Firma in insolventa/lichidatorul refuza sa dea act

Firma in insolventa/lichidatorul refuza sa dea act | Autor: raluci_b

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,

Sunt in concediu de crestere copil, intre timp firma angajatoare a intrat in insolventa fiind preluata de o firma care se ocupa cu asa ceva.

Am nevoie de cartea de munca, actele aditionale, adeverinta etc. Lichidatorul refuza sa-mi dea cartea de munca si actele aditionale pe motiv ca nu are personal suficient cat sa puna pe cineva special sa caute pt mine, asadar daca vreau o adeverinta sa-i duc extras de cont unde imi era virat salariu si in baza acelui extras imi face adeverinta, dar mai mult nu poate face.

Va rog spuneti-mi ce pot face?

Multumesc

mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 7+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Faci adresa scrisa catre lichidatorul desemnat cu nr de inregistrare in 2 exemplare in care soliciti tot ceea ce ai nevoie. Dupa maxim 30 de zile daca nu ai rezolvata situatia te adresezi ITM de care apartii serviciul juridic unde faci o adresa prin care reclami nerezolvarea primei solicitari si depui copie xerox dupa prima adresa.


Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Faci adresa scrisa catre lichidatorul desemnat cu nr de inregistrare in 2 exemplare in care soliciti tot ceea ce ai nevoie. Dupa maxim 30 de zile daca nu ai rezolvata situatia te adresezi ITM de care apartii serviciul juridic unde faci o adresa prin care reclami nerezolvarea primei solicitari si depui copie xerox dupa prima adresa.


Eu pur si simplu / Pagina legislativa


Multumesc mult Marius, sper sa rezolv

mami de 1 An pt. Remus Andrei(8 nov '09)

si-a facut treaba, 7+

Mergi la inceput