BIOGENESIS FERTILITY CENTER (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

MULTUMESC FETELOR, dana suntem in carti abia astept sa ne vedem la clinica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielasandu spune:

Asa este. Si eu astept. Oare cate fete sunt in programul de mai. Stie cineva? Dar stie cineva ce rata de succes a fost ultima oara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PETRICIA spune:

Din cate stiu eu in mai suntem doar noi...sper sa nu gresesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tokyo spune:

in seria noastra am fost 14 fete si au reusit parca 9. (poate Filipac sau Ingeras isi amintesc mai bine). oricum a fost o serie foarte norocoasa!
va astepam langa noi! Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filipac1979 spune:

eu nu stiu cate am fost, stiu doar ca eram f multi in timpul procedurilor si ca au fost multe reusite pt ca maria si laura erau in extaz in ziua cu beta.au fost si fete pe care nu le-am vazut la punctie sau embriotransfer.oricum ce am constatat noi toate era ca lumea care statea acolo si astepta nu era prea vorbareata. eu cu tokyo m-am lipit imediat si ne-am nimerit si in aceeasi zi si am tot povestit. mai ales dupa transfer chiar ne-a ajutat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tokyo spune:

ai dreptate, Filipac, fetele nu au fost foarte vorbarete.
insa noua ne-a prins tare bine ca am stat de vorba si am povestit atat!
eu am vorbit putin si cu Ingeras, la testul de cateter, dar ea a avut punctia si embriotransferul cu o zi inainte si nu ne-am mai intalnit.
la al doilea beta eram cam sase fete la receptie - laura ne-a inmanat rezultatele cu primul beta ca niste adevarate diplome de merit si doua fete aveau gemeni. dupa ce am plecat eu a venit si Ingeras (parca 9 gravidute auzisem de la fetele de la clinica ca eram in total.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbadaran spune:

Buna!

Numele meu este Mihaela, am aprox 27 ani si de 2 ani incercam sa avem un bebe. Problema este la mine, am ovare micropolichistice, ciclu dereglat, lipsa ovulatiei. Ceea ce am facut pana acum au fost stimulari cu closty, pregnyl + monitorizari, si un HSG (trompele sunt ok).
Momentan merg la endocrinolog, dar rezultatele se lasa asteptate. Ma gandesc sa-mi schimb medicul, sa merg la un dr specializat pe probleme de fertilitate. Ceea ce vreau sa va intreb este daca aici la clinica se fac si inseminari, sau numai FIV?
Nu stiu cum sa procedez in continuare, ma gandesc ca pasul urmator ar fi sa fac laparoscopie, inseminare, si apoi FIV.

Am observat ca aici la clinica sunt f multe reusite la FIV.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

PETRICIA - . Brava!

Bafta fetelor, sa fie bine la toata lumea.In seria asta mai am si eu o prietena care nu scrie pe forum. In rest....nu mai stiu.

mbadaran - bine ai venit si sedere cat mai scurta. Da, se fac si inseminari dar sunt destul de scumpe. Oricum poate ar fi bine sa vezi ce iti propune medicul.

Andrei in varsta de 8zile are nevoie de ajutor urgent



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbadaran spune:

Buna,

Iertati-mi nestiinta, dar care este diferenta intre FIV si FET? Am o vaga banuiala, dar nu stiu sigur.

In urma FIV se obtin ovocite care fertilizeaza si devin embrioni(iar daca sunt mai multi embrioni se pot pastra, congela)? Iar la FET se folosesc embrionii congelati?

Daca am spus vreo bazaconie va rog sa ma iertati.



Mihaela

Mergi la inceput
Mergi la inceput