Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

multumesc fetelor....o sa vad eu pana la urma ce tinuta adopt
oricum acum de cand cu bebe e un pic frustrant ca am o groaza de rochite,fustite si mai stiu eu ce si nu mai corespund....am doua dulapuri full de haine si acum nu am cu ce sa ma imbrac....marfa nu

apropo zicea sotu ca daca o sa avem fata o sa fie "nasol" pt el capitolu shopping...asa crede el ce daca e baiat nu o sa ii cumpar...pfff cred ca o sa aiba bebe la haine de nu o sa apuce sa le poarte.si aici nu ma refer numai la ce o sa ii cumpar eu...si la ce o sa primeasca, nasa de ex e super incantata sa cupere hainute de copii..saraca se roaga de mine sa fac facta ca nu a mai botezat o fata de mult...si daca e fata cred c ao sa ii cumpere la rochite tone


Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +12


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Anna si eu sunt mare fan a sistemului medical de aici..mai ales cand mai aud de comportamente deviante din sistemul romanesc...I ar la privat, la caruta de bani pe care o cer sper sa poti sa nasti cum vrei tu si cu cine vrei alaturi! Am mai spus aici la privat m'a costat "distractia" 100 de euro pentru camera privata (de aprox 30 de m cu dus, baita bebe, televizor, ca la hotel) restul a acoperit asugurarea privata, care ma costa acum de ex 70 de euro/luna pt 3 persoane... Eu as murii de nervi sa dau aproape 2 salarii de aici pe o nastere in conditiile in care platesc taxe, cotizatii etc Dar stiu ca nu poti schimba lumea... dar incet incet o sa ajunga si Romania la normalitate!

Pt listuta de acatist nu stiu ca nici eu nu sunt bisericoasa...+ ca in afara de mine nu avem ortodocsi in familie... Emily si J sunt catolici, nu stiu daca trebuie trecuti pe acatist ca stiu ca biserica ortodoxa e mai exclusivista


MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07 si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Daaaa, la fetita e mai frumos cu shoppingul si toaletele . La baietel, cum o dai, cum te invarti, tot pantaloni, camasi, tricouri, gata!! La fetiteeeeeeee ... cu fustite, clamite, bluzite etc.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

ápropo am uitat sa va intreb...fetele din buc mai ales...vine careva la baby expo? pe 19?

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +12


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Bella, eu nu merg la baby expo, in afara de carucior am mai de toate de la Vladut, asa ca astept macar sa aflu sexul si apoi ma mai bag la cumparaturi


de steluta norocoasa (09.02.2009) si 8+


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bellasamoyed spune:

pai nici eu nu cred ca o sa cumpar ninmic mai mult sa testam piata.
eu sper ca pe 19 sa si aflu ce e bebica...oricum sunt 100% sigur ca nu plec de acolo cu mana goala

Cu ajutorul lui Dumnezeu sunt +12


samburelul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

bella o sa iti vina bine orice..doar esti graviduta
la onomastica eu zic ca merge foarte bine tinuta: blugi cu balerini si la bluzita- vezi tu
iar pentru maine, poti incerca ceva cu toc mai mic..dar comod

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

legat de baby expo..nu stiu sigur daca mergem..in weekendul ala o sa sarbatorim si ziua sotului..si nu cred ca o sa aflu ce e bebe luna asta
poate doar asa..sa ne uitam

apropo: ziua mea de nastere 06.05.1983

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

bella tu ai intrebat la medlife cum e la nastere, te lasa cu sotul?..pot sta cu noi in rezerve?
sa fie in preajma si sa tina si el pe bebe
eu mai mult ca sigur o sa fac cezariana..

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Corina, Bella, sa-mi spuneti si mie detalii legate de nasterea la Medlife, sunt f interesata, ma bate un gand...desi sotul nu prea e incantat de ideea mea


de steluta norocoasa (09.02.2009) si 8+


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput