Mihai -Darius are nevoie de voi-ajutati-l

Mihai -Darius are nevoie de voi-ajutati-l | Autor: gatea1980

Link direct la acest mesaj

Buna ziua.

Ma numesc Gatea Mihaela si am un baietel in varsta de 3,7 luni grav bolnav.


Incep a va spune povestea baietelului meu .
Pe data de 13.09.2007 s-a nascut baietelul meu.Cand am aflat ca voi avea un baietel a fost cea mai mare bucurie,dar la nasterea lui s-a spulberat el, suferind un accident vascular cerebral datorita neglijentei medicilor.la numai 4 luni de viata ,am observat ca nu foloseste manuta dreapta, o tinea incordata la piept,mai tarziu la 1 an de viata vazand ca nu merge....ne-am dat seama ca este o problema destul de grava.I-am facut RMN si s-a vazut o leziune pe creier de 2 cm care a dus la aceasta problema a lui Hemipareza dreapta sechelara .De atunci mergem din medic in medic pentru a face recuperare: adica kinetoterapie,masaj electrostimulare,terapie ocupationala,lolopedie.ne este f. greu .terapiile ne costa 1200 lunar.

Pentru ca ne este din ce in ce tot mai greu de a acoperi costul terapiilor ,am apelat la ajutorul dvs ,sperand ca ne puteti ajuta ca sa continuam terapiile lui Mihaita ptr a devenii si el un copil ca ceilalti.

Va multumim


TITULAR CONT LEI GATEA MIHAELA DANIELA
CONT IBAN RO92BTRL05901201U40422XX
BANCA TRANSILVANIA -SEDIU CAMPINA



AVEM CONT PAYPAL [/red] gatea1980@yahoo.com

NR. TELEFON 0729822343
ADRESA EMAIL gatea1980@yahoo.com
RESPONSABIL SI BENEFICIAR gateamiha



multumim
adis claudia.andrici lavinia.p tomaca fragrant8

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Am primit actele pentru aceasta campanie.
succes!



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gatea1980 spune:

BUNA ZIUA la toata lumea.


AStazi desi a fost cam urat afara, am fost cu mihaita la centrul ptr. copii cu dizabilitati unde face logopedie si terapie ocupationala. vad ca deocamdata ii place.
din moment in moment astept telefon de la doctorul neurolog de la bucuresti sa ne spuna cand putem veni ptr. toxina botulinica. o facem ptr. a 5 a oara. este ultima. e f . dureroasa ptr. micut dar ii face si bine.
dupa ce o facem trebuie facuta ffff multa gimnastica ca sa se vada rezultate.
apoi vreau sa merg cu el la sanatoriu busteni ca sa facem gimnastica.sunt f. multumita de cum se lucreaza acolo.
facem sacrificii mari ptr. a-l vedea sanatos.luptam ptr. el cat putem de mult.progresele mari sunt pana la 7 ani apoi scad cu varsta

daca mai cunoasteti vreun copil cu o astfel de problema astept sa-mi scrieti de acest topic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mihaela suntem alaturi de voi si poate reusiti sa bagati cazul la bazar ca se mai strang si de acolo ceva banuti

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gatea1980 spune:

BUNA. MULTUMIM
asta incercam si noi decand ni s-a aprobat cazul.daca stiti pe cineva care ne-ar putea ajuta IN ACEST SENS...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

avand in vedere ca nu aveti nevoie de o suma f mare/luna ar fi ideal sa intre si acest caz la bazar,cu putin noroc veti strange macar jumatate din suma la bazar lunar

cum se poate baga cazul la bazar? simplu...trebuie aprobarea fetelor care se ocupa de bazar,deci se supune votului,dar eu cred ca nu vor fi probleme ca toate fetele au inima mare si nu ar putea nedreptati un copilas cu probleme

ce trebuie sa faci tu pt asta? simplu iarasi...trebuie sa aduci cat mai multi donatori de produse pt cazul tau,cu cat vei avea la vanzare produse mai multe si mai bune cu atat vei strange mai multi bani...bineinteles ideal ar fi sa aduci si cumparatori dar de astia se gasesc pe aici
apoi mai sunt niste reguli de respectat,ti le vor zice fetele(sa dai raport lunar cu ce bani se strang,la ce ii folosesti etc)

multa sanatate lui mihaitza!



Mami si 2 printi iubiti: DAVID(24 sept 2008) si STEFAN(24 sept 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Aprobarea pentru introducerea cazului la bazar o pot cere eu ca nu ma deranjeaza numai ca trebuie sa aveti donatori cu produse pentru cazul lui altfel nu se respecta regulamentul.Sper sa mai intre fete care se pricep mai bine si sa va raspunda la intrebari.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gatea1980 spune:

LUNEA TRECUTA a fost prima lui zi de gradinita am vorbit cu educatoarea pentru inscrierea ptr. la toamna si am rugat-o sa il primesca macar o ora pe zi. a fost tare draguta si l-a primit. mergem cand putem in afara zilelor cand facem recuperare ca este f. obositor ptr. el.
neurologul ne-a spus ca pe langa tratamentul naturist PURE DHA si TANAKAN si gradinita este f. importanta ptr. el(vazand ceilalti copii ca folosesc ambele manute poate incearca si el cat poate sa mai miste manuta dreapta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gatea1980 spune:

ANCA daca poti cere introducerea cazului la bazar te rog asjuta-ma.un donator de produse am gasit. imi poti spune te rog ce trebuie sa faca?
astept raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gatea1980

ANCA daca poti cere introducerea cazului la bazar te rog asjuta-ma.un donator de produse am gasit. imi poti spune te rog ce trebuie sa faca?
astept raspuns.


Citeste te rog acest document https://docs.google.com/document/edit?id=1qHwrPuDSmrnIfV8eYmltySyYZwiF53Jov3lHLYkGXOc&hl=en&pli=1# Iti va raspunde probabil la mai multe intrebari legate de functionarea bazarului. Sanatate multa si bafta in tot ce faceti!



http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=Laura25&searchtype=2&show=current&startcount=1&endcount=20&page=1" target="_blank"> Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114871" target="_blank">Cugetari gemene, http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gatea1980 spune:

nushulica multumesc mult ptr. sfaturi.

Mergi la inceput