Dieta Dukan

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Dulcetica nu merge la constipatie cu cafea? Eu beau cafea dimineata (si ceai negru la pranz dar nu are nici un efect) plus odata pe zi un iaurt cu seminte de in macinate. eu le-am macinat in blenderul mic, in cel in care faceam mancare (cu portia) pentru pitici cand erau mici si s-au macinat f bine. Imi pun in iaurt si gata constipatia. Pe mine Colon Help m-a constipat de mama mama!
Oricum e bine ca ai dai ceva jos si ca perseverezi, bravo!

Crixia, asa este, ambitieeee!

Inbox, buna si alimentatia pe care ai adoptat-o, de fapt este o alta cura de slabire, sigur are un nume pe undeva, ca este disociata, proteine plus grasimi, fara carbo etc, da, nu este Dukan, spor la treaba.

Eu astazi am mancat asa: dimineata cafea cu lapte si zaharina.
gustare: un iaurt mic cu o lingurita seminte de in.
pranz: ficatei de pui cu un fel de sos printre ei
seara: o sa mananc acasa probabil niste supa, mai am de ieri si cu un copanel din supa, sau ceva pe gratar.

Mie imi spune Dukan sa fac 3 zile atac, hai pt ca am sfeclit-o ieri big time incep de astazi, sooo, prima zi de atac. de pe 9 cica sa incep 84 zile de croaziera parca, si pe 27 iunie o sa fiu slaba

O zi frumoasa tuturor!

Clau, mami fericita de printese: Alessia Maria 13 iulie 2007 si Elisa Andreea 03 septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

Meniul de ieri (ziua 3):
lapte 2% - o cana
peste la cuptor
Vita la cuptor
Omleta din doua oua si un ardei copt seara (asa de tranzitie catre perioada de proteine si vegetale).

Azi e a patra zi de regim. Nu m-am cintarit si nici nu am de gind pina in weekend. Eu nu prea simt ca am slabit - poate de vina e si constipatia. Cert e ca nu imi e foame aproape de loc asa ca...mergem inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Addicted spune:

Dupa prima zi de atac, am cu 0.4 kg mai putin. Am mancat perle de branza cu 0 grasime, un iaurt cu seminte de in (bleah), doua oua fierte si o bucatica de pui la gratar. Nu mi-am indeplinit insa norma de apa, degeaba m-am chinuit..
Cum stati cu energia pana in acest moment? Ca sunt curioasa.
Monabella pe unde esti? Asteptam vesti de la tine!
Imi place ca va tineti de treaba, succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

eu m-am cintarit acum 10 minute. Dupa trei zile de proteine m-am ingrashat jumate de kg. Se poate sa fie si de la faptul ca m-am constipat total. :)Dau inainte!

Energia e foarte jos si parca nici creierul nu mai merge asa de repede. Deseara bag o salata verde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

A cam trecut si ziua a 4 a! Cu 3 kg in minus, constipata zdravan, cu ceva dureri de cap ieri dar cu mult curaj si nadejde merg inainte!
Azi am mancat: piept de pui supa si la cuptor si un iaurt cu 0%. O cafea dimineata si cred ca vreo 2 l de apa. Mi s-a cam luat de piept de pui dar al meu a cumparat doar de-asta, o plasa cat toate zilele. La mine a facut bine o cana de ceai verde de slabit (chinezesc), azi insa nu am avut timp sa-mi fac si pe urma nu am mai avut chef. La fel si cu taratele, n-am avut chef sa le mai inghit. Maine totusi va trebui sa fac ceva pentru constipatie, in rest...destul de ok, nu foarte obosita (desi am cam alergat). Simt nevoia totusi sa diversific cumva, macar sa incerc niste retete Dukan, numai ca nu am prea multe in casa si n-am avut masina sa merg la market. Si mi-e teama ca nu voi mai slabi daca gatesc cu amidon si alte bazaconii, de-aia am zis sa mananc cat mai simplu si disociat cat de mult pot, apoi vad eu. Al meu sot deja a inceput sa se declare mort de foame (dar cred ca a slabit si el putin, se vede deja), asa ca va trebui sa gandesc ceva retete noi.
Pe mine Dukan m-a pus la treaba cam toata vara ca sa ajung la greutatea ideala (60 kg), nu stiu cat voi rezista, mai ales pe durata concediului, dar macar pana atunci sa slabesc cat de mult pot. Oricum, mi se pare ok dieta, macar nu mori de foame! Si celelalte faze sunt destul de usor de tinut, cu cateva reguli stricte... Prin urmare, curaj fetelor, ambitie si jos kilogramele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Sunt in a patra zi.Azi aveam -1.5kg.Chiar daca nu am -3kg ca Marilena12,ma declar multumita.
Aseara am mincat citeva alune si 2 boabe de strugure.Rusine!
Vreau sa tin pina luni ,adica 6 zile ,desi Dukan a zis 4.Asta pentru ca vreau sa accelerez ritmul ca vreau sa slabesc pina pe 15 iunie ,cind plec la mare.
Mi-am facut niste stocuri de iaurt danone cremoso,perle de brinza,urda si cas.Cu carnea nu ma prea impac.Mai maninc peste,azi.
Cred ca si de prea multa brinza, ma constip.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Buna tuturor!
De luni incep si eu. Trebuie sa studiez in wk, plus ca am niste evenimente si nu ma pot strecura. Revin luni cu meniu si completari!
Wk placut tuturor!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellinia

Buna tuturor!
De luni incep si eu. Trebuie sa studiez in wk, plus ca am niste evenimente si nu ma pot strecura. Revin luni cu meniu si completari!
Wk placut tuturor!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral


Mult succes! Fie ca rezultatele sa-ti fie pe masura asteptarilor!
Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellinia

Buna tuturor!
De luni incep si eu. Trebuie sa studiez in wk, plus ca am niste evenimente si nu ma pot strecura. Revin luni cu meniu si completari!
Wk placut tuturor!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Oau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Multumesc!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput