Ajuta la reamenajarea Sectiei Pediatrie Fundeni

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea_AS spune:

Am donat si eu si o voi face si de pe RMTL.

Am fost la sectia de pedriatie a Spitalului Fundeni pentru a cunoaste un baietel drag mie.
Am ramas cu un gust extrem de amar: o Duoamna Doctor (nu i-am retinut numele, desi m-am uitat intentionat la ecuson) a iesit dintr-un cabinet si a intrat in sectie FUMAND SI CU TIGARA APRINSA. Nu am cuvinte pentru un astfel de gest....vreau doar sa il fac public, iar inscripitiile cu FUMATUL STRICT INTERZIS sa existe, desi fumatul in locuri publice,cu atat mai mult in spitale pentru copiii este strict interzis. Oare nici macar o astfel de regula nu poate fi respectata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p.a.ade spune:

Am donat si eu PayPal,am fost la pediatrie la Fundeni cu fetita si vreau sa spun ca din ceea ce priveste doctorita am am fost foarte multumita dar asistentele cel putin asistenta sefa e de groaza.Doctorita Colita si prof.Arion sunt foarte buni,ce este regretabil sunt conditiile din spitalele romanesti sper sa se faca ceva pentru a schimba calitatea vietii copiilor internati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aneline spune:

Andreea_AS si p.a.ade va multumim pentru donatii. Imi pare rau ca ati avut parte si de intamplari neplacute...

Update 06 mai 2011: Pana astazi am strans cu ajutorul vostru aproximativ 20.000 euro pentru proiectul de reamenajare a sectiei de pediatrie Fundeni.
Mai avem nevoie de 80.000 euro!

Acesti copii


au nevoie de ajutorul nostru. Haideti sa-i ajutam sa traiasca! Trimiteti un sms la 874 si donati 2 euro pentru a ajuta la reamenajarea sectiei de pediatrie Fundeni.


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la strangerea celor 100.000 euro necesari pt reamenajarea sectiei de pediatrie a Spitalului Fundeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

am redirectionat 2% din profit catre asociatia dvs. doamne ajuta sa se stranga banii!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Mychidutza

multumim!

cu tine am vb la telefon?

M-a sunat acum vreo sapt-doua cineva din Baia Mare care spunea ca doreste sa directioneze cei 2% catre As MAME.

multumim tuturor si nu uitati..

15 mai este ultima zi in care se pot depune declaratiile
http://asociatiamame.com/implica-te/formularul-230.html

gasiti la acest link adresele administratiilor financiare si formularul care poate fi descarcat.



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">pur si simplu MAMA



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aneline spune:

Update 10.05.2011:
Pana astazi am strans cu ajutorul vostru aproximativ 21.600 euro.

Puteti ajuta la reamenajarea sectiei de Pediatrie din Spitalul Fundeni:
- Donand 2 euro prin sms la 874
- Donand prin telefon, doar in reteaua Romtelecom, la numerele:
0900.900.170 pentru 5 euro
0900.900.172 pentru 2 euro
- Donand online pe www.asociatiamame.com

Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la strangerea celor 100.000 euro necesari pt reamenajarea sectiei de pediatrie a Spitalului Fundeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

Mychidutza

multumim!

cu tine am vb la telefon?



nu.eu sunt din bucuresti. nu eram eu!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aneline spune:

Incepand de astazi, veti putea vedea pe TV, in RATB, pe monitoarele din cele mai importante intersectii din Bucuresti sau in cele mai importante cladiri de birouri din Bucuresti, noul spot al campaniei "Copilaria traita in spital".



Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la strangerea celor 100.000 euro necesari pt reamenajarea sectiei de pediatrie a Spitalului Fundeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

haideti fetelor,

sa mai facem un efort si sa dam prietenilor nostri mai departe mesajul acesta


un sms la 874!



cand vine din partea unor prieteni are un impact mai mare indemnul

multumim!




Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.desprecopii.com/info.asp?id=3114" target="_blank">1 IUNIE, party DC - in lumea copilariei macar pentru o zi!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aneline spune:

Asociatia M.A.M.E. va invita sa participati joi, 2 iunie 2011, incepand cu ora 18.00, in AFI Palace Cotroceni, la concertul caritabil “Muzica, dans si speranta”.

Vor sustine acest spectacol: Elena Gheorghe, Lora, Adrian Tutu, trupele „Park Place” si „Classic Beat Orchestra”.

Spectacolul va cuprinde si momente artistice de muzica si dans sustinute de MondoDance, Pasitos, Lilliput si Contrapunct, precum si demonstratii oferite de Scoala de Patinaj „Cotroceni On Ice”.

Evenimentul se va desfasura in beneficiul copiilor diagnosticati cu leucemii, limfoame, talasemii, hepatite cronice si alte afectiuni grave, internati in Spitalul Fundeni si are drept scop strangerea de fonduri pentru campania „Copilaria traita in spital”, proiect derulat de Asociatia M.A.M.E., ce presupune reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie la standarde europene.

Pe parcursul evenimentului va fi promovat numarul de SMS 874, alocat de retelele mobile in beneficiul campaniei „Copilaria traita in spital”, numar valabil pana la data de 30 iunie 2011, prin care se pot dona 2 euro, pentru reamenajarea si dotarea sectiei de pediatrie a spitalului Fundeni.

Va invitam sa participati la acest eveniment, pentru ca impreuna sa putem face un pas important spre finalizarea proiectului „Copilaria traita in spital” si sa dam astfel, o sansa in plus la viata, copiilor bolnavi internati si tratati in cadrul Sectiei de Pediatrie Fundeni.


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la strangerea celor 100.000 euro necesari pt reamenajarea sectiei de pediatrie a Spitalului Fundeni.

Mergi la inceput