Zmeurici de iulie-august 2009 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bely spune:

Ar trebui sa merg la medic dar acuma cu Pastele cine mai lucreaza? aici vineri si luni totul va fi inchis..
giova- cu calmante imi trece, dar nici nu as vrea sa fac exces de ele..ma abtin darrr cam zilnic iau cate-o pastila.. dupa 4 zile de antibiotic s-au oprit mucii dar durerea de cap ioc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Bely, un calmant pe zi nu e mult. Cred ca poti sa mergi si la urgente simti nevoia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Noi nici nu avem olita, poate o sa ii cumpar una, totusi. Am luat in schimb un colacel de wc de ala mic si Dariei ii place, din cand in cand o mai pun acolo, ea de fapt il ia si il pune, nu eu. De obicei sta degeaba, dar ii place sa traga hartie igineica si sa se stearga o singura data a nimerit sa faca si pipi la wc.
Azi era intre 2 schimbari de pampersi si ma striga soramea ca Daris crek face ceva.. s-a pus cu fundu intr-un cos de platic si a facut pipi acolo a dus cosul la wc, a zis pa lui pipi si gata, si-a gasit olita.

De ce luati trainers de aia ca nu am prins faza de la inceput
Eu ma gandeam sa iau cand face copilul aproape de tot la oala si tre sa scoata el chiloteii si nu are cum, sau poate ai vostri deja fac asta?

noce nu stiu de marca aia de scutece, nu era la noi, culmea, haha! Si in Mexic tot la Semana Santa era la putere, de miercuri nu mai gaseai deschis nimic, in afara de hypermarketurile americane :)
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am terminat si oole si cozonacul. au iesit ok toate, in cozonac trebuia sa pun mai multe crema, dar curgea la greu cand rulam aluatul.....asa ca un sfert din ea am aruncat-o.
am si pozat capodoperele mele si ale lui marco, poate am maine timp sa pun.

Motana, fetele ziceau ca iau chilotei ca nu mai stau copiii la ppus scutecul. si Edi face figuri, eu il prind, el il desface...si asa facem de cateva ori. cred ca urmatorii vor fi chiloteii si la noi.
Reductor pt. WC si eu am de la Marco, trebuie sa-l caut si s aincercam.
El se duce si se dezbraca cand face Marco pipi din picioare, ca baietii....se pune exact ca el...doar ca nu face nimic.
Ce tare e Daris cu pipi in cos .

fug la bagaje, maine pana la pranz vreau sa ma vopsesc, intins par si sa las casa cat de cat curata.
pe maine.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Giova, cand trecem la etapa pipi din picioare?

Motana, funny! Cred ca fata ta isi cere o olita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Holla,am culcat copilul si beau o bere cu suc de lamaie,foarte buna combinatie.

Giova ai baut cafea in cafenele,peste tot e buna cafeaua,nu cred ca am baut o cafea proasta aici,cine stie ce cafea avea fina ta.
Pregatiri nu facem extraordinare,nu sunt funn mancaruri complicate pregatite in casa,maine face mama drob,vopseste oua,cozonaci si pasca am cumparat,sambata mai face o salata beuf si duminica dimineata stufat de miel.Nu vreau foarte multa mancare,sa nu ne ingrasam.
Duminica vin la noi cumnatu si cumnata,asa ca avem masa in familie.

La gradinita nu l-am mai dus pe Alex,cred ca de la doi ani il duc,abea si-a revenit cu somnul,oricum nu vrea sa se apropie de gradinita.

Bely si eu sunt cu calmantele,mie altfel nu-mi trece durerea de cap,si cum Alex vine plin de nisip in fiecare zi,ma vad nevoita sa aspir, asa ca ma doare mijlocul si iau un nurofen.

Hai mai Noce,chiar sa trecem la pipi din picioare,eu nici nu am incercat olita,nici nu am de gand,il mai las si il trec direct la reductor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Salut!
Eu fierb sarmalele. Am si eu in sfarsit posibilitatea sa merg la epilat si m-am programat in zona, nestiind ca tipele la care mai mergeam nu mai lucreaza acolo. Si dau peste o tampita care zice cu o mima corespunzatoare ca ea nu face inghinal. De parca i-as fi cerut doar eu asa ceva Asa m-am enervat! Cred ca pun lama si braunul in practica si imi bag picioarele in programare ca nu am incredere in mecla lu aia, oricum situatia a fost penibila, m-au facut sa ma simt prost, si decat sa ma faca aiurea mai bine pas.
Ieri mai aveam un pic si saream pe fereastra. Pupa a fost la cote inalte de bigudit, am stat bot in bot, i-am dat san, in afara ca am facut o ciorba si am aspirat numa de ea m-am ocupat si tot nu a fost suficient. E ft ft dificila, cand a venit al meu sa merem la cumparaturi scoteam fum si flacari, mi-a urlat ca din gura de sarpe ca nu dorea sa ii dau si al doilea pantof in picior, il vroia in mana sa il bage in gura.Mi-era deja rau, parca luasem niste ciocane in cap si palmi peste fata, exact asa ma simteam. Si colac peste pupaza nici rochita nu i-am gasit, numa uratanii in dictai Mallul.
Anemona, mergem la Felix si de-abia astept. Efectiv suntem praf. Chiar imi prinde bine si iesirea si faptul ca scap de bucatareala clasica si de vizite. Si l-am pus pe al meu (l-am strans cu usa ) sa-mi promita ca stam 2 saptamani la greci.
Giova ft ft frumoase pozele si asa frumos iti imbraci baietii!
Bely mai poti incerca o cafea mica si tare asezonata cu o limonada rece langa, pt migrene.
Motana la noi olisa e piesa de muzeu, sta in baie cu diferite chestii in ea, o mai spal de praf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


sunt cu vopseaua in cap, am intrat sa va pun poze cu ce am facut noi ieri:
http://www.dropshots.com/sarbatori2010#date/2011-04-21/19:32:33


Anemona nici eu nu as face pregatiri mari, daca as fi acasa. dar asa mamicile noastre fac fel de fel....oricum eu incerc sa nu ma infrupt din toate bunataturile sa nu iau prea mult la cantar.
Dragul de Alex....a ramas cu soc dupa gradi. poate de era in Ro se acomoda mai bine, acolo fiind si alta limba....
Noce sincer nu mai stiu de cand a facut marco pipi din picioare. stiu ca de la 2 ani, i-au lasat fara pampers la gradi si am inceput si eu acasa. in 2 luni jumate era dezvatat. Mai puneam doar noaptea.
Lucialu mersi. super ca plecati la felix. va prinde bine iesirea, te mai relaxezi si tu, vad ca pupa iti face parul permanent, nu mai ai nevoie de coafor. ce chestie cu epilatul inghinal, ciudata rau tanti de acolo.

mai intru eu din Alba, sa va urez toate cele bune.




Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Pupam si noi tufa!Offf,tare greu mai ajung la calculator zilele astea.....chit ca mare lucru nu facDoar curatenie si vopsit ooDuminica mancam la soacra,primim si sarmale de la draga de ea,asa ca am scapat de gatit.....Eu asa as pleca de Pasti undeva....dar nu pot,la noi in a doua zi de Pasti vin stropitorii(baieti)la fete,Timea nu mai poate deja de nerabdare,si-a pregatit deja si toaleta ca,deh,vin baietii s-o stropeasca,nu cumva sa ofileasca fata....Asa ca stam acasa si asteptam musafiriPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Si o intrebare stupida,apropos de olite.....Cum trebuie sa invat copilu sa faca pisu?Prima oara asezat pe wc/olita sau din start sa-si tina puta?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput