Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Arianna iti doresc si tie multa sanatate Ma rog si pt voi doua sa fiti bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Roberta, scumpa noastra, incearca sa fii puternica pentru bebe!
Gandeste-te cat de mult il doresti si il iubesti si asta o sa-ti dea putere sa treci peste toate! Impune-ti sa stai la pat daca asta trebuie sa faci si te rog eu mult, incearca sa nu plangi prea mult, ca il afectezi si pe bebica, gandeste-te la asta atunci cand vin lacrimile in ochi, bine?Vorbeste-i in fiecare zi si spune-i cateceva vesel mereu si o sa vezi ca te mai relaxezi si tu.
Si sa crezi cand iti spun ca ne rugam toate pentru sanatatea voastra si sunt sigura ca Dumnezeu e cu noi toate.
Te imbratisam cu drag .

Cristina G.
24+

http://lmtm.lilypie.com/PrElp2.png

http://www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/08/05/2011.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Florina, e mult 250 euro, daca e vorba numai de scoica. O sa o foloseasca 9 luni, maxim un an.

Zapic, poti solicita analizele si de la medicul de familie (sange, urina).



blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Ariana, suntem si alaturi de tine!Abia acum am vazut mesajul.
Curaj, fetele noastre! Scoateti toate armele si puterile voastre la inaintare!
Doamne-ajuta!
Va pup.

Cristina G.
24+

http://lmtm.lilypie.com/PrElp2.png

http://www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/08/05/2011.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Arianna, acelasi sfat si tie! nu stresa ca oricum nu iti face bine. shtiu ca e ushor pt noi sa zicem asha cand nu avem asha probleme, dar eu una ma rog pt voi doua sa fiti bine sanatoase, si cu rabdare si liniste sigur va fi bine pana la urma! burtica frumoasa!


PS Am pus si eu o poza, am primit azi un cadout

26+ cu
Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Roberta , hai nu mai fi suparata Stai la pat cat mai este, ca nu mai este mult si sa vezi ca o sa fie totul bine.

Felicia pregateala placuta !

Alinuff, nu stiu daca este neaparata cezariana. Anastasia mea a avut cordonul in jurul gatului si am nascut normal. E drept ca nici nu mai facusem vreo eco de la 22 sapt.
Si, si eu si sora-mea am fost nascute normal cu dubla circulara de cordon.
Acum, poate o sa se desfasoare cordonul ala si o sa fie bine.

Tu parca intrebai ce mai facem?
La mine se putea si mai bine, ca sa nu zic ca se putea si mai rau.
Dureri de toate cele,zile cand mi se umfla mainile si picioarele,de dormit o zi da o zi ba, contractii, nu mereu dar sunt...eh, supravietuiesc !

Sa nu mai zic ca ieri noapte,cand m-am culcat mi-a venit sa plang si era cat pe ca sa ma ridic si sa-mi bag picioarele in el de somn :
-M-am asezat pe stanga: ma durea intre picioare si soldul;
-M-am intors pr dreapta: ma durea ficatul si spatele
-M-am pus pe spate: ma dureau tooooaatee
-M-am intors iar pe stanga, nu ma mai durea nimic dar ma busise plansul si-mi curgea nasul .... o veselie ce sa mai !



Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 28+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

ROberta imi pare rau pt vestile proaste..te rog sa ti revii totu o sa fie bine ...Dumnezeu o sa aiba grija de tine si de bb ..dar tu tre sa ti revii sa nu te stresezi prea mult ca sa nu il afectezi si pe bbai grija de tine

26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Anamaria, pupici sa treaca durerile
Imi pare rau ca te chinuiesti noaptea.

Acum noi va pupacim ca fugim sa ne platim abonamentul TV (scuza pentru plibareala...)

Cristina G.
24+

http://lmtm.lilypie.com/PrElp2.png

http://www.pregnology.com/preggoticker2/777777/000000/My%20pregnancy/08/05/2011.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Tratamentul meu pt contractii, care nu e maxim:
3 gynipral/zi
1 injectie cu nospa+ scobutil acum , pana acum cateva zile si jumatate de fiola de diazepam
nospa, papaverina, supozitoare cu scobutil la nevoie.
3 Utrogestan pe zi de 200
Cand am fost in spital, nu mai faceam injectia si luam doar 2 gyinipral, mi+au recomandat 5 fiole de gyniral in perfuzie, care trebuie data atat de incet ca a durat 24 de ore continuu si permanent iti monitorizeaza inima. Asta se face numai in spital. Dar a intrerupt contractiile si acum fac tratamentul de mai sus.

Deci Roberta sa iti trimita din tara fiole de nospa, scobutil si diazepam si faci o injectie sau doua pe zi. Tie iti dau doar vasosuprina (gynipral) si atat? Si cate pe zi?

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Ariana,offf, si tu? Hai curaj si multa sanatate!

Florina eu am si wrap si sling cu inele de la nandu si am fost f multumita. Pot fi folosite si de sot fara nici o problema, dar la wrap, daca sotul este mai inalt/solid o sa trebuiasca masura cea mai mare.

Eu am luat oricum masura cea mai mare ca sa-l pot folosi pt toate pozitiile posibile (si imposibile ).

La primii 2 nu am avut scoica, pt ca nu aveam masina. Acum s-ar putea sa primim una, iar daca nu o sa ne luam una nu f scumpa (din lipsa de fonduri ).

Carucior, iar nu o sa mai cumparam pt ca-l avem pe cel de la Filip. Este unul Primii Pasi, care acum 4 ani a costat 300 ron. A fost si este destul de soli.
L-a folosit cateva luni Filip (pt ca apoi am luat unul mai mititel si usurel tot PP), Anastasia a stat in el de cateva ori (ca in rest numai in brat/wrap/sling),acum este la nepotelul meu si cand vine bebe o sa se intoarca la noi.
Si inca este in stare f buna!

Bafta fetelor maine la eco!

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & 28+

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput