Produse fara parabeni

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Am descoperit de curand produsele Bubchen. Au si produse de ingrijire corporala, pentru copii, gravide si protectie solara. Folosesc ingrediente naturale si produsele pe care le-am folosit nu aveau parabeni, coloranti, conservanti.

"Deschide cartea ca sa inveti ce au gandit altii; inchide cartea ca sa gandesti tu insuti ... "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruska1979 spune:

un antiperspirant fara "parabeni????
ce-mi recomandati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anutza_26 spune:

uite aici deodorant fara parabeni:
http://www.dasolutii.ro/87-antiperspirante-deodorante
Sunt mai multe pe pagina, insa iti recomand sa il incerci pe cel de la Herbagen. Ai in descrierea lui si ingredientele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaDance spune:

Danaradum - aceeasi parere, eu le folosesc, mai rar tot pt ca sunt grase, dar stiu ca sunt naturale.

De asemenea, VIVA NATURA stiu ca sunt cam 98% naturale, si fara parabeni, ma inteleg foarte bine cu demachiantul lor "fara lacrimi" (si ca sa indepartez machiajul).

Eu intreb mereu la Plafar ce produse pt X sau Y imi recomanda fara parabeni. De ex in Bucuresti langa metrou la Universitate (langa Intercontinental) e un plafar unde fetele chiar stiu care produse sunt mai ok din pdv-ul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iri_nuca spune:

eu folosesc mai multe produse de la elmiplant, crema pt fata, pt ochi, un gel de curatare pt fata ( fara sapun), un produs pt peeling.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goss76 spune:

Eu folosesc cosmeticele bio din gama Urtekram sau Skin Blossom. Sunt certificate Ecocert si ma inteleg foarte bine cu ele. In ultima vreme am descoperit sapunul de alep si uleiul de argan care sunt exceptionale
pe pielea mea. Sapunul de alep chiar destupa porii dupa cateva folosiri ca si sapun de fata iar uleiul de argan imi rezolva excelent problema parului electrizat. Pe toate le gasiti pe www.sauber.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucaspm spune:

Eu am gasit o crema de fata noua, 100% naturala, din ceara si miere de albine, ulei de masline, aloe si mastic.

Sigur e fara parabeni si da si rezultate f bune, iar pretul e mai mult decat acceptabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vdrag spune:

Eu de produsele de la yves rocher sunt foarte multumita si m-am hotarat sa le folosesc si pentru fetita mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mystique2012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andruska1979

un antiperspirant fara "parabeni????
ce-mi recomandati?


Eu folosesc Vichy stick, scrie ca este fara conservanti si fara saruri de aluminiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Atentie! Multe dintre produsele fara parabeni au in schimb phenoxyethanol, care a fost interzis in Japonia.

Mergi la inceput