Izolatie pluta/lana

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Ba sa-ti vina sa crezi!

Zidul de bca deja exista, a fost facut inainte,pe post de gard despartitor, era planificat pentru o zona de joaca-zidul pentru cosul de baschet,iar baia trebuia sa o facem mai in dreapta .Pentru ca in cadastru figureaza ca baie, tr sa facem mai multe modificari si mai bine mutam locul de joaca decat baia!

Inteles?





http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Da, pulberea de aluminiu din componenta BCA este incriminata ca fiind cancerigena.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Si daca ar fi dupa mine, cand s-or insura, marita puii de viezuri, mi-as face un bordei ,sigur, ceva mai elegant, deasupra o structura de lemn rotund si acoperis tot de pamant-nu stiu cum se numeste!

Si toate astea intr-o zona in care sa pot creste rosii cu gust de rosii, sa imi bazaie niste albine-care sunt si alea pe cale de disparitie!

Asa ca pana una alta, ne carpim cu ce avem si incercam, daca tot facuram ceva prost, sa mai indreptam pe ici pe colo!

Tuturor,


http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Buna,
am o intrebare pentru Rufus...
Vrem sa construim o casuta la tara; am cochetat cu ideea chirpicilor, insa pana la urma mergem pe casa ecologica facuta din lemn; casa va avea amprenta de 10x6, doar parter; am dori izolatia interioara exterioara cu pluta (se poate fara vata minerala sau polistiren?); cum ar trebui sa arate straturile? ma gandeam la delimitarea camerelor din interior la rigips... poti sa imi detaliezi putin cum ar trebui construita casa? de la fundatie(care presupunem ca nu trebuie sa fie adanca - tinand cont ca nu punem nici o bucata de caramida pe ea) si pana la acoperis?? mentionez ca nu ne pricepem deloc la constructii si ar trebui sa stiu ce cer unei echipe...
Multumesc

Mergi la inceput