Stiti cumva daca la Mrea Cernica se fac botezuri?

Stiti cumva daca la Mrea Cernica se fac botezuri? | Autor: ralucutza77

Link direct la acest mesaj

O sa facem botezul copilului la rest Pustinicu si am vrea sa facem slujba la o biserica apropiata de restaurant. Stiti daca la Cernica se fac botezuri? Sau exista vreo alta biserica in zona? Ma puteti ajuta cu un numar de telefon de-al preotului? Stam tare prost cu timpul liber. Multumesc!Mami de Miruna si de VladutPoze:
http://picasaweb.google.com/grigore.raluca/ConcediuLaVienaSiBudapesta#

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

acolo este manastire si calugarii nu au voie sa faca cununii si botezuri. incearca in alta parte.


Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

pana in '98-'99 se faceau nunti la manastire la cernica, apoi dupa cativa ani calugarii i preotii din sfantul lacas au refuzat sa mai primeasca nuntile in incinta si asta din cauza zurbagiilor care insoteau alaiurile si care tulburau linistea lacasului...in privinat botezului lucrurile pot sta diferit, cel mai bine e sa intrebi la biserica din incinta manastirii, se poate sa accepte cu conditia sa nu aduceti lautari si sa nu aveti alai mare si invitati deja abtiguiti

numar de telefon nu stiu, pun niste intrebari printre cunoscuti poate stie careva ...am ceva cunostinte care tot merg acolo ...daca aflu ceva postez aici



Nina, 21+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

la manastiri nu se mai fac nunti si botezuri de vreo 2-3 ani.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput