Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

buna fetelor!
Ma primit oficial si pe mine?
UM 15.03, dpn 20.12.2011. Totusi, cred ca ovulatia s-a produs mai tarziu...iar data nasterii, probabil va fi inainte de 20 dec, mai ales ca va fi cu cezariana, ca la primul.
Hai ca dau o cafeluta, si o sa va rog sa imi dati si mie contul comun si parola.
sa aveti o sarcina usoara si sa speram sa petrecem impreuna 9 luni usoare, fara peripetii si suparari.

diana 4+ si mami de IANIS STEFAN 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

buna dimineata burtici

am venit la o cafeluta virtuala ca imi e un soooomn..dar nu am mai baut cafea de cand am aflat de bebe

bun venit noilor burtici sa aveti sarcina usoara si bebe sanatos

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

`neata la burtici!

Dianalaura si Moniqq bine ati venit!

Many, saru`mana pentru raspuns!

Offf ce vreme e afara!

Mami cu cea mai draga minune, Mihnea( 24 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Buna dimineata!

MoniQQ, Dianalaura bine a'ti venit, sa aveti o sarcina usoara si un bebe sanatos si voios la termen.

Irina f frumoase pozele de la nastere, mi'au adus multe amintiri, inclusiv travaliul sotul . Eu cred ca m'a ajutat tare mult ca a fost alaturi de mine am avut un travaliu care a durat 15 ore ...(recunosc 10 au fost sub peridurala) si chiar am avut nevoie de cineva care sa fie alaturi, sa vorbim, ma gadile, sa una, sa alta..

Sarcina asta mi se pare total diferita de prima, principalele simptome sunt lipsa lor... Pana ieri imi faceam teste in fiecare dimineata sa fiu sigura ca e adevarat..chiar daca am avut confirmarea de la beta...

Cori multumesc de cafea..eu o beau la propriu dar o beau indoita cu apa si lapte...

MADA mamica de www.comboost.com/Gallery/GalleryDisplay.aspx?r=7359578&ab=1&n=0" target="_blank">Emily 07/08/07 si 4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

am scris ditai mesajul si nu eram logata, evident s-a dus
ufff
so...buna dimineata!
eu sunt cu cafeaua in fata si in dimineata asta intra bine. de 2 nopti nu ma mai trezesc la pipi, ce e drept m-am culcat si mai tarziu de 9, pe la 12-1 ca am avut musafiri sau am fost in oras si culmea e ca ma scol inainte sa sune ceasul. se pare ca neplacerile de trim 1 sunt pe final
baby multumim de capitol pfuu, ce poveste dureroasa ai si tu in spate , eu sunt impresionata de cate povesti dureroasa s-au strans la odiseea noastra. Sa ne ajute DD sa fie totul bine de data asta si sa avem cele mai usoare sarcini cu cei mai sanatosi bebei!
bine ati venit burtici noi de diana si moniq, felicitari si sarcini usoare!. Moniqq paranoia si panica sunt la ordinea zilei in odiseea noastra, ai venit unde trebuie
brambu pe unde esti? cine te tine ocupata, fata sau greata?
ooka eu am descoperit dupa niste sapaturi pe net ca dr. Veduta, care inteleg ca activeaza la Filantropia, e super specializata in eco de trim 1 pe depistarea malformatiilor genetice tip SD si alte trisomii. Asa ca m-am bucurat sa merg la ea, stiu ca e o tipa f draguta de la alte prietene care au fost la eco. Iosup inca lucreaza cu Tutu, era la cabinet ultima data cand am fost acolo, dar eu personal nu-l plac prea tare. Cand am ramas gravi cu Tudorica pe forum era in verva subiectul soniei, fetita ale carei malformatii cardiace grave Iosup nu le vazuse la eco...asa ca am ramas un pic sceptica. Probabil ca toti medicii fac erori, chiar si cei f buni...fereasca sfantul sa le faca cand e vb de tine
fecian esti in vizita? si la voi vine bb 2? felicitari. imi amintesc ca la prima sarcina aveam acelasi DPN noi doua. bebe nu se dezvaluie? sau vreti voi sa mentineti suspansul pana la sf? incerci nastere naturala? stiu ca tu ti-ai dorit mult lucrul asta..
albert ce e mai trist e ca eu nu cred ca oamenii s-au schimbat, ci "s-au adaptat" la o societate in deriva dpdv al valorilor si normelor morale. Iar cei care detin puterea/controlul/banii nu sunt (in marea majoritate) si oamenii de cultura sau cu educatie. Meseria mea ma face sa fiu in contact cu multe asemenea specimene, persoane "de vaza" ale societatii noastre. Dar ma opresc aici ca ma deprim si m-am trezit bine dispusa

ralu- de Tudorica fara frica (15.05.2008) si 10+ cu o margica mititica
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

neataaaaa
am vinit si yo la cafea
bun venit noilor burtici
sambata mergem la eco sa ne vedem puiutzul

Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.

bebelinul meu scump

Ma la Bunul sa-mi daruiasca un sanatos
+9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyi spune:

Neata, fetelor!

Bun venit noilor burtici, sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi si la termen!
Lia, noi mergem luni sa il vedem pentru prima oara. Am niste emotii... si acum cand scriu imi vine un fluturas in stomac. La voi cum a fost la prima eco?

4 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albertje spune:

Buna dimineatza ,

Sant alaturi de voi cu un ceai pt gravidutze si niste muzica de relaxare ,pt o zi cat mai destinsa ! ralu-t ,sper sa iti mentii si tu buna dispozitie pe tot parcursul zilei !
bun venit noilor burtici si sarcini usoare pana la termen !

am mai mentionat eu o data ,ca mi-as dori si eu parola si contul comun .poate de data asta am mai mult noroc cu o noua cerere! multam !

fecian ,mersi de urari ! ti-am trimis PM .toate cele bune si tie !


vine bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

albert tre sa-ti activezi PM din profil. dupa aia o sa primesti

ralu- de Tudorica fara frica (15.05.2008) si 10+ cu o margica mititica
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca77 spune:

albertje ai PM

9 +
www.psychosomatics.be

Mergi la inceput