Mamici si Gravidute Italia (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

am uitat,apa sa fie calduta si sare,na las ca stii tu restul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

Ciao,fetele!

In primul rand la multi ani Ricky!!!Sa cresti mare si sanatos,si sa ai numai bucurii in viata!!!
nafi-sper ca primesti urarile si cu intarziere.
Felicitari pt. veverit!Ma bucur ca creste asa de bine,dar mi-e mila de coloana lui mami.

Ce fain de voi,care plecati de Pasti!ma bucur pt. voi!Distractie placuta tuturor!Sa faceti poze multe.

ioana-voi pe unde o sa fiti?Pe-acasa?
stefania-nu ai mai intrat demult...totul bine?ce faceti de Pasti?

Noi pe-acasa,poate o sa iesim cu colegii de gradi' a lui Ambra,sa vedem,ca mi se pare ca Giorgio e racit,sper sa nu fie cu febra...

In rest,bine,de cand e Ambra acasa,nu mai am timp nici sa suflu,ca tre' sa ma ocup tot timpul de amandoi...

Sper sa reusesc sa vad si pozele..
pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Citat:
citat din mesajul lui daviduca

ALE-daca i drojdie la plic o amesteci pur si simplu cu faina,un plic la 500 gr faina.apoi pui si o lingura de zahar si putin ulei de masline,o face mai pufoasa.
pofta buna!!!

ALI,mami de daviduc(23.01.2009)


de-aia e, no, mersi fain. Diseara probez daca imi iasa niste palanetze, daca stii ce sunt. Ceva gen placinta cu branza sarata, nu stiu cum sa ma exprim

_
printisorului Alessandro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna fetele!!!

Nafi foarte frumoase pozele de la aniversarea veveritului,iti seamana foarte bine.Frumoasa si gradina! grasunelului,frumosi "parametri"are!!!
Eu cand am inceput sa-i dau Giuliei lapte de vaca..i l-am indoit cu ceai de musetel,ea s-a constipat foarte tare si i-au trebuit vreo 2 luni sa ii se obisnuiasca organismul.

Ally...distractie placuta la surioare,sigur il vor rasfata pe Edy si te vei relaxa si tu putin!!!

Fetele plimbarete..Kemsy si Monica..drum bun,Paste Fericit si distratie placuta!!

revin ...sa mai citesc!!!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si Sebastian-Andrei (14.03.2011)
Giulia si Sebastian!

Povestea nasterii Giuliei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Nafi...imi amintesc ca si Giulia tot pe la un an a inceput sa fie foarte selectiva cu persoanele(era foarte sociabila inainte) si daca se uita cineva la "altfel" punea un botic si urmau niste plansete.la fel era si cu persoanele mai neingrijite(paroase,barboase)si la culoarea neagra.

Dragostea nemarginita pt taica-su a descoperit-o de vreo jumatate de an si de atunci"respir" si eu.Acum (vrand,nevrand) el ii face baie,el o adoarme,el o plimba...el ii face toate capricile!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009) si Sebastian-Andrei (14.03.2011)
Giulia si Sebastian!

Povestea nasterii Giuliei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!!
nafi, frumoase dovezi Mai, dar tortul ala m-a dat pe spate, te cred ca era f gustos Oricum, noi am dat 56 de euro pe tortul lui L si avea maxim 2 kg
andreea, distractie placuta si voua si sper sa nu raceasca totusi nici unul din copii.
roxali, dar cum nu ti-ai dat seama ca nu l-a facut 730?Nu-ti vin acasa banii? In plus trebuie sa ai si tu dosarul acasa, cu toate (chitante, asigurare masina, ctrt affito/mutuo, etc). Oh, ce vremuri, anul trecut mi-au dat inapoi 430 euro Anul asta...ioc.

L s-a trezit fara numai azi noapte , iar la amiaza doarme mai putin. Bagajele sunt pe jumatate gata.



Gianina, mamica lui Loris Stefan, o mandrete de baiat (2 oct 2009)


Raisa are nevoie de noi



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

georgyiuly, multumesc. Ce as vrea si eu sa descopere L dragostea asta si sa-l culce tatal.
Eu ii dau lui L lapte de crestere Mio de la Nestle sau Bio de la Esselunga (astea le-am incercat pana acum dar cred ca ar accepta orice marca ), cred ca e mai bine pentru ca e imbogatit cu fier, vitamine, etc, si lor le trebuie.
danangie, cum e doamna? Voi sunteti bine?
cris85?
laura_luiza?slimatei?roberta 84?raluk31?



Gianina, mamica lui Loris Stefan, o mandrete de baiat (2 oct 2009)


Raisa are nevoie de noi



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Ce ma bucur sa va citesc.

Giani, si eu am auzit diverse pareri de lapte, dar daca pediatra asa ne-a recomandat, asa fac. Nu stiu eu prea multe si nimeni nu are adevarul absolut ce si cum, sa ca...na, e bun si laptele de vacutza.

Ally, si tu pleci. Na, sa aveti distractie placuta si drum bun si bebe la fel de cuminte...mama cand citesc ce copil cuminte ai...hai ca m-ai demoralizat

Georgy, tu cum te mai descurci cu copilasii?

Nafi, ce fain ca ai gradina

si dupa ce m-am bucurat ca va citesc acum merg sa ma bag in butoi...da, las ca vine si randul meu sa plec in vacanta.
Si iar m-am suparat azi, ca Ale nu a vrut sa pape...a mancat cateva zile, acum iar nu mai vrea...offff, ca o iau razna asa...



_
printisorului Alessandro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

LAlexandra, si mie mi-a recomandat pediatra lapte proaspat de vaca, dar eu am ales sa-i dau macar pana la 2 ani pe cel de crestere.
O fi vreun dinte la Ale sau poate nu are pofta. Nu te amari. Acum sa zic si eu ca sa nu tac...L dupa ce a avut enterocolita asta vara a avut valori f urate la ficat. Se stie ca ficatul iti da greata si lipsa poftei de mancare. Voi i-ati facut ceva analize?



Gianina, mamica lui Loris Stefan, o mandrete de baiat (2 oct 2009)


Raisa are nevoie de noi



Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Nu, Giani, pediatra a zis sa asteptam putin sa vedem. Baiul acum e ca are poftaaaaa....dar de orice altceva decat mancarea de la mine.
Nu mai vrea lingurita, deja stie dupa culoare ca nu e mancarea ce ii place, si uite asa. Daca ii pun diverse la el pe masuta le ia si le mananca...insa asa nu ajungem departe, adica dupa mine nu isi ia tot ce ii trebuie, ca doar nu pot sa ii pun pe rand un morcov, apoi un dovleac, sau mai stiu eu...ca atunci nu papa tot, si uite asa ma chinui...

voi ce analize ati facut?

_
printisorului Alessandro

Mergi la inceput