Strugurasi de Sept-Oct 2011 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

off Marryan, si eu la felam facut aucma, l-am plesnit efectiv pe burtica:), sa imi dea un semn,si l-am simtit, dar foarte slab,si nu inteleg de ce, macar l-am simtit un pica si sper ca e bine

Zubi, mami24+ cu
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiasi

Jade , pe stanga am 0.78 Ir si pe dreapta 0.54 parca ...Dreapta e ok si mi-a zis doctorul ca tocmai de asta nu trebuie sa imi fac griji. Daca erau ambele era mai rau. Oricum mai au timp sa scada. Pe cea cu IR mai mare am si un fin notch protodiastolic (nu stiu sa iti zic exact ce inseamna dar am inteles ca si asta e normal pana pe la 28 de s cand ar trebui sa dispara). Deci ...cu Doamne Doamne inainte!

Oana 21+
Doamne Doamne , ajuta-ne sa avem o sanatoasa si la termen!


da , e f buna dreapta , o compenseaza pe stanga
ti am zis , bea ff multa apa si fara stres !

_


22 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

zubi de ingrijorat este daca timp de 24 de ore nu simti absolut nimic. ia in considerare insa faptul ca asta noapte poate a miscat si nu ai simtit-o tu prin somn. sunt sigura ca pana diseara va misca si te vei linisti. si bebelina mea are zile cand zici ca o sa imi iasa un piciorus de-al ei prin buric si zile cand sta probabil in asa fel incat primesc cateva lovituri in vezica si cam atat.
eu am inceput de ceva vreme sa o simt si prin somn probabil stau in vreun fel cum nu ii place ei si ma inghionteste pana ma intorc. :) ce o sa ne mai amuzam de grijile astea .... :))

am uitat sa va zic ca ieri am primit toate produsele comandate ... mai putin salteluta care e pe vine si ea. nu va zic ca au costat in total 9 milioane si au incaput toate intr-un dulapior. cred insa ca trebuie sa ne obisnuim cu sumele astea...
cel mai mult imi place termometrul digital. e f fain, a meritat investita.
si scutecele sunt tare dragalase - am udat un prefold si retine f bine apa.

urmatoarea investitie..... hainutele (am vazut in odiseea de iulie-august ca mamicile de 26 sapt deja s-au apucat de spalat si calcat hainute hm! eu as mai astepta totusi macar pana pe la 34-35 sapt ca sigur se prafuiesc...).

Lori 25+ fericita cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Jade da, si mie mi s-a facut rau numai cand citisem prima oara preturile. Sunt iesite din peisaj zau. Problema e ca sunt destui care accepta si atunci continua. Astazi de ex, am vb cu prietena mea care a nascut aseara si mi-a spus ca este doar ea in toata maternitatea. Deci la noi nu prea are cine da banii astia, probabil ca nici n-au mai intrebat multi de cand au citit primul pret.

bujo mami de Filip si 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui zubi

off Marryan, si eu la felam facut aucma, l-am plesnit efectiv pe burtica:), sa imi dea un semn,si l-am simtit, dar foarte slab,si nu inteleg de ce, macar l-am simtit un pica si sper ca e bine

Zubi, mami24+ cu
minunea mea



zubi , nu te mai stresa
sigur si a schimbat pozitia si de aceea il simti mai slab acum
si eu am zile cand il simt mai tare si zile cand il simt mai slab (mai multe sunt zilele cand il simt slab)
dar asta nu inseamna ca el nu misca , doar ca nu l simti tu
vineri noapte cand am fost la spital , la eco l am vazut cum misca dar eu nu simteam absolut nimik
si la mine functioneaza intinsul pe spate si lovit pe burta , imediat reactioneaza


_


22 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Buna fetele ....

Lali ... imi pare rau dar cu siguranta va ramane insarcinata din nou ... imi pare rau de fetitza care plange ...
May3 ... felicitari!!!
Oana .... nu mai fi trista va fi totul OK!!!
Daca am omis pe cineva ... scuze ...

Mi-ati facut o pofta cu bruschetele voastre ... o sa fac si eu intr-o zi ... astazi am de gand sa fac mancare de mazare cu carnitza de pui!!!
Va si citesc in continuare despre ce vorbiti ... daca voi sti ce sa raspund o sa o fac cu placere!!!!


25+ cu robert-mihai
Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la final!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Jade.. sunt bine acum , insa mai am ceva jene..

Zubi.. nu ai de ce sa te ingrijorezi cum a zis lore.. abia dupa 24 h e motiv de ingrijorare.. o fi afand si bebe zile mai somnoroase...

Lore.. am vaz si eu ca fetele vecine de odisee au cumparat cam tot si chiar ma intrebam oare eu cand ma apuc.. dar mai las pana dupa 30 .. totusi parca e prea devreme..

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Mai am o intrebare la voi :
-inediat vine prenatalul
-banii pe prenatal si postnatal ii luam de la firma????
-dupa ce se termina postnatalul ... ce trebuie sa facem k sa primim banii de ingrijire a BB?

Help me!!!!

25+ cu robert-mihai
Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la final!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

eu nu lovesc burtica.. ci doar povestesc cu ea sau bat cioc cioc la burtica .. ii zic .. hai printesa mamii da-i la mami un picior la ficat sa se potoleasca mami asta isterica.. nu trec 3 min si poc.. ce cuminte e fiica-mea..

24+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris_K spune:

Oanaiasi, eu zic sa stai linistita, ca totul va fi ok .
Noi avem exact acelasi nr de sapt si zile, azi merg si eu la eco', sunt curioasa ce-mi zice si mie. Dar al meu dr. nu mi-a zis pana acuma de multe chestii (termeni medicali )pe care le-am citit pe aici, dar am incredere in el si daca zice ca e ok, eu nu mai imi bat capul cu detalii.

Am vrut sa te intreb daca tu simti bebe-le si cum il simti, cat de des. Eu il simt ff rar, zilnic, am mai scris, si nu stiu daca e ok.

21+

Mergi la inceput