Brumarei si Craciunite nov.dec.2011 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicityhope spune:

Normanel sa vii cu vesti bune de la doctor.
Madabout bine ai venit!!sanatate maxima si bebel cumintel.
Baby_r7ma bucur ca nu a fost varicela, si pt printesa,
lia nu ti-am vazut nasucul pe aici vreo citeva pagini.Totul in regula?
Walkiria la fel ca si Lia.Cum te-ai obisnuit cu tratamentul? Ti-ai gasit injectiile pe care le cautai?


6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVERYTHING11 spune:

baby r 7 , iupiiiiiii!!!!!!!!!!!!!ce bine ca nu sunteti bolnavioare!

5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns walkiria spune:

Buna dimineata burtici!

Lia, multumesc ca ma pui in garda. Am folosit destul de putin patrunjel, ca stiam eu ceva ca e interzis. Sa inteleg ca nu avem voie deloc?

Emily, ma bucur pt vestile bune! Doamne ajuta in continuare!

Ioana te felicit ca ti-ai vazut puiutul la eco.....si eu tot ieri am fost si se pare ca a crescut destul de mult, avem deja 7 sapt si 3 zile, mai micut cu o zi decat al tau

Noi am avut intalnire cu bebe ieri, avem deja 1,25 cm, 7 sapt si 4 zile azi.

Felicity am reusit sa imi mai gasesc taeva injectii pana lunea viitoare, insa vineri tr sa ma duc la Dr U si daca ma lasa pe aceeasi doza o sa vreau sa imi iau toate injectiile ce tr sa le fac pana la sf sarcinii.

Bun venit noilor gravidute!

Felicitari pt bebita Madabout,









Bebita al meu iubit

Cu ajutorul Sfintei Fecioare Maria sunt 7+
Multumim Doamne si ajuta-ne sa fim sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

buna dimineata burtici

nu am mai avut timp ieri sa intru, dar v-am citit din umbra
apropo de retinut nume, vad ca incep sa am si eu ceva probleme la asta..cred ca e de la neuronul de gravi

madabout2003 bine ai venit
ioana, felicitari pentru samburel
baby, ma bucur tare mult ca nu aveti varicela
walkiria, lia, bella si pentru restul gravidutelor si sa scapati de greturi cat mai repede

la mine vad ca nu si-au facut aparitia greturile

aa, am uitat sa va zic: si-a facut si sotul rh-ul si are pozitiv iar eu negativ
sper sa fie totul bine, ca sunt un pic cam ingrijorata

sa aveti o zi buna fara greturi!!

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyi spune:

Buna dimineata fetelor!

Corina, din cate stiu la prima sarcina nu sunt probleme in caz de Rh negativ al mamei si pozitiv al tatalui, de la a doua sarcina in colo se fac analize si, daca e nevoie, dozari de anticorpi.

4 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

corina apropo de rh....eu la sarcina cu gemenii mi-am facut rh-ul si aveam negativ dupa analizele facute, la sarcina cu Bianca desi stiam ca il am negativ dr. meu m-a trimis sa repet analiza......la acelasi laborator a iesit negativ la 18 saptamani de sarcina......la 28 saptamani a iesit rh pozitiv.....deci meritau sa ii dau in judecata pentru emotiile prin care am trecut......
sa se inteleaga...ca nu am fost la un laborator oarecare am fost la INSTITUTUL NATIONAL DE HEMATOLOGIE TRANSFUZIONALA "PROF. C.T. NICOLAU"
DECI AVETI GRIJA CU ANALIZELE....
va pe toate!!!!!!
multumim pentru felicitarii, acum ca am scapat de griji cu Bianca ne putem concentra pe bebe 2 .......

Roxana mami de Bianca Maria 2 ani

www.facebook.com/album.php?aid=26353&id=100001556682087&l=f10905304b" target="_blank"> poze cu fetita mea dulce!!!!!!
www.facebook.com/album.php?aid=26429&id=100001556682087&l=41d1f34453" target="_blank">poze decembrie 2010- ianuarie 2011!!!!!
www.facebook.com/album.php?aid=31397&id=100001556682087&l=2bcd87dd5e" target="_blank">8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

si mady are dreptate sa stii...de la a doua sarcina ar fi o problema, dar se fac dozari cu anticorpi la 28 de saptamani....asa ca stai linistita

Roxana mami de Bianca Maria 2 ani

www.facebook.com/album.php?aid=26353&id=100001556682087&l=f10905304b" target="_blank"> poze cu fetita mea dulce!!!!!!
www.facebook.com/album.php?aid=26429&id=100001556682087&l=41d1f34453" target="_blank">poze decembrie 2010- ianuarie 2011!!!!!
www.facebook.com/album.php?aid=31397&id=100001556682087&l=2bcd87dd5e" target="_blank">8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorinusha spune:

buna fetelor.sunt de la ursuletii de nov-dec 2010.ma scuzati de deranj,am vrut doar sa va pun o intrebare:am un carucior baby care bleu cu gri 2 in 1 si vroiam sa va intreb daca aveti nevoie de el,il dau cu 300lei pt ca noi nu mai avem unde sa depozitam landoul si vreau sa imi cumpar unul sport.daca sunteti interesate de el,va astepr cu un pm.
o z buna si inca data,scuze de deranj!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyi spune:

Fetelor, voi cand v-ati dus prima oara la doctor pentru confirmarea sarcinii v-ati dus (asa cum intentionez eu) cu lista de intrebari? Mi-am facut luni programare (I'm so excited ) si incerc sa imi fac o lista de intrebari pentru ca in ultima perioada mi-au rasarit atatea in cap dar pe care din pacate acum nu mi le mai aduc aminte.

4 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia73 spune:

neata fetele
bun venit noilor gravidute
felicity sunt aici
va citesc doar ca nu am ce sa povestesc
inafara de nitele greturi si insomnii, nu am nimic


Tu Maica si Fecioara primeste-ma la Tine,
Ca Tu esti Preacinstita, ma aperi si pe mine
Ajuta-ma sa sufar ajuta-ma sa lupt
Si sa ma rog la Tine cu glas neintrerupt.
Puternica Stapana, doar Tu poti sa ma ajuti
Cu ruga Ta fierbinte spre Fiul cel de Sus.

bebelinul meu scump

Ma la Bunul sa-mi daruiasca un sanatos
+9

Mergi la inceput