Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (130)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

michelle, CIC2 e tot 2 ani, si CIC3... de ce zici ca e un an? sau atat vrei sa stai tu la bb2? sora-mea a intrat din CIC1 in CIC 2 direct

anca, denisa, nu mai ziceti nimic de puiutele voastre?

victo, racusor, pupam bolnaviorii micuti

eu am pierdut deja sirul dintisorilor vostri , noi tot 2 avem si nu dau semne altii sa iasa...

cu fructele avem si noi o mare problema , ultimele zile au fost un chin sa-i dau sa manance. am incercat intre 9-11 toate intervalele de timp, multe combinatii preferate, dupa cateva lingurite, cel mult 100 g, nu mai deschide gurita si mai face si nu din cap! azi mi-a dat cu mana peste mana mea si am scapat farfuria , asa ca m-am enervat si am trantit si lingurita pe masa. iar ea, scumpica, a facut botic si a inceput sa planga cu lacrimi siroaie, intinzand mainile spre mine. of, ce toanta pot sa fiu cateodata!! dar am continuat sa-i dau papa, mai aveam un rest in alt vas. nu stiu daca am ajuns la 150, si asa a fost si ieri. poate vrea sa tina dieta . in schimb seara ar manca si cuie

dau o fuga pana la banca, am pus si umbreluta la carucior, mai greu e cu palarioarele ca nu si le tine in cap. tre sa gasesc o solutie si aici...



Isa mai 2011

delfinasul Hannah Isabela ianuarie-aprilie 2011(19.06.2010)

printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Isa si Vladut

Isa si delfinasii clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

CRISSY, din cate am citit eu, acest salariu bonus la ansterea unui copil e prevazut in contractul colectiv de munca la nivel national si se aplica...nu trebuie sa existe vre prevedere in contractul coelctiv de munca pe firma...de ex la firma unde lucram eu nu exista contract colectiv, doar contracte individuale.

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...


eu cica incercam sa o lamuresc pe btz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Oana, eu nu cred ca atunci cand faci inca un copil ti se impart sentimentele si primul nu mai primmeste tot atata iubire. Din contra, cred ca ti se multiplica drGostea pt copii :D

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

VICTO Andrei e racit cobza, nu a mai facut temperatura, dar nu poate dormi din cauza de nasuc infundat. mi-a zis pediatra sa ii cumpar formula 31 de la plantextract si sa ii dau cate 3 granule de 4 ori pe zi pentru mucisori

iar daca face febra formula 1, cand face febra . si sa continui cu imunorezistan. problema e ca racesc si eu

am avut o noapte horror, cu treziri la fiecare 15 minute, sunt rupta de oboseala , nu mai pot, si la birou o groaza de munca

fetelor, fier si calciu se dau dupa analize, daca doctorii va zic sa ii dati, este si pentru ca ii vad cu tegumentele palide, ceea ce inseamna lipsa de fier. dar oricum cereti analize. dar nu cred ca e corect sa luam noi deciziile de a le da sau nu fier si calciu.

OANA nu e vorba de cost, ca eu sunt abonata, deci nu platesc nimic. dar daca andrei are doar muci, febra nu mai face, nu cred ca are rost sa il mai car pe la doctori, sa il stresez mai mult decat e cazul. astept sa ma sune pediatra dupa-amiaza si o intreb pe ea ce si cum. il mai urmaresc. azi mi s-a parut putin mai bine ca ieri, doar ca muci la greu

nu mai stiu ce voiam sa zic, sunt varza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

si mii de fetelor care pot tine o dieta. Eu am incercat o mie dar nu am dus niciuna la capat. Lipsa de ambitie, apetit iesit din comun. Cele mai bune rezultate le-am avut cu dieta monti. Dar mai greu decat slabitul mie mi se pare mentinutul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Oana, eu nu cred ca atunci cand faci inca un copil ti se impart sentimentele si primul nu mai primmeste tot atata iubire. Din contra, cred ca ti se multiplica drGostea pt copii :D

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)


dragostea se multiplica, confirm, dar atentia acordata celor 2 copii se imparte... altfel spus, cel mare va primi mai putina atentie din partea mamei, iar timpul acordat inainte doar lui acu e acordat in mai mare parte celui mic...cel putin o vreme, pana cel mic se acomodeaza cu familia si isi face un program...de aceea e bine ca primul copil sa fie inconjurat cu multa dragoste,de catre ceilalti membri ai familiei, sa i se acorde atentie de catre tata, bunici, cine o mai fi... asta pt ca mama e mai ocupata cu cel mic...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

ramo, La Bea ii scartie genunchiul drept. Am intrebat ortopedul si raspunsul lui a fost "dar d-voastra nu vi se intampla la fel?". Cica ar fi normal. Abia astept intalnirea cu kineto, imi notez de pe acum sa o intreb.

