FIV Dr. ALBU DRAGOS 29

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Cocolyso sa faci si MTHFR-urile, e bine sa stii tot daca tot te intepi. Costa un picut toate, dar mai bine stii un lucru.
Pupici

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Honeys am facut si mthfr si leiden , nu a iesit nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikado spune:

coco, succes!
arunca un ochi si aici http://forum../viewtopic.php?f=2&t=155&view=previous



papa bun
MTHFR mutatia C677T heterozigott, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
www.fertilityfriend.com/home/mikado" target="_blank">grafic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Buna fetele!
Anastasia ,am citit mesajele tale ,eu ieri nu citesem ce a-ti scris ,si in gind imi spuneam dute si fa mutatile ,dar in cele din urma citind in continuare am vazut ca le-ai facut ...........ma bucur ,ai dat niste bani dar merita eu daca stiam ca am trombofilie poate ca nu pierdeam sarcina .Se pare ca nu o sa facem amindoua fiv-ul ,eu sunt decalata putin la perioada fata de tine, astept pe 9 sa fac ultima analiza si apoi sa imi fac programare la dr ,dar iti tin pumni strinsi strinsi ,sa fie cu 2 liniute!
TINUTA mie dupa intrerupere mi-a dat si antibiotic,eu zic sa iei si flamexim ,macar preventiv ,rau nu are ce iti face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maruscha80 spune:

anna, a fost eco transvaginala sau eco pe burta?

Merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pestic spune:

Buna fetelor,
Coco, imi pare rau pt ce ai patit
Va multumesc pentru mesaje!Eu acum ma lupt cu rusii. Incerc sa ajung luni la o consultatie la Dr Albu (sa vedem ce imi raspunde dna Vaduva).
Am o tona de intrebari sa ii pun si in functie de raspunsuri imi fac un nou plan de atac.
Va pup si va tin la curent ... va urmaresc indeaproape

MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, Endometrioza grad I

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelica28

Buna fetele!
Anastasia ,am citit mesajele tale ,eu ieri nu citesem ce a-ti scris ,si in gind imi spuneam dute si fa mutatile ,dar in cele din urma citind in continuare am vazut ca le-ai facut ...........ma bucur ,ai dat niste bani dar merita eu daca stiam ca am trombofilie poate ca nu pierdeam sarcina .Se pare ca nu o sa facem amindoua fiv-ul ,eu sunt decalata putin la perioada fata de tine, astept pe 9 sa fac ultima analiza si apoi sa imi fac programare la dr ,dar iti tin pumni strinsi strinsi ,sa fie cu 2 liniute!
TINUTA mie dupa intrerupere mi-a dat si antibiotic,eu zic sa iei si flamexim ,macar preventiv ,rau nu are ce iti face!


Adevarul este,angelica28 , ca daca nu m-ar fi convisn cu detaliile si toate informatiile , nu m-as fi dus, pt ca pur si simplu nu s-a adus in discutie la nici un dr despre asta si am crezut ca dosarul meu de analize pt FIV era demult finalizat....uite ca nu era...
Iti multumesc ca ma sustii, am si eu temeri si emotii cu carul, mai ales ca e prima data cand facem procedura asta, ma rog sa fie bine
Lasa, ca atunci cand iti vine tie randul, te imbarbatez eu, si asa ma tot interesam ce fete mai vin in perioada aceasta la grivita ,poate facem o micain fata clinicii,ca vrem bebelusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Anastasia sti ce ma mira .........le-am auzit si pe fete in capitolele anterioare nu le mai stiu exact numaele ......ca dr Albu nu le-a dat aceste analize ,dar mie mi le-a recomandat inca de la prima intilnire.........poate pt ca am avut o pierdere de sarcina ,nu stiu ,dar cert este ca la indicatia dinsului le-am facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

de QiaoBing-utza noastra era vorba mai sus,in viteza scriind, am si omis sa spun cine m-a impins de la spate si m-a bagat in sperietzi in asa hal incat dimineata, inainte de orice, am zis ca direct la analize ma duc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelica28

Anastasia sti ce ma mira .........le-am auzit si pe fete in capitolele anterioare nu le mai stiu exact numaele ......ca dr Albu nu le-a dat aceste analize ,dar mie mi le-a recomandat inca de la prima intilnire.........poate pt ca am avut o pierdere de sarcina ,nu stiu ,dar cert este ca la indicatia dinsului le-am facut.


Angelica, si eu mi-as spus la fel in sine, sa gasesc o explicatie...si noi am facut un dosarel de analize, cam grosut si cu de toate, dar pe acestea nu le-am avut...iar eu nu am avut nici o sarcina pana acum, poate din aceasta cauza...
Insa ma bucur ca s-a intamplat asa si le-am facut, chiar dc le-am facut pe ultima suta de metri, in cateva zile tb sa incep si eu schema de tratament.
Acum sa fie totul in regula, Doamne, fereste, nu le-am facut ca s-mi iasa ceva urat, dar la cate situatii au descris fetele aici in toate aceste 29 capitole, plus alte cazuri, e bine sa fie facute preventiv.

Mergi la inceput