Strugurasi de Sept-Oct 2011 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

E.. nu ma panicam cu pisoiul.. eram doar curioasa, mi-ar fi parut rau sa fi patit ceva rau.. mie imi plac matzzele.. in 2 saptamaini o sa am o pisi noua..


De ginecolog asteapta parerea chirurgului...

Dar sunt sigura ca va fi bine.. si asa cum tu iti duci greturile in spate.. asa imi duc si eu durerile e buric..

Rocaille,,, da nu a mai postat... dar nu te simti prost,nu cred ca s-a suparat asa rau incat sa fii tu cauza.. multe ne-am legat de ea..

20+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

May.. eu nu prea mai citesc pe net parerile fetelor cu experiente nasolae similare.. citesc doar ce inseamna, cum se trateaza, e ce apare etc... mi-am facut destul rau cu stresul provocat..

20+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

nu mai citi deloc pe net :D

eu vorbesc :))

mi-e rau



16+ cu

http://www.zebraroz.ro/ - hainute copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

... du-te fa nany.. poate trece mai repede...

20+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui sara_a

Salutari si de la noi dupa o lunga nemotivata intarziere.


Va anutam ca o sa avem o fetita


Poze si nu numai

Shopbazar



URAIIIIII.....

Clubul rozuliu face ravagii....

Sara esti bine?cum te simti?

20+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_a spune:

Sun bine,multumesc...doar ffff obosita.
As dormi oriunde,atat ca nu pot. Inca mai am greturi si nu prea pot manca mare lucru.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:

Multumesc fetelor pt urari.


Deci, fetelor, sa mai echilibram balanta.
In urma testului de amnio bebe meu e baietel si toate analizele au iesit bine.

Va pup.

+18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_b spune:

stefy felicitari pt putza!

sara felicitari pt pasa!

am mai bagat si eu un ochi pe picasa indemnata de prajiturile voastre

jade … m-ai omorat cu pensiunea :D am dat google imediat si mi-am anuntat si barbatul ca acolo vreau sa merg … bineinteles ca a urmat imediat intrebarea : acum?!? :D
tu ai facut 3d fiecare eco? ca eu nu o fac decat pe aia morfo si in rest 2d. si vreau si eu 3d

zubi … multumesc apropo de multi copii … am visat in we ca eram in 7 luni si pana atunci la eco imi aparea un bb in burta dar eu eram sigura ca sunt 2. si mi s-a rupt apa. si am nascut pe banca din fata blocului mosita de o prietena ….. nu 1, nu 2 …. Ci 4!!! si culmea !!! eram in al 9-lea cer! Numai ca prietena mea s-a dus sa-l anunte pe barbata-miu si am ramas singura. si eu tineam 2 bbi in brate si ma uitam la ceilalti 2 si incercam sa gasesc solutii ... si atunci mi-am dat seama : “ups! N-am cum sa ma descurc cu 4! Sigur am nevoie de ajutor!”
Si cu acea imagine s-a incheiat visul


mami de Annelies (30.06.2005) si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:


dragelor,
se pare ca eu am inceput sa am din nou insomnii,intr-un fel ma bucur deoarece reusesc sa recuperez tot ce scrieti ,pe de alta parte sunt trista deoarece a doua zi sunt zombi (dupa ora16.00) si imi provoaca si cearcane.
Saptamana trecuta a fost un plina de evenimente pentru noi,placute si neplacute.Mi-am facut analizele de sange din trim II care sunt bune ,inclusiv trombocitele care erau mereu mici(cu Sarah am fost diagnosticata cu purpura trombocitopenica),anticorpii anti-D (rh -) stau pe loc ceea ce e f bine,triplu test ok ,mai putin examenul biochimic de urina (rare leucocite ,frecvente hematii),adevarul e ca de cand am inceput tratamentul cu arefam m-am ales cu candida de care nu reusesc sa ma debarasez...macar urocultura e buna.
Joi am tras o sperietura (sora cu moartea)...dar Doamne Doamne a avut grija de noi si suntem bine.Traversam strada ,pe zebra si cand sa ajung pe celalalt trotuar simt o lovitura in partea dreapta ,scot un urlet de groaza si ma trezesc jos .Dupa am realizat ca domnul carea traversa si el in dreapta mea a fost proiectat de catre o masina in mine si m-a doborat.Am fost in stare de soc o ora buna ,multumesc la D-zeu ca m-am ales doar cu un cot vanat si ceva dureri de burtica dar din cauza ...dupa o ora intinsa in pat mi-am revenit .Domnul e mai grav ,ceva probleme cu piciorul.
Sambata am sarbatorit-o pe printesa noastra care a implinit 6 ani si duminica o alta zi de nastere (o colega de gradi).Acum suntem in vacanta si zburdam mult pe afara deoarece ne-a fost tare dor.(in sfarsit mult asteptata primavara isi face aparitia).

Felicitari fetelor pentru si ...la triplu test mi-a confirmat si mie un alt dr. ca e fetita.Ne-am gandit si la nume ...mie imi plac :Iris,Dalia,Anya...Sarah vrea Antonia(care nu imi displace ) si Anastasia.
la toate si o zi buna !

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Mi-am schimbat si semnatura fiindca am mai crescut

18+

Mergi la inceput