Flori in piept sau marturii?

Flori in piept sau marturii? | Autor: MElise

Link direct la acest mesaj

In ultima vreme tot mai multa lume renunta la florile puse in piept la nunta in favoarea asa-numitelor marturii (mici obiecte pe care invitatii le iau acasa ca amintire). In majoritatea cazurilor florile sunt puse doar la miri, nasi, parinti...

Asadar, ce parere aveti despre florile puse in piept la nunta?

MElise

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Mie nu-mi plac florile, dar nici marturiile . Mi se par bani aruncati....




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Si mie la fel, dar incerc sa pastrez cumva o linie medie intre traditie si ce vreau eu:). In plus, e a doua nunta la mine... asa ca incerc sa fac lucrurile relaxat:)

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Melise, daca nu esti fan, eu zic ca poti renunta la marturii. Depinde si in ce luna e nunta, caci daca e vara, atunci, in varianta a doua, chiar n-ai nici o sansa cu florile, pentru ca se vor ofili.
Eu am reusit (tot) la a doua sa cumpar marturiile, asta asa, ca sa nu zica lumea ca-s hapsana , dar am uitat total de ele.
Si-a amintit un nuntas zelos si s-a apucat sa le prinda la participanti in piept pan' miezu' nuntii, la restaurant, de nu-ntelegea nimeni ce se-ntampla.
Sa fie-ntr-un ceas bun, sa-ti mearga foarte bine si distractie super!
Am editat pentru ca numai aiurea am scris.

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Inca nu m-am decis... Oricum, flori in pipt vor avea doar nasii si parintii... Cu marturiile astept sa vad ce sugestii are doamna care se va ocupa de decoratiuni. Mi se par inutile pentru ca eu insami nu cred ca am pastrat vreodata ceva de la nunta cuiva sau daca am pastrat s-a ratacit prin fundul vreunui sertar...

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui MElise

Inca nu m-am decis... Oricum, flori in pipt vor avea doar nasii si parintii... Cu marturiile astept sa vad ce sugestii are doamna care se va ocupa de decoratiuni. Mi se par inutile pentru ca eu insami nu cred ca am pastrat vreodata ceva de la nunta cuiva sau daca am pastrat s-a ratacit prin fundul vreunui sertar...

MElise


Sunt de acord cu tine. Totusi se poarta marturiile si se gasesc acum de tot felul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Am gasit solutia perfecta. Voi pune drept marturii niste vazute mici, handmade, asortate cu decoratiunile. Costa putin si decoratoarea mea are niste gusturi impecabile.

MElise

Mergi la inceput