Nou stil de viata (305)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata si de la mine, doamne frumoase!

Am tot citit si eu ce s-a mai scris si ma bucur ca subiectul pinde din nou viata!

Eu cu kg stau la fel, adica ma invart in jur de 64. As vrea sa cobor sub 63 si acum ma simt intr-o perioada plina de motivatie si sper sa reusesc.

Altfel, Mara a implinit 7 ani, e fetita maaare iar bebe Furnicel, implineste azi 1 an! Nu-mi vine sa cred ca a trecut deja un an, dar iata ca nu mai am bebelus, cu baietel!

Sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna ziua tuturor!

Gabi, sa-ti traiasca flacaul, sa fie sanatos si plin de noroc! La fel si pentru Mara Apropo, cand ii taiati motul?

Zuzilici In ce priveste activitatea fizica, nu-ti pot spune multe. Ma mai gandesc daca sa-mi fac iar abonament la sala (am ceva probleme de coloana, va trebui mai intai sa "ma caut", vorba romanului), insa trebuie sa ma mobilizez, acum ca a venit caldura, sa fac cateva ture de parc (locuiesc langa parcul IOR), in fiecare zi; daca nu, macar de 2 ori pe saptamana. Nu alergare, ci mers. Am si role, insa imi este cam teama sa nu-mi rup picioarele.

In ce priveste meniul, nu am schimbat prea multe:
- dimineata (adica pana in orele 13-14)fructe: azi am mancat o banana si o portocala
- pranz: am un iaurt (400 g) pe care ma voi duce la bucatarie sa-l mananc
- cina: sper branza cu rosii, poate si niste cartofi fierti.
Incerc sa ma mobilizez sa nu mai mananc seara, este destul de greu, dar trebuie sa reusesc.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Toddler Filip!!! Gabriela sa-ti fie sanatosi si norocosi puiutii si cu multe realizari pe toate planurile. Petrecere frumoasa si astep pozici de la taierea de mot.
Apropos, deabia de-acum incepe distractia Gabi, caci o sa inceapa sa-ti "stearga praful" si nimic nu mai e aranjat asa cum era. Dar sunt asa de scumpi la varsta aceasta, cand incep sa descopere si alte lucruri decat jucariile si biberoanele lor, de-ti vine sa-i manaci. Mi-aduc aminte ca Bella avea boala la Cd-urile de muzica. Niciodata nu-i placea ordinea in care erau asezate.

Violeta cauta-te cat mai repede caci nu-i de glumit cu spatele. Insa parerea mea e ca o plimbare de vreo ora seara n-are de ce sa-ti strice...si daca o faci si la pas mai alert sigur arde ceva calorii. Cred ca important e sa facem ceva ce nu faceam pana acum. Sala e-adevarat ca te modeleaza frumos si cateodata chiar, rapid dar daca te lasi de ea, imediat pui la loc tot ce-ai pierdut, ba chiar mai mult. Am patit-o!
A si mai am de spus ceva referitor la meniul tau. Mi se pare ca manaci foarte putin in prima parte a zilei si poate de aceea tinzi sa mananci mai mult la cina... Ce mai face Dordia? Cum l-ati sarbatorit pe Tudorel?

Delia nu ma parasi, please, please ....Stiu ca e mai greu in timpul saptamanii dar sper ca in weekend sa ne povestesti mai multe.

Claudia cand e nunta? Sambata aceasta? Distractie maxima va doresc.

Mik azi care-i meniul tau. Eu ieri am dat-o in bara serios! Imi vine sa-mi dau singura palme. M-am sabotat singura dupa tot efortul depus pe banda. Cred insa ca si sculatul prea de dimineata si oboseala de peste zi au influentat mancatul meu haotic. Dar azi am inceput bine si sper sa termin ziua la fel de bine.

Khristin hai, spune-ne doua vorbe macar.

Mephala ne citesti? Ne vezi?

Gusta hai si tu la o vorba, doua...

Tumpi tu cum mai stai cu sanatatea? Tot in pioneze este?

Cami tin pumnii stransi azi si te-asteptam pe-aici cand ai timp. Pupici lui Raducu!

Fetelor o zi usoara si plina de energie va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Gabriela, La Multi Ani lui Filip si voi sa va bucurati de el!

Zuzilici, merge bine cu sala zic eu. Sincer vorbind eu nu slabeam 7 kg aproape daca nu-mi sufla cineva-n ceafa, sint complet sigura de asta. Plus ca nu as fi folosit aparatele corect, ca nu aveam de unde... Eu zic ca nu te ingrasi daca nu mai mergi la sala, te ingrasi daca mananci aiurea. Eu chiar ma asteptam sa vad un plus la cantar dupa Paste, dar nu s-a intamplat. Trainerul ma ucide, nu ma munceste, mai ales cu greutatile si cu squats-urile. Il tot intreb pana la cat vrea sa tot ridic, ca vad ca tot mareste greutatile. Totusi vad ca ca are dreptate, caci incep sa observ conturarea muschilor, o definitie mai pronuntata a musculaturii. Despre banda, eu stiu ca daca vrei sa slabesti trebuie sa 'arzi' cel putin 500 calorii la un alergat. Eu am ajuns si la performanta de vreo 700 cal/ora, dar eram nu transpirata, ci fiarta, ca sa exemplific mai bine . Secrete usurele, as vrea si eu sa aflu, din pacate toate tipele de la sala care arata bine, trainerul imi confirma ca sint cliente fidele de ani de zile...asa ca nu mai continui...

Claudia, casa de piatra sorei, si voua distractie placuta!

Mik, si mie mi-ar place Franta, nu m-as da inapoi, mai ales daca as avea aceleasi conditii ca in Canada

Fug ca mi s-a terminat prep time-ul

Cristina

Yasmine et Chris Anthony

The past is history, the future is a mystery, but today is a gift—that’s why it's called ‘present’.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata, doamne frumoase!

Va multumesc pentru urari! Zuzilici, asa e, sunt tare scumpi la varsta aceasta. Si Filip este lipit de mine, e ceva... deja il cearta pe tat'su, pe limba lui, daca vine sa ma pupe. Il impinge sa ma lase in pace...

Violeta, sambata ii taiem motul. O sa am 13 adulti si 3 copii la masa (fara sa-l pun la socoteala si pe sarbatorit, care are nevoie inca de mancare de bebelusi), asa ca rugati-va pentru mine sa supravietuiesc. Mai ales ca parintii - si ai mei si a lui C - vor ramane peste noapte, pana duminica. O sa fie maaaare distractie....

Khristin, te invidiez ca faci sport; si ca faci constructiv, nu dupa ureche. Imi lipseste teribil sportul... Poate intr-o zi (oare cand...) voi reusi sa merg si eu din nou la sala.

Va pup si va doresc o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Hristos a Inviat!
acum observ cu bucurie ca subiectul nostru a revenit in prima pagina.
Zizilici, Khristin, MIk, Adiana, multumim ptr urari. avem 2 anisori, da.
eu merg de 3 luni a sala de 3 ori pe saptamina. am slabit vreo 4 kg (chiar 5 pina la Pasti, dar deh...). as vrea sa mai merg inca vreo 3 luni a sala. am nevoie samai dau inca 5 kg jos si mersul al sala imi echilibreaza excesele culinare.

voiam sa va spun ca prietena noastra Lai asteapta un bebe boy in septembrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare,

La multi ani sarbatoritilor de saptamina asta: Diana Francesca si Filip!

Violeta, ma bucur sa te vad.

Claudia, casa de piatra surorii si distractie placuta! Ceva poze?

Liris, felicitari pentru sala, iar pentru Lai felicitari si o sarcina usoara.

Khristin, bravo ca te tii de sala! Si eu zic ca chiar daca te opresti nu te ingrasi imediat, ca asa am avea doar obezi sau toata lumea s-ar duce la sala. Important e ce faci dupace te opresti, trebuie sa continui sa maninci sanatos si sa faci miscare chiar daca nu mai mergi la sala sau practici vreun sport in mod regulat. Eu m-am mentinut ani de zile dupa ce am slabit, chiar si cind n-am mai mers la sala. Problema mea e ca-mi place sa maninc si am o slabiciune pentru dulciuri.

Zuzi, aici sint dar mi-a cam pierit avintul. Am alte preocupari zilele astea si sportul a ajuns iar pe undeva la finalul listei de prioritati. Incerc sa maninc mai putin seara si sa evit fainoasele. Aseara mi-am facut o salata de salata verde, ardei, rosie si brinza Feta, cu ulei de masline. Delicioasa.

Gabi, petrecere frumoasa!

Eu ma intreb unde o fi Carmen.

Mik,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


La multi ani, bebe Filip !
(lasa, mamica ca ai sa supravietuesti, pui bunicile la bucatarie si la spalat vasele. )

Liris, bine faci ca ai timpde sport ! Imi pare bine la Lai ca o sa vina barza.

Khristin, noua ne place mai mult in Franta, e mai calm si mai curat.

Zuzi, si eu maminc cam ciudat. M-am ales de 2 zile cu arsuri de stomac ca am mincat ca o vaca prea mult ardei iute.

Delidana,

Meniul de azi:
- biscottes cu unt si dulceata de capsuni. cafea neagra
- banana, mar, iaurt
- o salata verde. putina brinza. salata de fructe

Plec miine in vacanta la mare (nu, nnu e vreme de plaja) si n-am sa fiu la raport, da' sa nu ma scoateti de pe lista.
Da' o rog public pe Delidana sa acorde bice pe spinare. da ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Dragele mele dragi!

Intru si eu pe la voi, dupa ce n-am mai dat pe-aici de muuuulta vreme! Vad ca formatia e cam aceeasi , nu m-am uitat sa vad cate kile mai aveti, ca sa nu mor de invidie!

Va pup pe toate in grup si va iubesc!


Edit: sa va spun ca nu m-am maritat si nici nu mi-am intalnit printzu' si sa v-o mai arat pe Maria mea


www.youtube.com/watch?v=xiIm0elzalI&feature=related" target="_blank">THAT's ME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Tzuni, ce mult ma bucur sa te vad! Si ce par superb are Meri, ca sa nu mai zic ce-a crescut! Intotdeauna mi-a placut parul cirliontat.

Tu cum mai esti, pe unde te mai plimbi?
Da' cu kilele cum stai?

Mik, vacanta placuta, sa vii cu poze!

Mergi la inceput