Gravidute&Mamici de IASI (126)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

bebemica, lasa datele tale sa te trecem in listuta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Salutare eu am vb ieri cu Ella si erau bine amandoua ,bebelina de 3600 si am inteles ca e bruneta frumoasa si dragalasa exact ca surioara ei.Va mai felicit inca o data si aici,sa fiti sanatosi si fericiti toti 4.
Azi am fost si eu la eco si i-am auzit inimioara.Ups,am uitat sa va spun ca asteptam un bebe?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_mdm spune:

Kmy iti tin pumnii si nastere usoara, Doamne ajuta! Parca am si eu emotii pentru tine. Printesa mea mai trebuie sa stea in burtica 2-3 sapt si deja am emotii mari! Baftaaaaaaaaaaa!

...asteptand o minune in viata mea!

Daria-Maria
AMR -5 w

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Citat:
citat din mesajul lui moldoveanca

Salutare eu am vb ieri cu Ella si erau bine amandoua ,bebelina de 3600 si am inteles ca e bruneta frumoasa si dragalasa exact ca surioara ei.Va mai felicit inca o data si aici,sa fiti sanatosi si fericiti toti 4.
Azi am fost si eu la eco si i-am auzit inimioara.Ups,am uitat sa va spun ca asteptam un bebe?


mami fericita de Vladut Dominic

Sebi are nevoie de voi!!!



Felicitari pt Ella si micuta minune din viata lor! Sa creasca mare si sa fie sanatoasa! Refacere usoara Ella!

Felicitari si tie! Sarcina usoara si bebe sanatos!

kmy pt maine si felicitari colegei tale, marisor bebe.
Daria a avut si ea 4.500 g si am nascut natural. Insa eu asa mi-am dorit si asa a iesit!

Cat despre medici, si cu asta inchei, fiecare cand isi alege dr care ii va urmari sarcina, cred ca face o mica investigatie si daca balanta inclina in favoarea lui e fff bine. Nimeni nu e perfect, suntem oameni si mai facem greseli, chiar si medicii. Insa sunt unii care sunt dispusi sa fie prezenti la orice ora din zi si din noapte, iar altii care nu vin noaptea sau nu vin in weekend. De asta ne interesam inainte...eu cel putin m-am interesat inainte...

Sarcina usoara la burtici si sarcini la termen!

O seara linistita!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria

Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

www.facebook.com/home.php#!/Lumea.mamicilor" target="_blank"> Am reusit! Iasul a castigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

moldo si tu esti graviduta? Felicitari, mamico!

ella felicitari pt micuta dolofana! Sa fie papacioasa iar tie recuperare rapida si muuuult laptic!

kmy pt maine!

de si15+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetelor!!!!o cafelutza inainte de marele eveniment!!!nu pot sa va spun cate emotii am, toata noaptea m=am foit, am stat mai mult de veghe decat m-am odihnit!!!
sper sa fie totul ok, am sa intarzii cu vestile deoaqrece nu are cine sa intre in locul meu pe forum sa va spuna noutatile!!!!
multumesc tuturor pt incurajari, sunteti niste dulci!!!
azi am sa-mi cubosc strumpful:IUSTIN-GABRIEL!!!

kmy 38+ IUSTIN-GABRIEL



Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

STRUMPH MIC

bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Neata!

Multumim de cafea, kmy!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria

Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

www.facebook.com/home.php#!/Lumea.mamicilor" target="_blank"> Am reusit! Iasul a castigat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Neata!

ada 4500 g?!!!! Si ai nascut natural! Ce dilatatie ai avut? 14? Pai mi-ai dat curaj ca o sa pot naste natural chiar de bb2 o sa fie mai grasun decat sora-sa

kmy !!!!
Nici eu nu am dormit aproape defel inainte de ziua internarii in maternitate, emotii

Noi plecam azi la tara, iarasi. va uram un week-end fain si linistit!

de si15+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Buna


moldo, felicitari!!!!, sa ai o sarcina usoara , fara greturi si bebe sanatos
ella, felicitari pt bebilina, refacere rapida si sanatate sa ai laptic si un bebelina mancacioasa
inesa, un weend placut
iulia, imi pare bine ca ai inceput sa scrii la noi ... Stefi ce mai face.
Kmy, nastere usoara, refacere rapina si bebelina sanatoasa. asteptam vesti
Aly, imi pare rau de sot, stiu cum e fara loc de munca.. sper sa treceti cu bine si sa isi gaseasca repede un loc de munca.


Bun... pe scurt... darius merge azi la teatru ... la pinochio... sapt trecuta a fost la punguta cu doi bani ... Se pare ca incetul cu incetul rezolvam problema pempersului si a pisului in pat sau pe el. ... Motivul ... a vazut la un baietel mai mare adica de 3 ani si 2 luni ca inca mai are pempers pe timpul somnului si a zis ca si el poate sa faca la fel... numai ca NU ne-am lasat si am scoso la capat. cu bine sper .... saptamana asta a fost bine... adica fara pipi in pat sau pe el.
Eu ieri nu prea am mancat deloc.... doar fructe... mi-a fost rau, am dat la rate, ma durut ingrozitor gatul... si nu am putut inghiti nimic .. tot ce mancam inafara de fructe dadam la rate... azi e ceva mai bine pina acum.


Alina cu Darius Gabriel si 10+
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Felictari Ella!



Mergi la inceput