Strumfi si prichindei de iulie-august 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ireth spune:

niste bubite mici si rosii imi ies si mie pe piele de la caldura, in principal vara
sunt cumva in locuri unde transpiri?


23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Anaemi - am vazut ca intre timp ti-ai repetat analizele si ai facut si markerii pt hepatita B si C. Nu vreau sa te sperii, dar o colega de-a sora-mii asa si-a descoperit o hepatita C latenta, in urma unui FIV in care a ramas insarcinata cu gemeni si cand s-a simtit foarte rau in sarcina, i s-au facut niste teste hepatice. Pentru ea fost nasol de tot, dar macar acum stie ca are aceasta boala si e sub tratament cu interferon ... La unii nu se declanseaza toata viata (am o prietena care stie ca are virusul de 10 ani, se supravegheaza, dar nu s-a declansat boala).

Noi am fost ieri la ecografie la dr. Iosup si toate sunt bine, la locul lor, avem 500 grame la 23 saptamani (a zis ca e grasuta ?) si DPN 10.08.2011. Presiune un pic crescuta pe artera uterina stanga, dar nu alarmanta, capul un pic mai mic decat restul (apropo de retardul de crestere), dar nici aici cica n-ar fi o problema, eu am cateva fibroame ... Si o mutrita care parca sa zic ca seamana cu mine

In rest va las, ma apuc de treburi, ca azi am fost pe drumuri si prin sedinte toata ziua ...

Apropo, daca va intereseaza ceva carti, poate va uitati in linkul din semnatura mea, incerc sa-mi golesc biblioteca si am carti de toate felurile, la unele am si poze puse pe site (romane de dragoste, biografice, istorice, de arta etc.)

*****************************
Irina (2006) si 22+ cu
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaaa spune:

Sunt pe burtik si pe brate cateva, eu nu simt sa transpir ,dar eu stiu...

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

imi pare rau mihaa de rezultate, acum va trebuie sa iei supliment de viatmine?


Ireth, primul scutec pe care l-am schimbat a fost al Anei in spital cand mi-a aratat o asistenta. E foarte adevarat ca totul vine de la sine

Mama de Ana si 27+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

burtocika, feliciatri pentru grasunica


si mie imi e dor de bb mai ales acum ca simt cum misca, as sta o zi intreaga sa vad ce afce el acolo la mami in burtica, la cum misca ori croseteaza ori joaca fotbal.



Mama de Ana si 27+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Krissy spune:

Nici o problema Felicia, dar chiar mi-ar fi parut rau sa muncesti din nou in paralel, ca nu e chiar "30 seconds job".

Anamaria, mai sa fie ce e cu rezultatele astea, imi pare sincer rau ca ai asa motiv de neliniste. Sa fie o chestie care te-a sensibilizat subit la ficat? Doamne-ajuta sa fie bine, sunt sigura ca medicul te va sfatui cum trebuie, daca e cazul de ceva tratament sau regim special. Multa sanatate!

Anda, chiar ca e frumoasa povestea cu happy-end, sa ajute D-zeu sa iti tii curand bebelina cea sanatoasa in brate!

Raluca, toate cred ca avem momente de ingrijorare privind capacitatea noastra de a ne descurca cu copiii, fie ca e primul, fie ca e al doilea, al treilea... A fi parinte e o meserie, pt care poti avea mai multa sau mai putina vocatie si intuitie, dar care se invata din mers. Dar iubire avem cu toatele, toti copilasii nostri sunt mai mult decat doriti, asa ca ingredientele principale sunt la locul lor. In plus vremurile noastre sunt mai simple decat pe vremea parintilor nostri - avem acces la atata informatie si bunuri de consum care ne fac viata mult mai usoara si simpla decat au avut-o parintii nostri cu noi.

Mihaaa, imi pare rau si pt analizele tale nu prea bune, dar sper sa se rezolve cu suplimente si poate poti sa iti imbogatesti dieta cu componentele nutrivite care lipsesc. Despre bubite, mie imi "suna" mai mult a alergie, poate ai reactionat la vreo crema sau chiar un aliment, acum ca imunitatea, metabolismul si echilibrul nostru hormonal sunt asa bulversate. Multa bafta.

Multumesc fetelor care mi-au raspuns legat de arsuri. Lapte nu functioneaza, iaurt si chefir beau zilnic si nu ajuta, iar ceai pana acum doar de salcam parca ajuta un pic. Dar e destul de suportabil pana-una-alta, desi e permanent... Bebe sa fie sanatos!

V-am pupat, mai revin, sa mai fac si ceva treaba pt care sunt platita,

Cristina, mami de www.totsites.com/tot/sophiantonia" target="_blank">Sophia Antonia (1 martie 2007) si 21+ cu

Poze

"The past is history, the future’s mystery, the present is a gift – that’s why it’s called the present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

krissy, pe mine pt arsuri ma ajuta biscuitii simpli.



Mama de Ana si 27+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Offf si eu am niste arsuri ce ma tin de dupaamiaza pana adorm...am incercat si cu Renne dar nu mi trec

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaaa spune:

Da,acum trebuie sa iau supliment de vitamine si sa vedem cum vor iesi data viitoare...Va multumesc fetelor pt incurajari

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

mai m-am linistit fetelor gata cu toata traba ca o iau razna...dar cine sa le faca ?? mai am de spalat geamurile , perdelele, faianta + gresia ( baie+bucatarie) ...pana vineri le-oi termina, cate-un pic pic
Fetele am vazut ca v-ati apucat de refacut analize...si mie imi este tare frica de ele , a zis dr ca abia pe 5 mai discutam ce si daca trebuie sa repet .
Felicitari pentru toate fetele ce s-au intors cu vesti bune de la eco
Babyblue of of ...sarucutul cat o suferi si el . ii dau un virtual de la ronnie cu multa dragoste

20+ cu Ruxandra Ioana
O buburuza mult dorita si asteptata !

Mergi la inceput