Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (119)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Buna dimineata mamici si pitici

In primul rand [size=3][blue] LA MULTE LUNITE SARBATORITILOR DE ASTAZI SI DE IERI[

Paula -sa inteleg , dupa acel grafic bineinteles ca , Giuliano la 8 luni cu 78 cm era de fapt un pici de 1 ani ? La masuratorile de 8 luni , el avea 10kg si 78cm !-greu de crezut.
V-am rugat acum cateva zile sa ma ajutati sa vad si eu pozele delfinasilor dar din pacate m-ati ignorat-ok.
Noi suntem bine , crestem frumos -ieri am fost in parc , tare ne mai plac copii si porumbeii -Giuliano este fericit cand vede atatia in jur , cand se opresc si ii fac complimente
Va doresc o saptamana frumoasa si numai bine!!

mami fericita de Giuliano (07.07.2010)



http://picasaweb.google.com/102421590206055963392

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Eladea, cum faci tu ca ai asa mult lapte? zii o reteta ceva, te rog. Eu am inceput iar si sa iau spirulina si ceai de lactatie, dimineata se satura din ce am eu dar seara 240 lapte praf obligatoriu si tot ce-i pe la titi deci f putin cred eu.La noi Albert e mare amator de titi, daca i-as da asta toata ziua nu s-ar supara. aa si banane sigur, cum le vede sau le miroase e scandal, pana nu gusta nu se lasa. Iar nu a dormit deloc azi noapte, adica s-a trezit din ora in ora, a mancat si titi si biberon si eu eram prea obosita si ii dadeam numai sa taca si sa doarma.
Multumesc pentru raspunsurile cu safe feederul , eu vreau sa il iau sa am cate ceva in situatii de urgenta, nu neaparat sa manance, sa aiba ocupatie pana ii pun/pregatesc masa sau cat are diferite urgente si trebuie sa ma ocup.
Mai citesc si sper sa mai scriu. Azi vine mama la noi, deci o sa am ajutor, deja ma simt mai relaxata.
pupam si o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Giorgia, imediat umbla singurica...
Bumblebee, pai chiar ar tb sa mergi la un control. Eu nu cred ca am avut palpitatii vreodata. Fac acum ca si in timpul sarcinii, cu contractiile. Dar acum sunt singura ca nu am avut contractii in timpul sarcinii, ca am aflat la sfarsit ce inseamna contractii...asa o sa aflu si cand voi avea palpitatii...
Anne, ti-am trimis PM, sa nu te superi ca am uitat...fiecare ne-am luat cu altele. Dar acum am rezolvat. Si sa stii ca inaltimea si greutatea lui Giuliano sunt pt 1 an. Cand ii iei hainute , nu cred ca ii iei pt 8 luni, ca nu ii sunt bune, teoretic. Eu asa patesc, intotdeauna iau hainute pt copii de un an

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Poze luna 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Giorgia , Paula--asa reusesc si eu sa va cunosc

mami fericita de Giuliano (07.07.2010)



http://picasaweb.google.com/102421590206055963392

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Scriu de pe telefon. Mandra s-a trezit la 1.20 si ii era foame rau detot, papat sanii, am incercat sa ii dau ceai, nu a vrut, i-am facut 100 de lp si a baut cam 60. Apoi a mai mangaiat un pic perna mea si a adormit ( ii place sa frece ceva pana adoarme). s-a trezit la 6, facut Ka ( el ne trezeste), papat sanii, papat 40 lp cam scuipat si ala pe bluza mea, pe a ei... Tot foame ii era i-am dat si 130 fructe si s-a calmat. La 8 am plecat la inot ca sa o fac sa mai doarma( inotul e la 9.15). Daca stateam acasa ar fi picat de somn la 9. Asa la 8.10 dormea in masina. Poate doarme o ora sa fie vesela la balaceala. Eu stau sa o pazesc si ma
delectez cu forumul .

Racusor - bravo pentru Andrei. Nu sunt totusi f multe mese?

Denisa imi place programul vostru. La multi ani fericiti impreuna, distractie placuta!!!

Alina - mie mi se pare bine kg/ inaltime/ varsta. Am pus eu un link cu un programel unde bagai info copil si iti zicea detoate. Acum nu stiu site-ul dar ajung acasa si il caut.

Oana - Pupam gatutul rosu sa treaca repede.

Cris - pupacim tot Vladutul sa creasca repede maselutele. Noi tot ZERO avem. Nici o intentie dar suntem zvapaiate rau.



Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

neatza!

mara a dormit bine aseara. s-a trezit mai devreme sa manance, pe la 3, si a adormit putin mai greu la loc, dar a fost o noapte buna. a dat desteptarea la 7 jumate si la 10 ii picau ochii in gura.
de cateva zile refuza sa adoarma in brate, asa ca o pun in pat, ma asez langa ea si adoarme in cateva minute.

fug sa beau cafea.

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Paula, eu am un fel de plita pt aragaz, dar si gratar pt aragaz.
Ca sa fac si eu rost de niste rosii, Gratarul pe lemne/carbuni e chiar toxic, din cauza dioxinei care rezulta in urma afumarii/carbonizarii..pe Mencinicopshi l-am auzit, nu e gaselnita mea .


Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8


da, asta stiam si eu...asa e din pacate...dar ce bun este...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Ioi, Oana, deci asta il supara pe Matei, dragul de el!

Tu, deci lui Vlad ii ies 4 masele odata, de sus ambele parti si jos ambele parti. parca la 2 dintre ele se simte un coltisor mic mic iesit in afara. De vazut nu vad , ca nu ma lasa sa ma holb... mai bag mana, mai ma musca... deci de asta se tot foia...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


aoleu, bietul Vladut... chiar toate 4??? macar sa iasa repede, sa scape odata... barbatelul cel viteaz...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Anne, multe dintre noi avem poze la semnatura. Un lucru sigur iti spun, la noi, in delfinariu, NU stim ce inseamna a ignora.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Neata fete,

Paula dar eu nu am combinat fructele cu carnea ca pretext sa pape mai bine ,nicidecum.Mie de ex imi place f mult carnea de curcan la cuptor cu mere coapte.Incearca sa vezi ce bun e.Eu le-am dat cu vita,e la fel de bun,desi mie nu imi place vita de regula.Era pur si simplu un alt fel de mancare.Ei papa si carnea,si fructele si legumele in aceeasi masura,nu folosesc tertipuri.
Si cu gutuie e f buna carnea,nu ai papat?

Bumblebee asa e,nimeni nu ignora,poate nu apuca sa citeasca,dar de ignorat nimeni nu o face.Nici eu nu apuc sa citesc tot din pacate,am tot sarit peste cateva pagini si tot incerc sa recuperez,dar slabe sanse.Noroc cu Crispro cu rezumatul de duminica!

Multumim de urarai fete,maine e ziua noastra de fapt,ma gandeam sa imi iau ceva lenjerie de undeva mai .... sexi asa...ca si cadou pt el



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput