Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Wow, Luminita, te stiu chiar si cititorii noi si din umbra! la reactivarea subiectului am inceput sa citesc intr-o doara -nu fac sport desi trebuie- si m-au prins atat de tare atmosfera, sfaturile si toate informatiile utile incat vreo 3 weekenduri v-am citit ca pe un roman.. din care mai am doar cateva capitole, la final tre' sa iau o decizie

am intrat doar sa te felicit pentru un copil ataaaat de reusit, este extraordinar de frumos si fotogenic, sa va traiasca si sa fie sanatos! Scuze ca am dat buzna asa, din neant, dar daca tot m-am uitat pe poze am zis ca e politicos si sa dau un semn

sper sa fie molipsitoare energia ta si sa se prinda ceva si de mine, 2 topice mai jos, la lupta cu kg, a rezultat ca e cam singura metoda prin care mai urnesc metabolismul dupa astea 10 kg de care am scapat doar prin dieta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

vai de capul meu, rosesc
nu stiam ca-s asa molipsitoare, desi daca ma gandesc mai bine l-am cam zapacit si pe fiu-meu.
la 4 luni jum. sta in patru labe si se balanseaza, isi ridica funduletul si piciorusele a la downward dog, face flotari, child's pose:))
imi zicea cineva ca s-ar putea in loc sa mearga in picioare sa inceapa sa mearga in maini daca ma mai scalambai mult in fata lui..e criminal piticotul

multumesc frumos de urari Lyada si zic ca in loc sa termini ultimele capitole de citit, mai bine te apuci de treaba acum..bine ar fi fost de ieri, dar e ok si azi
hai, baga frumusel un programel de sport si treci la atac


P.S. va multumesc frumos de urari si ganduri bune tuturor, chiar mi-era dor de voi!!!

********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sophia_m


Georgia, noi ne stim de la bulgarasii de ian-feb draga mea
trebuie sa vin in vizita si pe acolo, ca am tras chiulul de cand am nascut



********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -






Asa sa faci!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

sophia sau lumi cum te stiam , te-am recunoscut din pozele de la odisee,dar nah daca tu nu ziceai nika nu mi-am permis eu sa comentez,aici chiar te-am si felicitat pt bb
so , bine ai revenit
acum o astept si pe carina sa apara si de rusinea comparatiei cu voi si tot slabesc


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

moamaaaa a venit Lady dupa mine cu ciomagul:))
facui prezenta si colo bre' si de frica ciomagului tau tre' s-o fac des

pai georgia de ce nu ai zis mami nimica?? eu chiar i-am zis Carinei ca ne stim de la topicul sportiv, am vazut ca nu zici nika, ma gandeam ca ai uitat..ca neuronii sarcinii te duc pe drumuri cu ceata, eu stiu cel mai bine:))

dap, o asteptam si pe Carina

********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

uhuuu, Lumi felicitari!. Sa-ti traiasca puiul si sa fiti fericiti cu totii. Ma bucur ca ai revenit aici!

eu m-am intepenit in RevAbs dar mi se pare usurel. M-am aruncat la power intervals 2 de acum, inca putin si pun mana pe tot insanity si ma apuc si eu serios de treaba.

Turturica, cu mancarea in Africa daca esti vegetarian e greu. Mancarea e similara dar cu siguranta asta e o tara de carnivori/peste desi au legume si fructe fantastice. Daca stai sa cumperi, sa-ti gatesti e ok, dar cum eu nu am niciodata timp fie mor de foame fie mananca cartofisau orez sau fasole ca altceva nu exista. Branza/iaurt sunt ca si inexistente si ce gasesti e scump de mori, salatele prin restaurante sunt niste frunze si atat. Acum de cand m-am luat de dukan ca exagerasem cu carbohidratii imi revin incet incet si la obiceiuri alimentare sanatoase si la disciplina de a imi pune mancare de acasa sa nu fiu nevoita sa mananc orice la pranz de foame.
Sport m-am tinut doar de power intervals zilele astea, in seara asta shaun abs :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

