Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (133)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

La Multi Ani
Vlad
!!! te astept la Mures si spune-i la mami sa veniti cat mai repede sa prindeti caldura aici
Priscilla Serayah
Victor Petru


Roxana pai tu mai ai timp la noi pana in 9 iulie numai e decat un pic

Crissy sigur castigi

Rody faina ideea de cadou

Racusor eu gentamicina injectabil am facut cand am avut sinuzita si doare ca naiba






Matei - luna a 11-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Racusor, Oana,multumim de urari!

Racusor, sa treaca febra, draga de tine!

Am culcat copilul, ii fac cartofi copti in cuptor, cu iaurt, branza si galbenus fiert. Vedem daca ii plac.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

De retinut legat de concurs, pt viitoarele participante:

Am raspuns. Trifoiul mi-a aparut nu in sectiunea dedicata concursului ci cand am accesat pagina noastra, a delfinasilor (probabil cand se acceseaza orice alta sectiune), apare in partea stanga-sus a paginii (acolo unde sunt reclamele cu odiseea sarcinii, asculta sunetul etc.), dupa logare. E un trifoi zambaret, dedesubtul lui se afla caseta de raspuns. Imi pare rau ca nu am facut o captura, dar nu stiam ce sa raspund si nu m-am gandit la asta.

Eu urmaresc, iar suntem sechestrati in casa pana joi, calc. e deschis ca ascultam muzica, din ora in ora mai arunc si un refresh si un ochi pe la concurs. Contati pe mine, anunt cand vad un nume cunoscut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Hello!!!!

LA MULTI ANI SARBATORITILOR FRUMOSI DE ASTAZI!!!!

MULTA SANATATE MAMICILOR SI DELFINASILOR BOLNAVIORI!!!!

Ne laudam si noi cu dintisor nr 3 ,plus un domnisor ce sta singur in picioruse.Inca nu vrea sa faca pasi,nici sustinut,cand primeste ajutor se lasa jos.E un capos (ca mama-sa).In schimb trezirile sunt la 6 dimineata,tocmai cand e somnul cel mai dulce.
Aseara se tinea de pat,era in picioare...si A ADORMIT ASA!!!!Am ramas muti amandoi.

Fetelor am cateva intrebari la voi ,daca aveti placerea sa imi raspundeti va da Paul cate un pupic
-ce inseamna nunta de zi?/
-voi dati ceai si vitamine la bebei??
Tot m-au batut la cap niste mamici in parc cateva zile la rand ca e musai sa bea ceai,de tei mai ales (de asta stiu ca provoaca hipertensiune arteriala in timp) si ca apa nu are nici un rost.Pai cum sunt eu mai blonda ma intreb:mie cand mi-e sete beau apa sau ceai?APA normal.In fine.
Iar vitamine:conform parerilor lor de mamici experte,un copil,pe langa fructe si legume are nevoie si de vitamine.
Eu iar ma intreb:ce e in cutie nu are si chimicale???

Vreau sa aflu niste pareri daca se poate,poate sunt eu mai incuiata mintal si imi privez copilul de niste "beneficii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

adrianaBuc, e randul tau la asculta sunetul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Btz - eu nu dau nici ceai nici suc - ii dau apa si fructe.
Pentru mamicile cu bebei care nu suporta laptele praf - recomand de la nestle Cerelac - a mea il bea bine ( ma rog cu lingurita nu va imaginati ca vrea bibe)- e pe post de masa de seara. Se gaseste in carefour - cutiute gen cele de suc pentru bebei 250 ml. [b]


Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Gabitza

nunta de zi se face in Ardeal de obicei, si incepe in jur de 1 ziua si se termina seara pe la 10

nu se dau vitamine la copii, decat daca medicul considera ca e necesar, in urma unor analize. altfel isi iau din alimentatie tot ce au nevoie.

si, da,e bine sa bea apa/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

btz, felicitari lui Paul ptr nș3

tu, ca o mamica cu capul pe umeri, stii deja raspunsurile foarte bine. APA e izvorul vietii. eu n-o sa uit niciodata ce mi-a spus dr de fam din Ro: daca te doare ceva si iei un algocalmin cu un pahar de apa, apa iti face mai mult bine decat pastila .

vitaminele eu cred ca isi au un rost cand e cazul, DACA medicul hotaraste ca e cazul. nu sunt de acord sa bagam vitamine in nestire in copii, ma refer la vitamine in stare de pastile, picaturi si altele, nu din cereale, lapte, alimente...

chiar ma gandeam dimineata la tine, la voi, ca iar ai cam fugit de noi

nunta de zi e asa cum zice RACUSOR, incepe pe la 13-14 si se termina seara...

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

la multi ani Vladut!!!!

crissy mie nu mi-a aparut trifoiasul ala..l-am cautat si aici la delfinasi. in legatura cu Sebi, am observat ca are momente cand tine un ochi mai deschis si unul mai inchis, si il mai si arunca. am fost la control si mi-a spus ca nu are ochii suficient dezvoltati dar ca fundul de ochi ar fi ok. ne-a dat vitamine si sa ne reintoarcem in 6 luni la control. noi am stat 4 zile ventilati mecanic.

bytz habar nu am ce e nunta de zi
felicit domnisorul de sta in picioare si astept pupicul!!!

cu ceaiul eu ii dau ca apa nu prea vrea decat sa bea el din cana..si nu s-ar hidratata suficient. cu teiul eu stiu ca nu e bun pentru baieti in cantitate mare ca provoaca nu stiu ce.te-am lamurit?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Multumim BTZ SI LALA!!!

Pai la voi nu sunt nunti de zi??? sunt inca din alea de noapte? eu nunta am facut-o noaptea, adica seara de la 8 pana dimi la 6. Acum nuntile se fac ziua, de la 14 la 22. Asta in localurile din orase, pt galagie. Localurile din afara oraselor inca fac nunti de noapte.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput