Bebelusi de Sept-Oct '10 A venit primavara!!(58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna dimineata,
speciali pentru : Julia, Sara si Stefan, sa cresteti mari si sanatosi

Cameluska, nici eu nu-i dau lui Tudor decat pasat, doar branzica si oul le las bucatele mai mari (oul se topeste singur, iar branzica e facuta de mine si nu sunt bucatele mari)

ma duc sa-i dau fructele ca s-a trezit, sper sa am timp azi sa ma uit la poze si filmulete, ca afara este urat.

Camelia, mamica lui Tudor (10.09.10)
poze aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

am mancat si noi un mar cu avocado dar mi-a facut mii de nervi si s-a mai si facut ca purcelusul ca mi-a dat tot fierul pe bluza, si cum toate i-au ramas cam mici sunt in criza de bluzite

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
Poze Andrei-Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

MARI - Vlad chiar ca e spiderboy, ce pozitie lipita de zid avea, criminal, mi-a placut tare.
ADELINA - De Darius ce sa mai zic, m-a distrat copios, mai ales cand isi analiza...buricul...tragea el de burtica. De restul...
BEBECRIS - Asa imi placi tu mie, bravo...toate trec si se rezolva trebuie sa vedem fata plina a paharului.

Eu azi trebuie sa gatesc caci sotul a adus ieri pizza si nu am facut nimic, dar azi nu scap. Si lui Darian trebuie sa-i fac ceva pentru pranz. Si faianta aia de ieri...he he...cine credeti ca a mai spalat-o...fug sa o rezolv.
Da tot mai vin sa arunc un ochi si pe aici.

Noroc ca ploua ca in poeziile lui Bacovia si nu ma tenteaza sa ies afara ca nu as mai face chiar nimic...

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
N-am citit din urma, am intrat doar sa va zic ca-s suparata pe dintii astia ca nu mai ies odata! Ade are febra si scaunul mai moale decat de obicei. La amiaza o sa-i fac orez cu morcov, sper sa-l manance. I-am pus un supozitor cu paracetamol, sa vedem cum va fi, sper sa nu aiba si altceva...



Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei
Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76

'Neata!
N-am citit din urma, am intrat doar sa va zic ca-s suparata pe dintii astia ca nu mai ies odata! Ade are febra si scaunul mai moale decat de obicei. La amiaza o sa-i fac orez cu morcov, sper sa-l manance. I-am pus un supozitor cu paracetamol, sa vedem cum va fi, sper sa nu aiba si altceva...



Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei
Lucrusoare la bazar umanitar

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


si sa iasa dintii aia mai repede sa nu chinuie fata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns summertime spune:

F tari filmuletele de azi, Adelina si Mariuk :)))

Mariuk, tu la ce ora ii dai iaurt cu cereale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui summertime

F tari filmuletele de azi, Adelina si Mariuk :)))

Mariuk, tu la ce ora ii dai iaurt cu cereale?

-------------------------------------------------
proaspata mamica 16.09.2010

La 8 seara ii dau ultima masa solida, apoi baita si la 9 cel tarziu doarme(la tzatza, unde mai papa destul de mult). de obicei ii dau cereale cu lapte/apa (in functie de prospect) dar ieri nu am mai avut putere sa ma mulg pentru a-i da ca de obicei si am zis ca nu strica sa fie putin ingrosat iaurtul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

I-au aparut ca niste cosulete pe picioruse.Ieri am aflat ca bunica sotului, care sta la socri, are zona zoster. La ei nu am fost, dar poate .....

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
Poze Andrei-Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

LORA - Sper ca e de la dinti, sa treaca odata! Cata febra are?
ANCA - Daca n-ati fost pe acolo slabe sanse sa se ia...si daca ia face varicela...si apar bubitele intai pe partea superioara a corpului (scalp, fata - crede-ma, a avut Bia acum 2 ani si am luat si eu de la ea..a fost o placere)

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

buna feteee
Pit e la nani, nu a vrut sa manance decat putine fructe cu cereale si multaaa tzatza
o sa-i prepar si legumele insa ...il sacaie dintii care nu rasar odata
pup ca vine Emm de la scoala


Mergi la inceput