Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (123)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

neata! multumim de urari.
va servesc si eu cu cafea/ cappuccino/ceai/apa/ suc/ bere mai tarziu

Dimitrie,Miruna Ioana,Eva,Medeea,Ioana Maria

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

'neata buna,

intru pe fuga doar ca am vazut mesajul lui Rodi, ca ne grabim sa papam fructele.

Victo, Eladea daca vreti mergem la aeroport, vin si eu cu masina si pot sa va duc. Ma gandeam si la ideea sa luam copilasii cu noi, caz in care la mine in masina incape inca o pereche mama+copil+scoica, dar fara carut...putem lua marsupiile. Mai incape si a treia mamica dar cu copilasul in brate. Astept propuneri ideei


Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Victo, ne vedem, cum sa nu! Stabilim detaliile cand se apropie plecarea.
Voi le-ati dat copiilor multiubitii pufuleti? De vreo 2 ori, cand eram afara cu Raul, mi-au oferit alte mamici pufuleti, dar am refuzat politicoasa, ca nu stiu daca e bine sau nu sa ii dau lui Raul...Voi ce ziceti?
Si mai am o intrebare. Pestele cu ce l-ati amestecat? Azi vreau sa-i dau peste.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata! Nu am timp de curatenie, ce ma enerveaza!!! nici nu stiu cum sa fac. azi, de ex, in somnul de la 12 la 13 al lui Vlad vreau sa ma demachiez, aranjez freza, imbracat, si sa fac papa pt noi (lui ii dau la borcan , ca nu mai am timp). La a doua tura de somn de 30 min de la 16-16:30 ii fac papica pt masa ce urmeaza, si poate apuc un sters de praf. Si gata! In rest cat e treaz mergem afara! Of!!! Seara abia la 9 il adorm, cand is cam obosita, nu prea mai am chef de smotru...

Azi noapte a dormit in patut, am facut ture, la 6 l-am luat cu mine,ca nu mai puteam...

Michelle, Diana, sanatate fetitelor voastre! Sa se faca bine repede! Michelle, chiar vroiam sa iti zic (dar am uitat), ca dr zic ca peste 38 n u e febra de la dinti. aici

Trimit mesajul asta, si mai citesc mai incolo ce ati scris, ca nu mai apuc acum.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Neata!

Dimitrie de Deveghe
Miruna-Ioana de Corrina
Eva de Diana_Eva
Mara Nicolle de Alice_Elena
Medeea de saddie
Ioana Maria de Shoshika


Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8


La multi ai cu mare drag si de la noi!!! Sa cresteti mari si sanatosi!!!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:


Dimitrie de Deveghe
Miruna-Ioana de Corrina
Eva de Diana_Eva
Mara Nicolle de Alice_Elena
Medeea de saddie
Ioana Maria de Shoshika

Azi e mai bine, in jur de 38, mentin aici cu Panadol si Nurofen, siropele, alternativ. Vai ca bine e sa o vad chiuind si jucandu-se!!!
Declaram si noi al 2-lea dintisor, vezi Giorgia, avem si noi de Paste.
Azi i-am pus in supa pt masa de pranz 2 urzicute, sper sa ii placa
Si tot azi.. in premiera a zis TATA cand a intrat sotul pe usa. S-a luminat la fata si alerga (in 4 labute) spre el zicand tata tata


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_ales spune:

Buna ziua,
ne ajuta cineva si pe noi sa facem niste galusti de gris in supita de pui?Azi am pus la fiert pt. bebe o supita si as vrea sa-i fac niste galusti.Daca e vreo mamica care a facut deja, o rugam tare de tot sa ne spuna si noua o reteta incercata(ca sa fim siguri ca ne iese).
Eu va mai urmaresc din cand in cand si am citit la un moment dat de gris in lapte. Ne spuneti si noua cum se face? Folositi lp sau lapte de vaca?


multumesc, cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

ilinca, mie imi surade ideea sa ne duci tu ca sotu meu numa chef de dus pe mine la aeroport nu cred ca va avea..plus ca asta inseamna sa il luam si pe stefan. insa ar putea sa ne duca, sa vada stefan avioanele..nu stiu ce toane va avea.
depinde mult si de cum dorm ei.
eu pot veni si numa cu piti in brate, si stau in spate.
dar vb sambata pe la 2-3 asa in fctie de programul lor ma decid.

andreea la ce ora mananca filip seara? eu ii dau pe la 8 cina..si mai suge pe la 9.
ori de foame se trez. ori de la dinti.ori pur si simplu sa suga..hehe..ce te-am lamurit!

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

michelle si al meu se bucura cd vine tati de la serv si bate din palme . ma bucur ca e spre bine Biencuta!

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Neata!

Dimitrie de Deveghe
Miruna-Ioana de Corrina
Eva de Diana_Eva
Mara Nicolle de Alice_Elena
Medeea de saddie
Ioana Maria de Shoshika

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8


La multi ani si de la noi!

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput