Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (58)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=163663

Follow Me :
https://twitter.com/#!/TheaPapa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Theodora,

Laura, sustin si eu ideea unui subiect ptr mamicile cu gemeni mai marisori


Ioana & Arturicii'SIn limba ta ti-e dor de mama


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Cucul buna, gemenistele mele!

Mirela of ce naspa ca nu mai vor LM..Trist. Nic amestec? Dc tot nu vor si nu vor si vrei sa il arunci ma ofer io sa il iau. Sa infratim Motaneii cu Puficele.

Theodora, ce frumoos..Noua ani de bucurii cu doi bebei! Spune cum e? E mai usor cu timpu? Sau mai greu?! Ce sfaturi ai pentru noi fresh mommies? Ce draguti sunt! sunt identici parca nu? asa imi pare din poza.

In curand ma apuc sa caut sa iau al doilea patut si cercetez okazii sa vad poate gasesc unu de lemn care sa vie si cu salteluta. Da mai intai sa fac dormitoru: scapam de patu dublu (ce dor o sa imi fie de el!), mochetam si apoi cumparam o canapea extensibila pe relaxa+bed nr 2.

IORISTELE pe cand iesiti? eu in jur de 15-16 imi fac aparitia.

Puteti vota Puficele aici.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010


ti l dau cum sa nu
tot sta in congelator

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

sugu pupi la pufice de 6 luni ca uitai sa scriu mai sus

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

aaaa
si eu am luat alalteri patutul nr 2, ca nu mai aveau loc intr unul
am gasit cu tot cu saltea la 295 lei
stai sa ti arat www.babycomfort.ro/produse/237-patuturi-copii/308-oferta-patut-si-accesorii-/3204-oferta-patut-lemn-felix-si-saltea-cocos-sandwich.html" target="_blank"> patut

pe okazii erau numai scumpataturi si nik interesant
poate va place asta
ca sa l aduca acaca gratis am mai luat un ceasaf din cel cu elastic la 25 lei
pupi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Mirela merci pt laptic, super . Cand ne vedem in parc il si iau. Azi pe vremea asta nu cre ca ies..ca mi se mureaza carutu daca ma prinde.. Dau semn cand mai iesim. Pupici multi apreciez!! !

Uau, e tare patutu, imi place! Felicitari!

Mie mi-a venit ciclu-la cam fix 6luni. Si ma duareeee mijlocu. OF. Ce bine a fost un an si ceva fara el, nu imi era dor deloc de perioada asta a lunii!.

Puteti vota Puficele aici.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Ladies, bine v-am gasit.

Sugubina, sa stii ca votez Puficele sarguincios, s-a rezolvat cu userul si parola. ieri erau pe locul 1, bravo!!

a propos de forum pt gemenasi mai marisori, e o idee bune. eu am de asteptat pana voi posta acolo, noi nu am avut nici botezul!!

cred ca mamicile cu gemeni la gradi/scoala s-au amuzat citind conversatiile noastre Theodora inteleg ca ai fost membru fondator, multumim .. si muuuult succes in continuare.

am gasit un portal de gemeni care m-a facut sa oftez... TOT CE VREI:
http://www.twinslist.org/

http://www.nomotc.org/ - national org of mothers of twins

of course, in america.

eu am 2 colege de job care au gemeni: in Bulgaria si exista o asociatie oficiala si acolo si in Franta (http://www.jumeaux-et-plus.fr/). au reduceri, au o comunitate din care fac parte, cu intalniri, evenimente etc. colega din franta m-a intrebat daca vreau hainute cu 1 euro bucata, oferta prin asociatia lor.

pe plaiurile mioritice nu exista decat forumul DC, care mi-este de maaaaare ajutor, un sprijin moral si nu numai. cred ca nu exista altceva, nu?

poop, Adishor si Porumbitzele Ioana si Mara (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Mirela merci pt laptic, super . Cand ne vedem in parc il si iau. Azi pe vremea asta nu cre ca ies..ca mi se mureaza carutu daca ma prinde.. Dau semn cand mai iesim. Pupici multi apreciez!! !

Uau, e tare patutu, imi place! Felicitari!

Mie mi-a venit ciclu-la cam fix 6luni. Si ma duareeee mijlocu. OF. Ce bine a fost un an si ceva fara el, nu imi era dor deloc de perioada asta a lunii!.

Puteti vota Puficele aici.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010


nebunila cum crezi ca vin eu cu laptele inghetat dupa mine in parc?
îl trimiti pe pufescu cu lada frigorifica sa il dau, ca se dezgheta si ciuciu nu l mai poti ingheta

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

Am trecut sa va urez happy mother's day la toate :)

nu e cazul sa imi multumiti pt nimic....a fost doar intamplare sa fiu eu prima cu ideea in urma ca atatia ani :)

o zi frumoasa la toate si la micutii vostrii

Add me on Facebook
http://www.facebook.com/profile.php?id=1521319257

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Dragi mamici si viitoare mamici de gemeni/tripleti.

Am vazut aseara un film ce mi-a confirmat, dupa 3 ani de la eveniment, ca instinctul mi-a dictat bine.
Aveau gemenii nostri vreo 4 ani cand Philip a cazut si s-a taiat la baza nasului. Taietura respectiva a necesitat internare de-o zi si operatie.
Din prima secunda a incidentului am simtit ca nu trebuie sa il las pe Yann acasa cu tati si eu sa merg la spital cu Philip. Am simtit ca ei trebuie sa fie impreuna.

Ce vreau eu sa va recomand este sa nu ii despartiti in caz de boala, chiar daca e vorba de o raceala sau de ceva mai serios. Fara sa ne dam seama pe moment, despartirea le va crea un stres major.
Celui sanatos din cauza ca nu stie ce se intampla cu celalat iar bolnaviorului ca nu are sustinerea fratelui.
Nu e simplu sa gestionezi situatia cu amandoi, nevoile vor fi diferite in acele momente insa recuperarea va fi mult mai rapida si fara un stress major indus artificial.






Ioana & Arturicii'SIn limba ta ti-e dor de mama


Mergi la inceput