Copii nascuti la final de mileniu (1999 - 2000)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

Buna, tuturor!
Grati, fata de romana, de la mate au iesit multi speriati :) a fost mai greu. Acum asteptam rezultatele, am inteles ca e posibil luni sa le primeasca.
Fata ta ce a zis ? Dar la romana ce a facut?
Oare au aparut rezolvarile pe net? Eu n-am gasit nimc. Eram curioasa de problema nr. 5 de la mate.... :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

pe ismb.edu.ro s-a afisat si baremul
Ozi a rezolvat corect totul, dar dupa cum o cunosc (doar lucrez cu ea!) poate fi depunctata destul pentru ca nu da explicatii suficiente. Ea zice ca a demonstrat cam tot ce se putea dar pana nu vad rezultatul
La romana a gresit functia sintactica a lui sector si a depasit cu un rand si jumatate la compunerea cu vizita la Gradina Botanica...deci nota ei pleaca, in jos, de la 9.60. Desigur, totul este interpretabil. Ea si-a facut socoteala asa: varianta optimista: 10 la mate si 9.60 la romana....varianta pesimista: 9.60 la mate si 9.00 la romana. Sunt curioasa daca stie sa se autoevalueze.

cat despre subiectele la mate...pentru note peste 9 trebuie sa stii carte. Dintre colegii Ozanei au fost multi care nu au reusit sa termine subiectele...inca nu sunt suficient de antrenati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

si Raluca a gresit functia sintactica a lui sector, i s-a parut prea simplu sa fie subiect :)tot cauta o capcana
O sa intru si eu sa vvad baremul pe ismb.
Bafta tuturor in continuare ! Avem an greu ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

Grati, ai idee cand vin rezultatele ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

am inteles ca luni la pranz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Bafta celor care au dat simularea, nici nu am stiut ca se da. Sunt subiectele afisate pe undeva multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

Grati, stii cumva daca se gasesc baremele pt olimpiada de mate, de astazi? :)
ieri la Ralu s-au dat rezultatele la simulare, cu toate ca speram la mai mult se putea si mai rau. a luat 9.20 la romana si 7,80 la mate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

pe ismb.edu.ro sunt baremele. Ozana a luat 9 puncte
la simulare a avut 9.50 la mate si 9.20 la romana. in scoala note extrem de mici la mate si bunisoare la romana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

Felicitari lui Ozi pt. rezultate.

Bafta in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

despre rusine, necinste si deformare a caracterelor:

olimpiada matematica sector clasa a 8-a...subiecte absolut fara noima...Episodul 1. Fata mea vine nelamurita...copiii de la 97 facusera cu o seara inainte una dintre probleme (ei discutau intre ei!!!). Episodul 2. Se afiseaza rezultatele: copiii de la 97 au rezultate foarte bune (fara momentul la care a asistat fata mea as spune ca e asteptat...lucreaza cu Olteanu!), dar patru dintre cei care anul trecut au fost la nationala au 8, 10,5; 11 respoectiv 12p (din 28). Ozana are doar 9p. Stiu ce a scris si decid ca nu are rost sa contest nota. Initial se vorbeste de 200 de locuri pt calificare (nu sunt nici macar 120 peste 9p) Episodul 3. Se anunta calificatii: 31 de copii cu punctaj peste 14p. Surpriza!!! Toti cei mentionati mai sus, participanti la nationala anterior, au in urma contestatiilor exact 14p Nici mai mult, nici mai putin.

DECI: INVATAM SA FURE COPIII BUNI, COPIII SLABI, INTERESATII, DEZINTERESATII....
Cat timp trebuie sa mai acceptam hotia in viata noastra????

Epilog: am cerut un raspuns de la inspectorul de specialitate, voi scrie la ziar despre situatia asta, voi cere explicatii inclusiv la minister. Orice se poate in invatamant atunci si eu sunt cea care plutesc departe de realitate.

Mergi la inceput