Nou stil de viata (305)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delidana

Salutare,

Daniela, eu nici n-am mai ajuns pina la bomboane, am ramas la 'pita cu pasta de jumeri si cu ceapa rosie'. Ma duc sa mai citesc o data si apoi sa beau un pahar mare cu apa.

Ma duc sa "dezgrop" hainele cu care mergeam la sala.




Ce fantasme !

Delidana, sa ne scrii cum ai re-inceput.
Eu as vrea sa incep sa alerg ca nu reusesc sa am o forma umana, ma tot uit in oglinda si ma vad grasa. rau !

Un week-end placut si fara excese, da ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna seara, doamnelor!

Carmen E., La multi ani!

Zuzi, distractie placuta in weekend! Eu o sa ajung acasa saptamana viitoare, de abia. Dar intre timp am si program artistic: merg la un concert cu Alexandru Tomescu (violonistul roman care canta la un Stradivarius) si la o reprezentatie de balet.

Mik-ule, is bestiale Liudmilele, poti incerca si tu combinatia de nuca cu caise uscate/prune uscate, eu mai mananc din cand in cand asa dimineata cu o lingura de branza slaba. Si e ff sanatos. Aaaaa, si nu cred ca esti grasa . Sa ne spui ce faci bun de papa pentru musafiri.

Delia, mai am chestii de incercat din meniu, da' mi-e ca daca povestesc ce si cum ma dati cu maturoiu' afara de aici . Ai reusit sa ajungi la sala?

Donna, pe unde esti? Hai la o poveste sa ne spui cum merge politica pasului mic da' sigur .

Ma duc sa ma bag in pat, maine mai am de alergat dimineata si apoi concertul. Va pup pe toate in grup.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare,

La noi e cald si frumos, numai bine de stat pe balcon cu o carte in mina.

Mik, va tin la curent.

Daniela, azi am ajuns la sala si mi-am facut abonament pe 3 luni. Mi-e asa o lehamite de nu stiu ce-i cu mine, dar am sa ma fortez sa ma duc. Vreau sa scap de 4 kg, nu se poate sa fie chiar asa de greu.

Un weekend frumos va doresc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna,

Tot eu, am revenit cu impresii de la sala. Am fost azi si am activat o ora jumate, m-a luat o antrenoane in primire si nu m-a lasat. Statea dupa mine la fiecare aparat si numara seturile. La un moment dat am zis ca-mi dau duhul pe saltea la abdomene, si ea se uita suav la mine si astepta sa continui. Normal ca mi-a fost jena sa renunt asa ca m-am cam fortat. Imi tremura miinile de la atitea , si cred ca nici cu picioarele n-o sa stau prea grozav miine. Va spun daca reusesc sa ma dau jos dn pat, desi pe mine cam dupa 2-3 zile de activitate ma loveste febra musculara.

Zuzi, ne-ai parasit?

Tzunisigur da petrecere miine, acum e in pregatiri sa ne serveasca cu ceva bun si sanatos.

Khristin, tie cum iti mai e la sala?

Gabi, de cite ori port pantofi cu tot mai maricel ma gindesc la tine. Mi-am luat 2 perechi de curind, unii negri si altii roz pal, decupati in fata si cu o baretuta, a fost dragoste la prima vedere dar dupa o zi in ei ma dor picioarele de mor.

Mik, te-ai apucat de alergat?

V-am pupat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Delia, nu te lasa! Exerseaza si o sa devina usor! Si dupa aia o sa-ti cumperi pantofi cu toc in continuu! Io am purtat azi unii bestiali, superbi, i-am luat din Italia si cand i-am vazut in magazin am declarat ca fara ei nu plec. Dar pe cat sunt de frumosi, pe atat sunt de incomozi... Si am fost si in instanta, de m-a intrebat un coleg "asa tare aluneca podeaua", ca mergeam de zici ca eram impiedicata...

Dar de frumosi, sunt frumosi rau!

Anyway, imbratisez toate doamnele. Eu sunt pe aici, dar puturoasa. Si la scris si la tinut cura, desi burta mea imi provoaca cosmaruri... Of.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Delidana, am alergat nitel duminica si luni, nu mare lucru, nu mai am suflu si, in plus, inloca sa alerg cas gura dupa flori, copaci si alte vegetale.

In rest, nu mai pierdut nimic din kg, dimpotriva.

Meniul de azi :
- cafea si o tartina cu miere
- ratatouille si o portie de carne de porc. un mar
- salata verde cu ceapa, masline si brinza albastra. cirese.

va pup in grup si sa rog sa va mobilizati.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

La multi ani Tzuni.Hai sa imi spui ce imi dai bun de papa( ca numai acolo imi sta gandul)

Mik mai eu tot nu te cred ca esti grasa.

Gabriela si Delia cand va aud de tocuri asa imi vine sa ma ascund.La mine talpa cat mai plata sa fie.

De cand cu tata port numai negru deja primesc priviri suspecte, am incercat sa iau ceva mai sobru dar simt ca ma sufoc si imi face rau ,trebuie sa o iau treptat.Si am parul lung.

Zuzi ca intrebai vineri o sa aibe Mara ziua cu 6 copii si sper sa ii placa ca eu imi dau toata silinta.

Mai sunt in zona .

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

La multi ani, Tzuni !

Sa fii tot timpul frumoasa, sanatoasa si voioasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:


Am o perioada foarte grea cu un mare necaz in familie si sper sa ma intelegeti ca nu sunt permanent alaturi de voi.

Multumesc pentru urarile de ziua mea

Tzuni LA MULTI ANI, te pup si-ti urez sa fii iubita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna,

Tzuni, sa fii sanatoasa, fericita si sa-ti mearga toate din plin!

Gabi, nu ma las, mi-am facut abonament pe 3 luni, de data asta trebuie sa slabesc ca nu mai incap decit intr-o pereche de blugi.
Despre pantofi ce sa mai zic, baba sufera la frumusete, nu? Eu am piciorul plat, ma gindesc ca de aceea ma dor asa de rau picioarele la sfirsitul zilei. Si e adevarat ca la 70 kg e cam greu sa mergi pe virfuri toata ziua.

Mik, cind citesc meniurile tale poftesc la brinza. Bravo pentru alergat si sa stii ca asa fac si eu, ma uit la copaci, ma opresc sa miros florile, mai vad o sopirla, etc.

Gusta, petrecere frumoasa vineri, iti zic de acum.

Carmen E, multa putere.

Azi am fost iar la sala, nu mai am aceeasi energie ca ieri ca deh, ma incearca o febra musculara pe care am reusit s-o pacalesc cu o aspirina luata aseara. Ma simt bine, abia astept sa ajung acolo si sa ma sui pe eliptica (e aparatul meu preferat). Miine iau o pauza.

V-am pupat pe toate.


Mergi la inceput