Iubire sau amagire

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Daca poti, cauta sa-ti cumperi cartea "De ce barbatii se insoara cu scorpii". Nu vei regreta. Toate prietenele mele care au citit-o pana acum mi-au multumit apoi.



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

emilia, am citit si eu cartea, e ok, dar nu te poti ghida in viata numai dupa asta.


Iana, e om in primul rand. Da, e adevarat ca trebuie sa te documentezi inainte, mai bine zis trebuie sa vorbesti cu el exact ce vrea si ce nu vrea de la viata.

Mama de Ana si 28+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Da,sa stii.De aia e plina rubrica asta de atitea drame.Toate`s maritate cu arabi care nu le trateaza egal nici sa stie ca`i ultima femeie de pe Terra.

Cita profunzime domn`e,cita profunzime .

michelle,eu ti-am mai zis tie,arab nu inseamna neaparat religie diferita.Ia noteaza undeva,sunt si arabi crestini sau,doar 20% din musulmanii din lume sunt arabi.Acum eu ma intreb,din moment de fata nu a mentionat religia,chestiile alea "general valabile" despre un arab (comportamentul lui fata de familie,nevasta...) sunt valabile indiferent de religie,sau astea sunt "simptome" pe care le manifesta doar musulmaniisi cum ziceam,cita profunzime domn`e...ntzntzz.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iana_25 spune:

Multumesc nespus pentru raspunsuri.
(Emilia iti multumesc pentru recomandare si cu siguranta o voi cumpara).
Vizavi de un raspund primit referitor la religia lui, in cazul meu indiferent cat de mult l-asi iubi nu o sa renunt cu nici un chip la religia mea.
Problema ce ma pune mereu pe ganduri e sa nu se schimbe de-a lungul timpului.El sustine ca nu are nimic de-a face cu religia (nu l-am vazut sa mearga la moschee) sau sa evite carnea de porc.
Au fost destule cazuri cand ei (arabi) si-au sustinut educatia ca fiind una moderna iar in scurt timp sa se intoarca la vechile lor traditii. Nu il vad de ce s-ar feri, dar niciodata nu stii ce zace in capul cuiva.
E rece uneori, dar sper ca voi izbandi in a-l schimba. Multi ar spune ca e putin probabil dar merita sa incerc.
Daca asi fi si eu o persoana mai rece atunci cu siguranta nu ar mai conta atat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Iana, scrie-mi PM. Eu sunt sigura ca merita sa incerci.

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914


O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput