Nou stil de viata (305)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Buna dimineata, doamnelor!

Eu tot intoarsa pe dos sunt, dar intr-un fel mai ok... In materie de mancare am niste apucaturi autodistructive, dar am inceput sa-mi observ comportamentul alimentar. Am zile cand simt o foame cinstita si mananc de nevoie dar si zile in care pic de oboseala si compensez cu chestii care au minimum 450kcal/100gr . Acum trag tare cu regula celor 2 litri de apa/zi (Daniela ) ca am avut o perioada in care paream hotarata sa ma omor prin deshidratare. Sper ca azi sa nu mai ploua, sa pot face cateva mii de pasi impingand la carucior, ca sunt tare anchilozata, am dureri crunte de spate si genunchi.
Zuzi , si eu sper ca dupa ce va incepe sa mearga va dormi mai mult ziua, deocamdata nu e foarte sportiv... imi seamana, ce sa mai zic...

..............................................................................................
Donna, mamica lui Tudor-Gabriel (04.10.2010)


Sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare! http://viatacudba.blogspot.com/
Puteti ajuta donand sau cumparand de la Bazarul umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna seara frumoaselor!
Vad ca iar a inceput sa scada activitatea pe-aici. Sper sa fie ceva de moment. Dar recunosc ca nici eu n-am fost prea activa in ultima vreme.
Sincera sa fiu sunt cam aglomerata la munca deoarece imi reorganizez un pic activitatea. Asa ca abia am timp sa-mi termin ce-mi propun in ziua respectiva, in ultima vreme. Dar sper sa-mi revin in curand.

Delia au plecat rusii? Te-ai apucat de sport?

Mik tu nu mai zici nimic? Vrei sa ne uimesti cu 2 kg pierdute pe sestache?

Tzuni stiu ca si tu esti ocupata cu toate proiectele de care ne-ai povestit, dar de slabit, slabesti?

Gusta ce mai faci? Ce face Mara? Ai inceput pregatirile pentru ziua ei?

Daniela iesi de pe plantatie si mai da-ne bienete cand ai timp.

Gabi

Donna felicitari pentru cei 2 l de apa. Sapatamana asta reusesti sa bei apa. Saptamana viitoate iti impui sa manaci doar cel mult 2 felii de paine. In a treia saptamana scoti definitiv din meniu Ciocolata si uite asa usor, usor ajungi unde trebuie. Sper sa reusesc sa-mi urmez si eu sfaturile.

Dragelor o seara buna tuturor si promit sa intru si maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna dragelor,

Zuzi, sint prin zona si va citesc dar sincera sa fiu si eu am cazut intr-un soi de letargie si nu e bine. M-am gindit sa-mi cumpar un aparat de fitness si cum cel mai mult imi place bicicleta eliptica am fost si m-am interesat pe la magazine dar am plecat cam dezamagita. Variantele care se incadrau in bugetul meu erau destul de slabe ca putere chiar si la gradul maxim de dificultate. Deci, inapoi la sala ca alta solutie nu e...
Zilele astea ma voi duce sa ma interesez de un nou abonament la o alta sala si ma gindesc si la varianta cu antrenor personal.

Khristin, cum iti mai merge cu sportul? Hai si mai arunca si pe la noi o vorba de incurajare.

Daniela, tot in delegatie?

Tzuni, unde ai disparut? Nu te-am mai vazut pe la subiectul cu "raw", chiar acum cind citeam si eu mai cu interes.

V-am pupat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Zuzi, nu pierd doo kile pe shestke, si le pun pe ..uruletz.
Raport : 51,6kg (cine zice mai mult ? )

Am scapat de inivtati pina vineri (dar vineri vine sora mea si atunci nu e musai s-o indop cu prajituri si saleuri).

Meniul de azi :
- cafea neagra si o felie de chec
- 2 rosii, 100g brinza (albastra), 3 felii minuscule de piine integrala, un mar
- o portie de quicje cu salata verde

Trebuie sa-mi fac ceai verde si sa beau cind stau la job caci nu mai am cusrsuri si stau pe scaun cit de ziua de lunga. rau !

Va pup in grup, frumoaselor !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna!

Zuzilici ......imi pare rau, inca nu am pus pozele, insa sper saptamana viitoare.
Joi plec cu mama la tara si ne intoarcem sambata dupa-amiaza.

Ca raport: stagnare. Sper sa incep sa vad si eu cifre sub 75....Oricum, mai bine mai incet, dar sigur.

Ca meniu, cam la fel: un fruct dimineata (1 mar), telemea de vaca mai putin sarata cu castraveti si rosii, la pranz, iar seara (sper sa fie maxim 19.00), branza de vaci slaba cu castraveti, rosii si ceapa verde.

Va las acum, ca am ceva treaba.....la munca

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza mai pe la pranz.

Mik eu dau mai mult .Raport 64kg frumoase si cand ii aud pe toti ca sunt slaba imi vine sa le dau ceva .

Zuzi nu ne pregatim de nici o zi.Starea mea nu o pot scoate si pe olandez nu ma pot baza dar i-am promis la copil si o sa aibe 6 sau 7 copii .

Delia a mea bicicleta sta pe post de umeras.

Violeta spor la munca.

Cu mancatul stau prost tot la dulciuri e baza si imi zic numai cumpar numai nimic si ma duc si bag linguri de zahar iar cafeaua o beau amara.NU sunt normala deloc.Ceva bun in toate astea e ca in iulie vin acasa numai eu cu Mara .

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna seara, doamnelor!

Am trecut sa deretic putin subiectul, sa sterg praful , vad ca n-ati mai dat pe aici de ceva timp. Cred ca ati slabit toate, altfel nu-mi explic ce e cu apatia asta la subiect .

Mihaser, La multi ani!

Eu din prima delegatie am plecat intr-o alta delegatie secundara si acum m-am intors (si inca n-am ajuns acasa, m-am intors la delegatia principala). Am fost in Maramures pe valea Izei si a fost asa de frumooooooos, de parca eram in concediu, nu la munca. Totul e verde, a venit primavara, la fiecare poarta un liliac inflorit...

De mancat am mancat asa: pita cu pasta de jumeri si cu ceapa rosie, mancare de cartofi cu afumatura, balmos, bomboane Liudmila de la vecinii ucrainieni - astea erau foarte sanatoase: o bucata de nuca invelita in jumatate de caisa/pruna uscata si deasupra un strat ff subtire de ciocolata. Bine, si alte chestii mai banale pe langa, pe alea nu le mai mentionez. No, poate asa va scot din barlog .

Ma duc sa despachetez, va pup pe toate si mai trec maine pe aici.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Mihaser, la multi ani !

Daniela, ma bagi in boale. AM sa visez toata noaptea bomboanele tale "Liudmila". Aici nu gasesc asa ceva nici sa trag cu pusca.

Maninc corect si fara excese, dar de miine iar am musafiri. Si tre' sa fac papa bun si faorte bun.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna seara si de la mine!

Maria Eliana Mihaser petrecere frumoasa si te-asteptam cu pozici!

Delia spor la cumparat epileptica sau abonamentul la sala.

Marilena indiferent de ce programezi, sa-i faci Marei poze de ziua ei si sa ni le-arati si noua!

Mik, este ca ne-a bagat Daniela in boale cu bomboanele ei? Weekend placut alaturi de surioara!

Daniela servici usor si delegatii cat mai relaxante. Cand ajungi pe-acasa?

Violeta tu ce program ai in weekend?

Dragelor eu am sa fiu plecata weekendul acesta asa ca urez tuturor celor care-si sarbatoresc ziua numelui duminica, sa ne traiasca sanatosi si plini noroc si de realizari.

Elena . Crystina petrecere frumoasa. Pe la noi cand mai dai?
Va in grup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare,

Maria Eliana si Carmen!

Gusta, capul sus si privirea inainte.
Umerase am destule, cred ca pina la urma tot sala e solutia cea mai buna pentru mine.

Daniela, eu nici n-am mai ajuns pina la bomboane, am ramas la 'pita cu pasta de jumeri si cu ceapa rosie'. Ma duc sa mai citesc o data si apoi sa beau un pahar mare cu apa.

Ma duc sa "dezgrop" hainele cu care mergeam la sala.



Mergi la inceput