BIOGENESIS FERTILITY CENTER(29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalad spune:

Daniela, poti incerca natural. Nici o problema.
Imi pare rau ca a trebuit sa opresti. Poate ca va incerca antagonisti? Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielasandu spune:

Arianna, multumesc, nu-mi pierde speranta. Sigur ca nu - voi reusi cu incredere in Dumnezeu, doar ca e greu cand ai un esec...
Lalad, multumesc. Va pup fetelor si va tin la curent. Incerc natural.. cine stie, poate se trezeste trompa mea ramasa sa functioneze..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalad spune:

Daniela, cand ai intalnirea cu Dl Dr, azi sau sambata viitoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielasandu spune:

Lalad, sambata viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

daniela, si au am avut o poveste similara cu a ta, raspuns prost la stimulare plus punctie fara niciun ovocit. mi s-a schimbat protocolul si acum am 2 bebei.

arianna, am avut si eu cerclaj si am zacut la 180 de grade din iunie pana in octombrie, pozitie in care am experimentat totul: spalat pe cap, tuns, uscat par cu foehn, epilat de sotz, mancat, scris la calculator, vazut filme, baut likide, citit o tona... am facut gaura in pat la propriu, dar toate astea le-am uitat cand mi-am vazut minunicile de copii in ziua nasterii.
tin minte ca nascusem de 4 zile si inca mai mancam din obisnuinta la orizontala...

succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

Daniela nu pot sa cred, acu am intrat si eu ca sambata nu am avut cum eu am fost sambata si este bine nu stiu ce sa zic, dar ti-a spus cineva ce s-a intamplat? Imi pare tare rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Daniela, imi pare ff rau...

Fetelor, eu am cerclaj, dar nu stau la pat...mi-a spus ca nu e nevoie. Mi l-a facut cand colul era 2.8., acum e 3.5, deci ok.

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
5 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Fost la eco vineri, bebe 300 gr, cu 10 zile mai mare, col 3.5, totul ok.
Morfologie peste 3 sapt.

Ingeras, mami de Maya
Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu...
5 sarcini pierdute 5-8 sapt
1 extrauterina
1 FIV nereusit (6 blasto AA)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielasandu spune:

Adipapazi, iti multumesc mult pentru incurajare. Mi-ai facut ziua mai optimista. :) Spune-mi, te rog, ai raspuns prost la stimulare si ti-a oprit tratamentul sau ai ajuns pana la punctie. Sa-ti traiasca bebeii, sa te bucuri de ei!! Poate imi poti oferi mai multe informatii, daca ai timp, ce protocol ai avut prima oara, cu ce ti-a schimbat ulterior, ce pauza ai facut intre ele. Iti multumesc!
Ingeras, Petricia - va multumesc pentru sustinere. Merg mai departe cu optimism. Nu ma las cu una cu doua! Barfa multa, Petricia! Iti tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna_M spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

arianna, am avut si eu cerclaj si am zacut la 180 de grade din iunie pana in octombrie, pozitie in care am experimentat totul: spalat pe cap, tuns, uscat par cu foehn, epilat de sotz, mancat, scris la calculator, vazut filme, baut likide, citit o tona... am facut gaura in pat la propriu, dar toate astea le-am uitat cand mi-am vazut minunicile de copii in ziua nasterii.
tin minte ca nascusem de 4 zile si inca mai mancam din obisnuinta la orizontala...

succes!

Adi, mami de ana si ioachim


Merci
sa iti traiasca minunile .....sunt si eu constienta ca pt bebe suport orice "efort"




26 + Arianna-Maria


Mergi la inceput