Copiii de cristal - generatia care va salva lumea!

Copiii de cristal - generatia care va salva lumea! | Autor: ancamak

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

si serpilienii inveleau ciocolata cu labutele, uite-asa....





Cel mai frumos martisor: Alex 1 Martie 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Parca erau copiii violeti. Acum s-au transformat in copiii de cristal?

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914


O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

eu personal, sunt destul de reticenta cu chestii d-astea...
insa, in ultimul an, vreo 3 persoane mi-au spus ca Matei este copil de cristal... persoane pe care le cunosc destul de bine si-s intregi la cap
am citit cartea("Copiii de cristal" - Doreen Virtue), ca sa inteleg mai bine, si am ajuns la concluzia ca ceva-ceva tot e... sunt niste chestii la copilul meu care m-au impresionat inainte de a citi cartea si pe care le-am privit altfel dupa..


Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny
ceva-ceva tot e... sunt niste chestii la copilul meu care m-au impresionat inainte de a citi cartea si pe care le-am privit altfel dupa.

Apai daca o luam asa toti copiii sunt de cristal! Nu s-a nascut inca parintele care sa nu fi fost impresionat de diverse chestii la propriii copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lahemia spune:

Eu stiam ca de cristal sunt copiii nascuti dupa anul 2000, iar violeti cei incepand de prin anii '70. Ceea ce ne plaseaza si pe marea majoritate dintre noi, parinti de pana in 40 de ani, in categoria "violeta". Nu-i rau, nu?
Acum, serios vorbind, copiii din ziua de azi sunt "altfel". Nu stiu daca acest "altfel" poate fi pus numai pe seama accesului mai larg la mijloace de care noi n-am beneficiat sau este rezultatul unei evolutii in plan subtil de care noi nu prea reusim sa ne dam seama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui luny
ceva-ceva tot e... sunt niste chestii la copilul meu care m-au impresionat inainte de a citi cartea si pe care le-am privit altfel dupa.

Apai daca o luam asa toti copiii sunt de cristal! Nu s-a nascut inca parintele care sa nu fi fost impresionat de diverse chestii la propriii copii.


eh, daca facem analiza pe text, reusim cu siguranta sa demontam orice..
nu zice nimeni ca nu ai dreptate, dar nu la chestiile banale, de zi cu zi ma refer, si bineiteles ca ptr fiecare parinte, copilul lui este minunea in sine..

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput