Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (58)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adishor_1975

INTREBARE: de unde ati comandat invitatii de botez? aveti vreo sugestie, un site de unde pot alege? mucha gracias

adishor



eu am avut-o pe www.e-accesorii.ro/botez/368-invitatii-botez-cod-b-310099779.html" target="_blank"> asta

mami de gemenasi



poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

aceeasi invitatie am avut si eu, nu am gasit altceva pentru gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

mmammaruta- sanatate multa ,sa fie intr-un ceas bun si te astept cu vesti bune.
Camelia - am fost la dr Iliev ,are f multa rabdare,explica dar din pacate vesti f proaste,cel mic are probleme fff mari la inimioara si nu are cum sa supravietuiasca ,are o mare lista de probleme care si sa o citesti e prea lunga,in greutate nu a mai luat si au zis sa fiu pregatita de ce este mai rau.am facut azi si inj pt plamani si diseara mai fac una,acum monitorizare si sa nu fie distanta mare intre momentul cand nu mai are activitate cardiaca si cezariana.au zis ca cu cat mai mult cu atat mai bine,suna atat de urat - parca se folosesc de cel mic...
va pup pe toate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

misspii: suntem langa tine, sa stii. eu mai cred si in minuni si sper sa fie in cazul asta.
fetelor as vrea sa va intreb daca stiti un dr la care sa merg pt ecografii de sold pt bebici. la cei mai vestiti e ocupat pana in iunie si noi ar trebui saptamana viitoare s afacem ecografiile. am gasit loc doar la dr Nicoleta Brezan la Medlife Favorit. Astept parerile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

monas- ma intrebai cat mananca ai mei?pai- 90 ml la o masa.am auzit de copii care cand ai mei mancau 45/60 mancau 90ml.au luat in greutate cam 200-220 pe saptamana, in 5 spatamani au pus 1kg-1,2 kg. eu i-am dus treptat din 15 ml, in 15 ml=1/2 masura lapte. 45-60-75-90,de 3 zile mananca 90 la fiecare masa, seara mai dau si 75, ca sunt mai toropiti,le e lene sa suga.dupa lupte seculare, cu lumina stinsa in camera la noi, aprinsa in cea invecinata- vine doar o fasie de lumina prin usa intredeschisa, fara zgomot,ne dorm intre mesele de seara- ce realizaremasa dureaza 1 h, cu ragait,tinut la verticala baiatul- ca are niste reflux, dar ne raman 2 ore minunatebinenteles ca nu e zilnic asa, dar facand o medie..nimic nu se compara cu primele saptamani de viata

Dupa 3 ani de asteptari - cu ajutorul lui D-zeu, al doctorilor, si al prietenilor care ne-au sustinut intens -
- mami de 2 frumuseti: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

viss: merci mult pt rasp. si eu am citit ca alti bebici papa acum 110 si chiar mai mult . si ai mei au ajuns la 90-100 ml insa nu la toate mesele. la unele maninca 60-70...dimineata maninca la 2 ore apoi se mai lungesc pana la 3 iar noaptea avem uneori suprize (nu mereu) sa manince la 4 sau 5 ore.
azi vad ca este f frumos afara..o sa plec la plimbare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns any1978 spune:

buna fetelor. sunt si eu o viitoare mamica de gemeni (DPN 17.11.2011). as avea si eu o multime de intrebari la care sper ca imi veti putea raspunde deoarece vestea ca o sa am gemeni m-a ingrozit la incepu dar acum m-am obisnuit cu ideea (si acum sunt tare fericita)si am inceput sa-mi pun fel si fel de intrebari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

any1978: bine ai venit si sa-ti traiasca bebicii! la mine a fost invers: la inceput cand am aflat m-am bucurat iar acum la nastere m-am ingrozit . acum sunt in porces de "dezingrozire". glumesc. o s avezi ca bucuriile noastre sunt la dublu si totul este extraordinar de frumos . este si greu dar uite, ne invatam una pe cealalta cum sa reusim. si reusim. te asteptam aici cat mai des.in ce saptaman de sarcina esti? cand o sa alfi ce bebici ai?
fetelor am fost afara in parc si m-am intors eu mai obosita decat cei mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Cucul gemenistele!

adishor_1975 util ce ai scris, sunt de acord cu ele, ma identific..

viss ce haios povestesti, you make it sound so easy!

Mai ales cand ziceai cum stai tu pe banca in parc.Ma identific 100%!!! Va zic sincer, pt prima oara de ceva timp am observat treptat treptat cum inverzeste natura, cum infloresc pomisorii, cum apar lalelele..Can eram la job mi se parea ca vine vara asa deodata pt ca plecam dimi veneam seara.

Monas apropo de mers la cisi: am avut o discutie in contradictoriu cu fetele de la odiseea mea. Unele se laudau cum merg ele cu bb si la wc! Frate nu pricepeaam cum se poate fizic?? cat dureaza un cis? 3min cu tot cu spalat pe maini.Cupilu nu pateste absolut nimica dc sta 3 min plangand..Vaai nu va zic ce replici mi-au sosit: ca e f imp sa nu planga bb ca afecteaza creieru, ca bb e curios sa vada ce facem noi acolo si deaia tre luat!

E normal sa varieze cantitatea de lapte de la o masa la alta, stai linistita.

any1978 Felicitari! bine ai venit printre noi.Ia povesteste-ne ai ramas natural? sau fiv? Cate sapt ai? ai auzit inimile?
Sunt identici?

De noi ce sa va zic: mergem la kineto si Ilinca se suceste de pe o parte ca alta ca zvarluagaaa! Din 9mai face si Maruta impreuna cu ea, sa dregem tendinta spre dreapta. Ilinca e f activa si cred ca va sta in fund si va merge prima.Cu papa acuma ea e mai pofticioasa si mai rea de fuame ca sor-sa! Fac tocana minune si manca de raman fara aier! Sunt tare happy ca le vad ca papa asa bine, si cu pofta.

Azi am fost in IOR profitand de ziua asta superba, am dat cu doo mamici tur de parc, a fost ff placut. Am venit mai rupta ca ele. Erau nemancate raau..isi papau mainile, la un moment dat ILinca s-a sucit peste Mara si ii lingea urechea si fatza!

E atat de frumos cu bebeii..cateodata ma gandesc ca intreaga mea viata s-a indreptat spre momentele astea, si ca acum totul are sens.


Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns any1978 spune:

buna fetele.sarcina am obtinut-o in urma unei stimulari ovariene si azi am 9 sapt si 6 zile si sunt in saci separati deci voi sa-mi spuneti dc sunt identici sau nu ca eu am citit ceva pe net dar nu prea am inteles mare lucru.
fetelor eu deja ma gandesc la nastere desi stiu ca mai e mult pana acolo si v-as intreba voi unde ati nascut cu ce dr pt ca pt mine e o dilema foarte mare. deocamdata pe mine ma urmareste un dr de la o clinica privata dar de nascut vreau sa nasc la stat pt ca am auzit ca preturile la privat sunt fabuloase(undeva la 4500-5000 euro)si mai ales fiind sarcina gemelara cred ca e si mai mult

Mergi la inceput