Bebelusi de Sept-Oct '10 E vreme frumoasa! (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Vin si eu la a doua cafea, ca mandra s-a foit toata noaptea si-acum doarme, bine-merci.

Ramona, Mari: Trebuie sa mai slabesc inca 3-4 kg macar, ca sa-mi vina hainele de serviciu, ca altfel n-o sa am cu ce ma imbraca si-n trening si blugi nu prea merge. Oricum, de cand am inceput sa am grija, cat de cat (merci, ghiocela, ti se datoreaza!) la ceea ce mananc si cum le combin, am slabit 2,5 kg, deci e ceva.

Si Adelina are o alergie pe piele, a inceput de la burtica ieri dim. si s-a intins, ieri erau niste bubite f. mici rosii, nu f. vizibile, azi arata ca niste pete mai estompate...sper sa nu fie altceva.

Ramona, sa-mi spui ce ti-a zis pediatra, ca ieri aratau la fel cu-ale Elisei.

Ma duc sa intind rufe si cand se trezeste piticoata o taiem afara.
O zi buna!



Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei
Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Fetelor pe unde sunteti? Se vede ca e frumos afara!!
Si eu mi-am pregatit catelul si purcelul sa fiu gata cand se trezeste gaza sa o zbughim afara intre mese, numai ca ..... surpriza!... doarme de aproape 2 ore jumatate si nu da semne ca ar vrea sa se trezeasca. Cand o va face, banuiesc ca o sa fie rupta de foame si uite asa, iar ratam frumusete de plimbare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Si noi si noi cu pete la cea mare , zici ca e urzicata pe copane , a avut si pe burtica dar au disparut. Mie dr mi-a zis ca ar fi o eruptie din cauza parazitilor intestinali si sa nu-i dau nimic , sa o las sa vedem ce se intampla. La cropo n-a iesit nimic

Mari ..imi pare bine ca te-am ajutat macar cu o idee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Nu stiu ce sa mai cred...Anca doarme de la 9.30 cu o trezire de 10 minute in care i-am luat temperatura si avea 38.1 in fundulet...deci doarme de 4 ore...de obicei doarme cate 3 ore dimineata...azi-noapte a dormit prost, s-a tot foit, e obosita rau...

Nu pot sa stau asa cu ea, asa ca am facut alta programare diseara si cer analize, nu mi se pare ok sa faca atatea zile febra, chiar daca nu e febra mare. Doamne ajuta sa fie bine !

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

Buna ziua si de la noi!
E tare frumos afara, David doarme deja in carut de vreo 15 min, ieri la pranz a dormit 3 ore.
Profit cat doarme el sa fac putina curatenie si de macare avem ciorba de perisoare, dar nu stiu la felul doi ce sa fac.
Voi dati carne de vita bebeilor? Si daca da, ce cumparati vita, vitel sau manzat? Am inteles ca pt bebelusi nu ar fi buna carnea de animal tanar pui sau vitel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Cristina asa stiu si eu despre carne, nu de animal tanar ca are nu stiu ce toxine (recunosc, eu i-am dat si piept de pui). Anca mananca foarte bine carnea de vita (mai mult de asta folosesc) si cand cumpar aleg manzat maturat sau vita. Cumpar de la Carrefour in caserole mici pe care le impart in pachetele de 2 portii. Eu fierb carnea de vita la oala subpresiune ca sa nu dureze mult.

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

La manzat ma gandeam si eu, multumesc Mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns summertime spune:

Pianna, in aceasta situatie sotul meu ar lua-o din patut, ar pune-o in carut, si-ar lua borcanul si lingurita si dus ar fi pana la ora 18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Bubite mici-mici si rosii a avut si Vlad mai devreme, pe brate, dar atat cat a fost expus la soare. Acum au disparut.
La noi venea un nor neeeegru si urat, tuna si fulgera, dar s-a dus...a ramas mohorata vremea si nu se stie ce urmeaza....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

ne-am intors si noi de la plimbarica.
Evitand o masina parcata aiurea pe trotuar, mi s-a rupt o roata de la carut, asa ca am motiv sa-mi cumpar urgent unul sport.
Azi m-a intalnit cu un fost elev si mi-a dat invitatie la banchet. Deci mami se distreaza vinerea viitoare

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
Poze Andrei-Ionut

Mergi la inceput