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


Ok....multumesc, sunt si eu nerabdatoare sa vad ce iti zice,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

edit: sunt de acord ca micul dejun e masa principala a zilei, ca avem nevoie de energie samd, dar eu de obicei saream peste micul dejun si il luam de multe ori pe la amiaza, cand aveam vreme... oricum cafea nu beau, deci o cana de lapte e binevenita, o pot bea oricand si oriunde (mai e varianta ceai sau iaurt). eu personal nu am recomandat dieta nimanui (sau da?), prima data cand am postat-o a fost ca v-am povestit de un prieten de familie gras bine care a slabit foarte bine (dieta scoasa la imprimanta de un nutritionist la care a fost la consultatie si cu notite pe marginea ei) si ne-am si amuzat PAULA si cu mine ca tre sa ne apucam de baut cafea. ei, cand m-am intors din Ro am vazut varianta Paulei si mie personal mi s-a parut accesibila. a trebuit sa renunt doar la dulciuri si fainoase si sa introduc vita, si doar pentru 2 saptamani. eu nu-s genul care se ingrasa peste noapte si apoi se apuca iar de o dieta. si nici genul care de la 6 seara nu mai mananca, ptr ca cina la noi e pe la 10, ca daca as manca la 6 pana ma culc la 12... (aelita stie ce zic si de ce zic)

no, astea fiind zise, sa nu credeti ca ma contrazic cu vreuna din voi. nu apuc sa recitesc mesajul si sa-l editez ca-s pe fuga, gata de plecare, deci daca tonul e un pic cam nu-stiu-cum, scuzati, nu a fost nici o intentie. am vrut doar sa punctez ca nimeni nu impune nimic nimanui. e ca si chestia cu "like", dai clic daca-ti place si mergi mai departe


Isa mai 2011

delfinasul Hannah Isabela ianuarie-aprilie 2011(19.06.2010)

printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Isa si Vladut

Isa si delfinasii clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Hai mai fetele, ca nu e chiar atat de greu sa tii cura 2 sapt. E mai grav daca tb sa o tii toata viata. Si eu sunt f rea de foame, dar tb sa ma duc la mare . Mie mi se pare muuult mai greu sa renunti la tigari, decat sa tii cura.
Cristina, am completat fisele, le-am pus in plic, acum tb sa ma duc la Finante sau la posta. Te anunt cand le trimit.
Racusor, multa sanatate lui Andrei. Sa-l pui sa doarma cu caputul un pic mai sus noaptea, doarme un pic mai bine.
Eu i-am dat Fe 6 saptamani. Nici nu mai stiu cat, cred ca 8 pic de Fe de 2 ori pr zi. La un an repetam analizele, cred.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo1901 spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

RAMO si noi patim exact la fel,chiar si cand il iau in brate.Cateodata mi-e si teama sa nu ii fac rau.O sa intreb vineri medicul.

Mai fetelor,legat de dieta.
Georgia are dreptate mare,micul dejun este foarte important,nu trebuie sarit peste el sub nici o forma.Iar cafea pe stomacul gol,cum ai zis si tu ELADEA,nu face bine.

Parerea mea este ca cele mai bune sunt dietele personalizate date de un medic nutritionist si nu cele de pe net.
Sa nu uitam ca fiecare om este diferit in parte.

Si da,cum a spus si medicul si ELADEA,fara anumite alimente caci fac rau.Si cele mai bune diete sunt cele de lunga durata si SPORTUL>

Eu fac dimineata abdomene si fandari,plus 200 topaieli.Totul dureaza in jur de 10 min.
Iar seara amandoi abdomene.



Sper sa nu fie nimic...dar mai bine stim sigur. Sa imi spui si mie ce afli.



Mergi la inceput