WHOAA!!! Lumi!!!! Bine ai revenit! Ce surpriza!!! Acum chiar ca invie subiectul!
Felicitari pentru un bebe asa frumos si sanatos - parca e rupt din reviste!
Imi pare rau sa aud de pierderea suferita...Sophia e unul din numele mele favorite pentru fetite. Poate mai tirziu vine si o surioara pentru bebe David

Ce de timp a trecut si ce realizare grozava ai avut...Bravo! Tu esti ambitioasa si realizezi ce iti propui. Sint convinsa ca o sa revii la silueta grozava de dinainte in doi timpi si trei miscari!
Am incredere in Shaun

E numai vina ta ca m-am apucat si eu de Insanity! Nu mi-era mie bine cu Tony? Ce mi-a trebuit sa ma bag la casa de nebuni? Acum nu mai scap teafara, o sa ajung si la Azil, in curind

Da, am zis ca sa diversific programele ca ma plictisisem de P90X si am bagat nitel Insanity...dupa care m-am obisnuit si a inceput sa-mi placa. Ce sa vezi acum ca sint complet dependenta! M-am obisnuit cu ritmul alert si intens astfel ca daca fac altceva parca simt ca stau pe loc si ma enervez
De n ori am pus dvd-uri cu alte programe si dupa 5 minute am schimbat cu Shaun ca ma plictisisem de ritmul lent.. E ca drogul omul asta!!

Stiti vorba aia: "Never say Never!"

Anyway, in septembrie apare volumul 2 din Asylum - abia astept! :)

Shaun e terorist mare, o sa povestesc alta data cind am timp.

Am uitat sa informez ceata ca a mai aparut un program nou pe piata Beachbody, se cheama Body Beast. Initial am crezut ca e off limits - e destinat barbatilor care vor masa musculara dar am vazut secvente din program si am hotarit ca imi place. Cu modificarea de rigoare merge si la femei. Vreau sa ma apuc de greutati serioase din nou sa ma fac mai conturata nitel.
Cred ca o sa fac un combo Asylum / BBeast.

Ma duc la culcare ca miine dimineata am chef de sport
U-huu! A reinviat echipa de control!!! Sa vezi abdomene extraplate in 3 luni cum mai defileaza pe aici!

Cind ma trezesc maine sa fiti aliniate cu raport cu tot!!


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Pe la inceputul lunii iunie mi-am propus sa scap de burtoi. Am demarat actiunea stepper & ab roller pentru abdomene. Timp de o saptamana m-am trezit in fiecare dimineata pe la 6,00, imi luam costumul de neopren (sauna) si lucram timp de 1/2 ora. Ca sa nu fie actiunea zadarnica am mancat supa de varza, legume, fructe, ma rog am tinut un pic de dieta. Rezultatul a fost fantastic, 3 kg. in minus intr-o saptamana, burta aproape ca disparuse, hainele curgeau de pe mine. Nenorocirea a venit cand am plecat in vacanta in Turcia si am "scapat" in dulciurile alora. Am pus la locul lor cele 3 kg. de care scapasem. Acum insa, e foarte cald si asa mi-e de lene sa mai fac dimineata exercitiile, parca nimic nu ma mai mobilizeaza. Mi-am facut o oala de supa de varza insa am gustat si un pic dintr-o ciocolata, am mai mancat si un pic de carne...... nu reusesc deloc sa ma mobilizez. Hai, ca am luat-o pe aratura, parca as fi la alcoolicii anonimi si va insir pataniile mele......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Ioi, tu Lumiii! (asa, cum se zice in ardeal). Ce bine ca esti in zona, ce baiat ai, OMG..felicitari, si de tine ne-a fost dor!

Acu' sa apara si Hannen, ca vad ca trage chiulul, si Deus....


Azi merg la sala..sa traiasca mama, ca am cu cine-l lasa pe cupil. Picioare azi, desi am menstruatie, si ma simt ca porcu'...dar nu ma las.

Turturica, da eu sunt in Cluj acum. Power Plate-ul ala si mie mi s-a parut dubios...dar face grozav masaj la calcaiele mele chinuite.

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophia_m spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

WHOAA!!! Lumi!!!! Bine ai revenit! Ce surpriza!!! Acum chiar ca invie subiectul!
Felicitari pentru un bebe asa frumos si sanatos - parca e rupt din reviste!
Imi pare rau sa aud de pierderea suferita...Sophia e unul din numele mele favorite pentru fetite. Poate mai tirziu vine si o surioara pentru bebe David

Ce de timp a trecut si ce realizare grozava ai avut...Bravo! Tu esti ambitioasa si realizezi ce iti propui. Sint convinsa ca o sa revii la silueta grozava de dinainte in doi timpi si trei miscari!
Am incredere in Shaun

E numai vina ta ca m-am apucat si eu de Insanity! Nu mi-era mie bine cu Tony? Ce mi-a trebuit sa ma bag la casa de nebuni? Acum nu mai scap teafara, o sa ajung si la Azil, in curind

Da, am zis ca sa diversific programele ca ma plictisisem de P90X si am bagat nitel Insanity...dupa care m-am obisnuit si a inceput sa-mi placa. Ce sa vezi acum ca sint complet dependenta! M-am obisnuit cu ritmul alert si intens astfel ca daca fac altceva parca simt ca stau pe loc si ma enervez
De n ori am pus dvd-uri cu alte programe si dupa 5 minute am schimbat cu Shaun ca ma plictisisem de ritmul lent.. E ca drogul omul asta!!

Stiti vorba aia: "Never say Never!"

Anyway, in septembrie apare volumul 2 din Asylum - abia astept! :)

Shaun e terorist mare, o sa povestesc alta data cind am timp.

Am uitat sa informez ceata ca a mai aparut un program nou pe piata Beachbody, se cheama Body Beast. Initial am crezut ca e off limits - e destinat barbatilor care vor masa musculara dar am vazut secvente din program si am hotarit ca imi place. Cu modificarea de rigoare merge si la femei. Vreau sa ma apuc de greutati serioase din nou sa ma fac mai conturata nitel.
Cred ca o sa fac un combo Asylum / BBeast.

Ma duc la culcare ca miine dimineata am chef de sport
U-huu! A reinviat echipa de control!!! Sa vezi abdomene extraplate in 3 luni cum mai defileaza pe aici!

Cind ma trezesc maine sa fiti aliniate cu raport cu tot!!


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "





multam' fain Allure!!!
am realizat destule da:)
sa ajung intr-o forma fizica perfecta, sa o stric in 9 luni, macar a meritat si acum s-o iau de la capat.
la anul s-ar putea sa vreau si o surioara, dar sper sa nu mai fac daune asa mari la urmatoarea sarcina.
am vazut cum e sa iti faci de cap in ultimul hal, o data e de ajuns.

sa stii ca eu ma gandeam sa ma bag la Les Mills comb. cu Shaun, dar Body Beast asta arata mai challenging
si anul trecut facusem o masa musculara frumoasa foc, dar parca as vrea un pic mai mult, mai bine conturati.

da,da, asa e, Shaun e ca un drog..sa ma fi vazut pe mine cu burtoiul la gura cum salivam cand facea al meu Insanity.
ioi ce as mai fi sarit si eu:))
am facut sport in sarcina, dar chestii plictisitoare, pentru gravide, mai mult pentru binele copilului, ca eu nu simteam nimic de la ele.

sunt convinsa ca tu arati mult mai hotttt decat inainte
mai pune-ne si noua niste poze sa ne delectam cu ceva frumos



********************************************

mamicuta de ursulet mic si grasunel - Davidutz -


Mergi la inceput