vedere...


Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Bumblebee, chiar nu stiu cum rezisti in ritmul asta, si ziua si noaptea. si nici nu te vaicaresti aici...

Rodi, deci era joc ala..

Merg sa culc copilul, revin.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Copilul meu a picat de pe front, l-a adormit tati cat am facut o baie luunga si fierbinte.
Nu stiu daca ma plang, dar nu-s deloc prietenoasa.. sotul meu stie..

Ma duc in camera mea, las plodensteinul singur la nani.

Noapte buna!

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

LUNA 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Ma musca rau!!!! Cum sa o dezvat? Musca si rade - ce copil sadic am . Cred ca incepe intarcarea.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

am adormit si eu gaza

ii asa mofturoasa si imi adoarme asa greu duce dorul statului pe afara mai toata ziua, aici o tin mai mult in casa din motiv de nestat prea mult in carut iar cum eu ies la plimbare solo nu pot duce si puica de mana si carutul asa ce duc dorul caseeiii acolo ca ploua ca batea vantul tot pe afara ieseam ca e la curte, ori de maraiala maxima io puneam in brate tatalui meu si eu nu mai apucam sa imi ies di minti mi se pare o vesnicie pana in august cand vom ajunge iar acasa

de cand am ajuns is numa ciufuta ma gandesc mereu la ce as fi facut daca as fi fost acasa mii lene sa strang si farfuria dupa ce mananc sper sa imi revin cat mai repede ca nu ma mai suport nici eu asa, sotul spune ca ma intelege dar eu stiu cat va mai putea sa imi suporte fata asta posomorata
am inceput si eu sa ma plang


Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Diana ma muscat si a mea astazi de buza dar cu gingiile , vaii ce durere nu vreau sa imi imaginez cum se simte cu dintii si de tzitzi


Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

azi mi-am facut de cap in piata maine are tanti ce gati..dovlecel pane..ciorba de burta..si ceva cartofi noi cu piept de pui..smantana..cascaval..marar..la cuptor..ia dati-mi reteta

acum in loc sa mananc mancare am mancat cirese 20sde lei kilu..da bag si papica, ca am salata de vinete cu rosii..yummie..
cristinuca, cum mai stai cu , cura?
atat imi era de pofta in sarcina cu stefan- sarcina semitoxica ii pot spune, vomitam zilnic de 3-4 ori pana in ziua in care am nascut.
mancam ciresele incet..incet..dupa o ora..gata..inapoi..mi-era o ciuda..

diana, si mihai m-a ranit in ultimele 4 zile de am crezut ca innebunesc. rani aveam la ambii sani, cu urmele dintucilor lui. in seara asta vad ca nu m-a muscat.
oana, da noi pana cd alaptam maica?pana la urma in septembrie te intorci la munca?
si eu zic ca fetele.iti cauti o bona..eventual chiar bona Paulei..pe care sa o chemi 2-3 ore (cd nu merge la ea)sa fie obisnuit matei cu ea..si cd ai nevoie apelezi la ea. iar dc vrei concediu in 2..ori duci copilu la soacra, ori vine ea si gata.

crissy, ce a zis nenea dr?


Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Mycya - Nici sa nu afli cum e! Eu o cred ca o doare dintoiul care sta sa iasa, ca e incantata de cel care a iesit - poate sa ma rontaie toata dar nu de sfarcuri ca ma doare de mor. Eu sunt si cam prea sensibila la capitolul mameloane. Daca nu ii trece muscatul zau ca o intarc. In seara asta oricum nu a golit sanii ca nu am stat la rontaila. Vai bietele iepuroaice . Noroc ca noaptea suge f cuminte. Uita de noile ei jucarii ( dintisorii).
Ai vostri ii "pipaie" cu limba? A mea toata ziua e cu limba la ei.

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput